Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai beszoktatás. Először...

Óvodai beszoktatás. Először szeret menni, aztán nem?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtük az ovit éppen hároméves kicsinkkel. Az első nap én voltam vele ott, utána már egyedül délelőtt. Nem volt sírás, hiszti, első egyedüli nap talán kicsit anyátlan volt, de utána még úgy tűnt, szeret is menni.


Többször volt beteg, így kb csak fél időt járt. A héten azonban változott a helyzet, nem akar menni, és az óvónéni is szólt, hogy már reggel mondogatja, hogy haza szeretne menni. Nem történt vele elvileg semmi, nem bántották, a kislányom sem mond semmi konkrét bajt. Otthon is nehezen kezelhető, 20-30 perces cirkuszok vannak. Eddig is volt dackorszak, de most feljebb kapcsolt...


Ez így normális? Ez ilyen késői beszokós reakció? Akinek ilyen volt a gyereke, hogy lehet neki segíteni?



2023. okt. 19. 15:01
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy délben elhozzuk, nem ottalvós.
2023. okt. 19. 15:02
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor mindenkinél kijön a feszkó. Egyszerűen annyi történt, hogy neki most esett le úgy igazán, hogy ez már mindig így lesz, ott kell lennie napközben. Gondolom ha hazamenős, akkor te otthon vagy kistesóval, ezt ő is tudja, nem érti még, miért nem maradhat veletek. Pár hét és belerázódik. 😊


Óvónő vagyok.

2023. okt. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igaz bölcsi, de sok esetben az első hét ami még rövidebb, meg izgi új hely, új játékok kb mint a játszótér, na de amikor kimenne mert mostmár elég volt és nem mehet, akkor esik le, hogy ez még sem olyan jó.

Egy betegség után meg a legtöbben elvesztik a lendületet az elején.

2023. okt. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!