Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért kényezteti el mindenki...

Miért kényezteti el mindenki az óvónőt azzal, hogy már másfél órával a program előtt hazaviszi a gyereket?

Figyelt kérdés
A hivatalos program 7:30 tól 16:30ig van, és soha nem késtem egyetlen percet sem, legkésőbb 16:20ra mindig odaértem, de ilyenkor is mindig már csak az én fiam volt egyetlen gyerek. Az óvónő többször apropózott, hogy gyerek unatkozik a nap végén egyedül, és ha van rá mód, akkor menjek érte hamarabb. Pénteken 16 órakkor felhívott, hogy nem tudnék-e a gyerekért menni, mert már egy órája egyedül van. Ilyenkor csak betesz neki valami rajzfilmet youtubeon, ő meg közben telefonozik.

febr. 11. 15:20
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
30# Nem látok mást mögötte. Nekem 6-tól van,férjem 8-ra jár dolgozni.
febr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 Derjaderja ***** válasza:
88%

Ez minden óviban szerintem kényes kérdés, és nagyon eltérő, hogy állnak hozzá az óvónők.


Az egyik része ez, hogy az ő dolga munkaidő végéig ellátni a gyereket, és főleg nem youtube-ozni.


A másik hogy a gyereknek rossz lehet, ha ő az utolsó, de ezt azért tudja befolyásolni az óvónők azzal ahogy foglalkozik vele, és ahogy interpretálja a szülő távollétét. És q gyerek bent "szenved egész nap" azért magát a pedagógust is minősíti.


Jó esetben a szülő meg az óvónő ismerik egymást annyira, hogy inkább megértik és segítik egymást.


Az én lányom gyakran utolsó (es gyakran első), de tudják, hogy rohanok érte. 17ig van nyitva az óvi, 16:45kor még volt, hogy varrogatott vele az óvónő. "Á jól elszórakoztunk" - mondta nevetve és a lányom jókedvűen jött el.

Aztán jött egy új nő, aki direkt fölém hajolva lengette az ujján a kulcsot amíg öltöztettem.

Van aki már felöltözteti a gyereket, és az ajtóban várnak, de az illető ezt kedvesen csinálja, úgy mondja hogy segített nekem ennyivel. Ezek a különbségek rengeteget számítanak, a gyereknek és nekem is.


Rólunk azért tudják (és már az új is rájött), hogy rohanok ahogy tudok és rövidebb napokon 4re bőven odaérek.


Viszont a mi környékünkön ez nem kirívó. Még amikor későn érek is, gyakran látok még más gyereket épp távozni. A bölcsiben a fiam a fél- háromnegyed öttel (oda érek időben előbb) csak ritkán utolsó, a reggel 7-es érkezéssel is csak a másodikon szoktunk lenni.

Ha mindennap órákat lenne egyedül a gyerek, az kétségbeejtő lenne.


Emiatt szerintem jó ötlet ha korábban odamész. Még mert ilyen szuper óvónők fogtatok ki... az ember berzenkedik, de végső soron a gyereknek jobb.


Azt nem tartom elfogadhatónak, hogy ilyen okból felhívják a szülőt, ezt biztos szóvátenném. Extrém vis major ha az óvi hív, kb az újraélesztés az egyetlen helyzet, amiből (eüsként) nem mennék ki, de egy előadást vagy még egy professzori megbeszélést is megszakítanék miatta. Mi van ha azért hívnak mert rosszul lett vagy megsérült a gyerek...


Ne szórakozzon mar ilyennel.

És a gyereket se manipulálja mert gondolom ő is hallja ezt a beszélgetést "szegeeeeeny, látod nem jön korábban az apád"...


Jegyezze meg a problémát és amikor odaérek, mondja el, hogy esetleg legközelebb nem tudnék-e kicsit korábban jönni.


Mondjuk nálunk ilyet az óvodavezető közölne, bekérve a szülőt, udvariasan. Akkor nem csak egy hazamenni akaró gyerekfelvigyázó önkényeskedése.

febr. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom honnan lett ennyi eltartott, vagy családi céget a feneke alá tolató anya."


Mondjuk az ismeretségi körömben pont a munkájukban sikeres emberek tehetik meg, hogy korán menjenek a gyerekért. Mert mondjuk home office-ban dolgoznak és rugalmasabb a munkaidejük, vagy magán orvos, fogorvos és csak 3-ig rendel, vagy ügyvéd, és bizonyos napokon korán végez, másik napokon meg később, vagy a nővérem, akinek saját vállalkozása (nem a feneke alá tolták) és alkalmazottai vannak. Én amíg kicsi volt a gyerekem, magán nyelvoktatással, fordítással, tolmácsolással foglalkoztam, és magam osztottam be az időmet, és késő délután általában már nem volt tárgyalás, viszont bizonyos napokon még este is dolgoztam, de délután a gyerekemmel voltam. A férjem meg programozó, akkor tudott menni a gyerekért, mikor akart, attól még nem eltartott.

febr. 12. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
9%
Én is vállalkozó vagyok,magam osztom be az időmet. De munka után vásárlok,takarítok és főzök. Alap igényesség,lehet,hogy ezért nem vagyok elvált anyuka. Simán elmegy az idő 5ig. És tavasszal-nyáron végig az udvaron vannak. El se akart jönni általában.
febr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
75%

Ez a kérdés bennem is megfogalmazódott, bár nem egészen ebben a formában. De nálunk is az van, hogyha négyre megyek a gyerekért, már majdnem hogy ő az utolsó.

Hogy a fenében tudják mások megoldani?

Tudom, hogy sokan nem dolgoznak, mert otthon a kistesó, nagymama segít, vagy műszakban dolgoznak, és beosztják, mikor ki menjen a gyerekért. De hogy a gyerekek 99 %-át el tudják vinni már 3-kor, az nekem is nagyon fura. A kolléganőim is mondták, hogy náluk dettó. Amúgy fél 6-ig van nálunk az óvoda, a polgármester azt mondta, hogy azért, hogy aki az 5-ös busszal jár haza, még az is tudjon menni a gyerekért. Ellenben az óvodavezető kijelentette, hogy az már csak a takarítás miatt, de fél 5-ig mindenki vigye el a gyereket. Milyen takarítás? Volt, hogy 16.25-kor mentem a gyerekért, kint ült a folyosón egyedül, puccba vágva, nagykabátban, körbe föl volt mosva, már alig várták, hogy menjek érte, jó hogy ki nem dobták. Miután elhoztam rá 2 percre már zárták a kaput.

Szóval azért valóban el vannak kényeztetve, az igaz. De talán pont azért, mert mindig szólnak a szülőknek, ők meg nem mernek visszaszólni, hanem inkább próbálnak alkalmazkodni. Persze értem én, hogy a gyereknek sem jó, ha már csak ő van ott egyedül, mintha ott lenne felejtve, de azért a munkahely az munkahely.

febr. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!