Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 3 éves kortól kötelező az óvoda?

3 éves kortól kötelező az óvoda?

Figyelt kérdés

Októberi a gyerekem, a környéken egy óvodába sem akarják felvenni, mert nem tölti a hármat szeptemberi kezdésig, és az előtte hármat betöltötteket kell először felvenniük.

Több óvoda van, mindenhol iszonyatos túljelentkezés van.

De akik kicsit később lesznek 3,azokkal a gyerekekkel mi lesz?



ápr. 12. 08:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%

"Bölcsit nem is akartam."


Hát ja, csak ebben a szituban kb muszáj sajnos. Mert ugye a GYES-t 3 éves koráig kapod, utána ha nem mész vissza dolgozni, akkor marad a felmondás, ez meg nem fér bele mindenkinek, na meg nem is feltétlenül szeretné valaki elveszíteni a munkáját, még ha anyagilag beleférne sem.

Másik opció, ha van nagyszülő vagy rokon, és tud/akar rá vigyázni, akkor vele kibekkelni jövő szeptemberig, esetleg megpróbálni januártól oviba íratni, ilyen is van. A lányom csoportjába is jött egy új gyerek januárban, bár tény, hogy ehhez az kellett, hogy egy másik gyerek meg elmenjen (költözés miatt).

Esetleg csana (családi napközi) nincs valahol a közelben?

Az a gáz a bölcsivel, hogy az meg nem kötelező, szóval oda aztán hatványozottan mondhatják, hogy nem veszik fel, mert nincs hely. És általában nincs hely. A születéskor beíratás azért túlzás (felénk legalábbis - megyeszékhely), de mindkét gyereknél hónapokkal előbb írtam egy e-mailt a bölinek, amiben érdeklődtem, és mindkétszer azt a választ kaptam, hogy küldjem el az igénylőlapot MOST, mert akkor még lesz helye, ha a hivatalos beiratkozáskor adom be, akkor közel sem biztos.

Nekem nyári gyerekeim vannak, így szerencsére nem volt ilyen problémám (egyébként gáz vagy nem gáz, mi igyekeztünk is így "belőni" őket, pont emiatt), de párom húga hasonló helyzetben van, az ő gyerekét se biztos, hogy fel fogják venni oviba sajnos.

ápr. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%

Két helyre be tudjuk adni, azt mondták talán, esetleg lehet esély, hogy befér, mert van ahol bevárják a kistesót.

Ebben én nem reménykednék, az a gyerek óvodaköteles ha van tesója, ha nincs.

ápr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

A mi bölcsinkben volt egy csoport a nagyoknak. Akik ősszel/télen töltik a 3-at ezért nem óvodakötelesek. A kerületben minden ovi tele van, nem vetteknfel senkit, aki augusztus 31-ig nem tölti be a 3. évét.

A márciusi gyerekem is ebbe a csoportba járt 1, és később a novemberi is.

Nagyon jó ötletnek tartottam a bölcsőde vezetőjétől ezt a gyakorlatot

ápr. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

#13 Itt mini csoportot működtettek oviban. De az egyik ovi bezárt, a másik lassan délelőtti játszó táborként üzemel, mert az óvónők minden reggel nyávognak, hogy Jancsikát haza kéne vinni ebéd után. Amúgy is balhés ovi.

#12 ők is évvesztesek, de nagytesó oda jár, ismerik egymást stbstb., őt veszik fel előbb..

ápr. 12. 12:30
 15/21 anonim ***** válasza:
72%
Nincs olyan, hogy valakit előbb felvesznek, mert odajár a tesó. Azt veszik fel előbb aki óvódaköteles. Ha nincs hely nem veszik fel. Ezzel csak téged akarnak nyugtatni.
ápr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

#15 Persze, de ha van mondjuk 100 hely, és felvesznek 90-et mert annyi az óvodaköteles, akkor a maradék 10 helyre előbb fognak felvenni olyat a nem óvodakötelesek közül, akinek pl. oda jár a tesója, így kell érteni.

Nyilván ha betelik mind a 100 hely olyanokkal, akik betöltötték a 3 évet, akkor nem veszik fel a még nem 3 éves kistesót sem.

ápr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták: Ha beteltek a helyek már az óvodakötelesekkel, akkor nem veszik föl az őszi gyerekeket. Nálunk az van, hogy amelyik oviban van hely, ott felveszik az őszi, esetleg télen született gyerekeket is, amikor betöltik a hármat, de ha kevesebb üres hely van, mint jelentkező, akkor ott is mérlegelnek (lakhely, testvér, szülő munkahelye, miegymás). Van olyan ovi, ahol külön csoportba is rakják őket. Ha a munkahelyed irányában van ovi, akkor esetleg ott is érdemes megpróbálni. A testvéreméknél pl. a vasútállomáshoz közeli paneloviba jártak, mert a lakóhelyükön csak a város másik végén lett volna szabad hely az óvodaköteles(!) gyereküknek. Így időben kevesebbet kellett utazniuk és még irányban is volt.
ápr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#15 dehogynem.

Ha egy maradék helyre a nem köteles gyereket kell választani, az fog bekerülni, aki csókos.


Már így sem a lakhelyünk szerint keresek, ennél messzebb nem megyek, mert a nagytesónak se itt van a sulija, ennél többet nem akarok utazgatni.

Miatta keresek ovit, nem a munkám miatt. Már most látom hogy kevés neki a társaságom és a játszótér, séta stb. hát még +egy év 😔

ápr. 12. 21:37
 19/21 anonim ***** válasza:
Fiam jövő januárban lesz 3 éves, és ezért csak szeptemberben 3,5 évesen kezdheti az ovit, előbb nem veszik be, addig bölcsis marad.
ápr. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Abban az évben kötelező amikor augusztus 31-ig betölti a 3 évet. Kisfiam idén szeptember végén lesz 3 éves. De felvették az oviba, igaz falu és csak 14-en lesznek.
ápr. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!