Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit gondoltok a következő...

Mit gondoltok a következő helyzetről ovis szülinappal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ha van 1 vagy 2 különleges étkezéű/érzékeny gyerek a csoportban, elvárható hogy minden szülő külön kérdezgesse meg hogy mit ehet és vigyen neki külön ha születésnap/névnap van? Vagy úgy lenne korrekt ha anyuka jelezné szülőin esetleg a Facebook csoportba hogy az ők gyermeke ilyen olyan dolgok miatt nem ehet xy dolgot?
ápr. 24. 18:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem az a lényeg, hogy mi várható el, hanem az, hogy mi lenne a praktikus. Te tudod garantálni, hogy amit sütsz, az mentes? Ki tudod zárni a keresztszennyeződést? Ha nem, akkor én ezzel nem kísérleteznék, mert baj lehet belőle. Én azt gondolom, hogy az érintett gyerekek szüleitől kérnék segítséget.
ápr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
66%
Szerintem úgy a korrekt, ha az a szülő, akinek speciális étrendű gyermeke van előre jelzi, hogy ezt meg azt nem eszik a gyereke. Ilyen esetben szerintem úgy a korrekt, ha az adott szülő gondoskodik a saját gyerekének az étkezéséről, az már csak külön jófejség, ha a szülinapos szülei megkérdezik, hogy mindenkinek jó-e ....... torta, és ha nem akkor szereznek pár mindenmentes sütit.
ápr. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk ez úgy van megoldva, hogy az érzékeny gyerek szülei hoznak egy olyan süteményt a gyerekek amit ehet.

S amikor a torta kiosztásra kerül akkor az érzékeny gyerek megkapja a külön sütijét.

ápr. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%
A legtöbb normális helyen EZÉRT nem lehet bevinni semmiféle ételt, mert azt semmiképpen nem lehet 100 %-ban biztosítani, hogy a különleges igényü gyerek nem fog mégis belekóstolni, utána meg adott esetben életveszélybe kerülhet.
ápr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
4, ott bukik az elméleted, hogy az intézményi étkeztetés során se különítik el egy külön szobába az érzékeny gyereket. Ott eszik egy asztalnál a többiekkel, akiknek nem diétást szolgálnak fel.
ápr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Kevés a csoportunkban az érzékeny, de ha van valami keksz akkor ők kapnak külön csomagolt mentes nasit.
ápr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy van, hogy szoktunk bevinni az érzékeny gyerekünknek mondjuk egy pár dörmit és ha olyan van, amiből ő nem kaphat szülinapkor, akkor abból adnak neki. Szólnak ha elfogy és viszek másikat.

A jobbfej szülők megkérdezik, hogy ezt vagy azt kaphat-e, akkor leegyeztetjük aznap az óvónénivel is, hogy nyugodtan odaadhatják neki.

Én amikor az enyémnek volt szülinapja, megkérdeztem a mentes gyerekek szüleit, mit vihetek nekik, és nekik vittem külön olyat, amit ehetnek ők is.

ápr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk ha van két tej érzékeny és az enyém nem az, akkor a bolti tortából menteset vinnék egységesen. Így mindenki ugyanazt eszi és nem az van, hogy az enyém a habos tortát a másik meg a dörmit. Ugyanolyan finom a mentes is és így egységes legalább. Ízre nem másabb. Ettem már cukormentes, tejmentes, gluténmentes tortát is, semmi bajom nem lett hogy nem allergiásként ettem egy szelet mentes sütit, nekik sem lesz.
ápr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én az óvónőtől megkérdeztem, hány és mire érzékeny gyerek van és nekik vettem olyan tortaszeletet amit ehetnek.
ápr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
oviba egy tojás allergiás van, tojás mentes tortát vittem. nagyobbik gyerek sulijába egy cukor beteg, anyukával egyeztetve cukormentes nápolyi szeletet kapott amit megadott időbe megehetett.
ápr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!