Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vegyes korcsoportos óvodákról...

Vegyes korcsoportos óvodákról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalataitok?
2013. aug. 20. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem szeretem. A lányom 4 évesen kezdte az ovit, középsősként. Amit beszereztünk: ujjszopás, orrtúrás, pöszeség, hibás ragozás.

Állítólag a nagyok felfelé húzzák a kicsiket, és megtanulják mi a felelősség, gondoskodás. Hát... Ja, a nagy- és középső csoportosok öltöztették a kicsiket.

De ez csak az én tapasztalatom.

2013. aug. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én nem értek vele egyet,különböző kor -különböző képesség....mi sima csoportba jártunk de egy kisebb fiú bekerült év közben....nagyon le volt maradva szegény
2013. aug. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ajajj, előre félek, mert a fiam vegyes csoportban kezdi az ovit 2.-án. persze a szülői értekezleten csak szépet és jót mondtak pl: a nagyoktól rengeteget tanulnak a kicsik, a nagyok, meg a kicsik miatt szociálisan érzékenyek lesznek. Tartok tőle, remélem alaptalanul.
2013. aug. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem.Az én fiam 3 évesen került a 3-tól 5 éves korosztályba.Csak a butaságokat tanulják a nagyobbaktól:(

Nem segítenek egyáltalán a kisebbeknek,bár tudom hogy nem ezt mondják az oviban.Nekem nem jó a véleményem.

2013. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem szimpatikus. Majd jönnek az óvónénik, hogy márpedig ez mennyire szuper, csak mert most ez a trendi, ezt eröltetik a főiskolán, meg csak így tanulja meg a gyerek, hogy alkalmazkodni kell a különböző korú emberekhez stb. Szerintem ez nem igaz. Teljesen másra van szüksége egy 3 évesnek, és egy suliba készülő 6 évesnek. És ezt a legritkábban tudják megfelelően kezelni. Kicsik közül sok fél évig is bőg az anyja után, nem tud sem önállóan öltözni, se enni,se wc-re menni. Ezalatt kéne a nagyokat felkészteni az iskolára. A mi csoportunk korcsoportos, de a mellettünk lévő vegyes. Nézni is rossz. És valóban. A nagyoktól evárják el,hogy a kicsiket pesztrálják, öltöztessék stb. Nem igazságos a nagyobbakkal szemben. Ez a dadus s az óvónő feladata. Persze, rendben van, hogy besegítsenek, de lepasszolni nekik...

Az életben bőven van alkalom a tolerancia és alkalmazkodás gyakorlására. Játszótéren, családban stb mindenhol vannak más korú gyerekek. Fölösleges ezt egy ovis csoportban is eröltetni! Had legyen kicsit gyerek az a 4-5-6 ves is, és ne "bébiszitter".

2013. aug. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Elsötöl kerdeznem? Van kistesoja a gyerekednek? Ha lenne akkor elzarnad egymastol, mert a kicsi cumisüvegezik vagy cumizik vagy helytelenül beszel?
2013. aug. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Pont ma voltam kint a jatszon ahol egy ovodai csoport volt kb 5 eves gyerekekkel. Mind egykoru volt. Lanyom 3 eves lesz es kezdi sz ovit de vissza huzodo nem beszel senkivel sem. Felmaszott egy kishazba ahol egy ovis lany ücsörgött. Egyedül volt vegig. Kb fel orat ültek egymas mellett es csak kerülgettek egymast. Majd elkezdtek együtt jatszani es oriasi csuzdazast rendeztek. Az ovonenik szerint ez a gyerek is vissza huzodo ritkam talal a csoportjaba jatszotarsat . Tipikus pelda mire jo egy vegyescsoport.

Lanyom külföldön kezd vegyes csoportot, itt soha nem volt korcsoportos, nem is ismerik.

2013. aug. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szia!

én óvónéniként irom le a tapasztalatom,ha megengeded.17éve dolgozom benne-ill most gyesen vagyok a 2.babával.én nagyon szeretem.egyrészt sokat segitenek a gyerekek egymásnak-és nekünk is.pl vidd be kérlek pisilni a kiscsoportost.az összes programra el tudunk menni-1kicsi1nagy kézfogással.a nagy toleranciát tanul-nézd el neki-ő még kicsi-a kicsi elfogadja a nagytól a segitséget-de tiszteletben tartja az ő játékterületét.sokkal többet tanulnak egymástól-több az információ is.-persze ehhez kell egy jó pedagógus is.ami nehézség,az a foglalkozások megtartása 3korosztálynak

2013. aug. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1. Vagyok

Igen, van kistesó.

Azért nem hasonlítanék össze egy 1-2 éves gyereket a 3-4 évessel.

2013. aug. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nekem nincs vele gondom, olyan csoportba került, hogy csak ketten voltak picikék, (és egyébként se nagy a csoportlétszám) és az óvónők jobban tudnak velük foglalkozni, mint pl a másik tiszta csoportban, ahol 30 mini kezdett egyszerre

meg az egyik 'nagylány' rögtön elkezdte pátyolgatni a kisfiamat, és nagyon jó barátok lettek

nekem talán az nem tetszik benne, hogy míg a tiszta csoportban jó esetben ugyanazokkal a gyerekekkel van végig, a vegyesben állandóan változik a csoportösszetétel, a nagyok elmennek, és új kicsik jönnek, így alkalmazkodni kell újra és újra, nem tudom ez jó vagy sem

2013. aug. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!