Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vegyes korcsoportos óvodákról...

Vegyes korcsoportos óvodákról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalataitok?
2013. aug. 20. 20:40
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és remélem jön még minél több! Sajnos a többség pont az én félelmeimet igazolja...A tágabb családunk eddigi egyetlen ovisa is vegyes csoportba jár, nagyon sokszor megverték a nagyobbak. A barátnőim körében is vegyesek a vélemények. Mi még óvoda választás előtt vagyunk, ezért is tettem fel a kérdést.
2013. aug. 21. 20:26
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekünk a körzetes ovi vegyes csoportú, nem akartam, hogy oda menjen a fiam, szerencsére felvették máshova, korcsoportosba. Akit ismerek és vegyes csoportba jár, isteníti. Lehet jó is meg rossz is, de a lényeg, hogy onnan is mennek iskolába a gyerekek, szóval nem lehet olyan rossz.

Felvették a fiam a körzetesbe, és már elfogadtam, hogy oda fog járni, már kezdtem elfogadni az előnyeit, mikor megtudtuk, hogy mégis a másikba mehet. De én nem bánom. A fiam elég visszahúzódó típus, van 5 éves korosztály ismerős, csak a veszekedés megy velük. Más korosztály, más igények. pl. a fiam most kezdi az utánzós korszakát, hogy az milyen vicces, de egy 5-6 éves ezt már nem értékeli... és számtalan ilyen dolog, korosztálybeli különbség lehet.

A lányomat már pl. nem félteném a vegyes csoporttól, mert ő teljesen más vérmérsékletű. Ő lesz az, akitől a rosszat fogják tanulni :( Szerintem mindenki azt fogadja el, amire lehetősége van, az előnyöket kell nézni.

De ha tényleg van választásod (mint nekünk is kiderült) akkor mérlegelj, vagy ha van lehetőséged az ovónénit ismerni, akkor pedig az a lényeg, hogy az óvónéni milyen és hogy viszonyul a gyerekekhez.

2013. aug. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!