Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tényleg eltörölték, hogy 3...

Tényleg eltörölték, hogy 3 éves kortól legyen kötelező az óvoda?

Figyelt kérdés
Férjemtől hallottam, de nem találtam erről semmit. A kérdés csak azért foglalkoztat, mert a lányom decemberi, és így kizárt, hogy felvegyék azelőtt, hogy betöltené a 3-at. Itt nincs évközbeni felvétel. Viszont ha várunk egy évet, 3 éves és 9 hónapos mire kezdhet. Nem jár bölcsibe, és majdnem 3 évesen nem is szeretném beadni 1-2 évesek közé. Viszont nem terveztem ennyi ideig itthon maradni.
2013. nov. 28. 20:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
72%

Amikor beíratás van áprilisban, akkor beíratod, és akkor kell jelezni, hogy nem szeptemberben vinnéd, hanem decemberben.

mindenhol így működik., csak időben be kell iratni

2013. nov. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősöm is így járt egy évvel ezelőtt, neki már a nagyobb gyerkőc is odajárt, és mégsem vették fel a kicsit, (szintén decemberi) csak egy évvel később mikor már majdnem 4 volt

Köszönöm a válaszokat, mindenképp elmegyek beíratni, aztán meglátjuk mi lesz. Még van egy évem, de már kezdek parázni, hogy mi lesz ha még egy évet itthon kellene maradnom. Szívesen itthon lennék, na de semmi "bevételem" nem lenne.

2013. nov. 28. 21:08
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha áprilisban beíratod, és megkapod a határozatot, hogy felvették, akkor nem tehetik meg, hogy decemberben azt mondják, hogy mégsem
2013. nov. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

"ez most komoly?? én ilyet még nem is hallottam... hogy nem viheted ahogy betöltötte... mi van ha vissza kell mennie az anyukának dolgozni???? mondjon fel???? fogadjon bébiszittert??? vagy hogy oldja meg??? (mármint az ovi szerint hogy ilyen nincs náluk...)"


Egy olyan településen élek, ahol pontosan kétszer annyi ovis korú gyerek él, mint ahány hely van az állami ovikban, úgyhogy hidd el, van ilyen. A legtöbb helyen viszont nem ez a jellemző.

2013. nov. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Mivel be sem vezették még így eltörölni sem tudták.
2013. nov. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Az én most decemberben 4 évesemet se vették fel az óvodába...

A 2014-es kötelező ovi amúgy se vonatkozott volna rá, mert benne volt a törvényben, az "amennyiben 2014. augusztus 31-ig betölti a 3. életévet". A te lányod meg nem.

2013. nov. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

De volt benne egy kiegészítés, hogy ha dec 31-ig betölti..."


Ha a határozatot megkapom a beíratás után hogy felvették, akkor nincs probléma, akkor lesz helye, és mindegy hogy szeptember vagy december... Na de évi 50-60 gyereket utasítanak el, mert nincs hely (kb 100-an járnak ide). Szóval ha elutasítják, akkor nem tudom mit csinálok. Van egy magánovi ami jó, de messze is van 15 km, az kétszer oda vissza 60 km egy nap. Na meg drága is.

2013. nov. 28. 21:54
 18/25 A kérdező kommentje:
16-os, és mit csináltál? Kerestél más megoldást, vagy otthon maradtál?
2013. nov. 28. 21:55
 19/25 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű a történet: úgyis tudod, hogy hova fog járni a lányod. Az ovinak van telefonszáma. Felemeled a telefont, felhívod őket, kéred az ovi vezetőjét, és elmondod neki a problémádat. Ha ő nem tud neked válaszolni, akkor senki. Tökmindegy, hogy mi itt mit találgatunk, gondolom vannak eltérések az ovik között is.
2013. nov. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen 2015 lesz kötelező de nyilván majd akor is odáznak mert nincs elég hely, mikor kiatalálták akor is tudta mindenki hogy kivitelezhetlen.

Pont ott ahol kéne az ilyersmi már vagy 20 éve se ovi se iskola se orvosi rendelő de még egy könyvtár sincs mert súlyos pénzekbe kerülne... ez a magyar állam

2013. nov. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!