Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más ovodákba is együtt van a...

Más ovodákba is együtt van a fiu-lány wc?

Figyelt kérdés
Jó,nem arra gondolok,hogy legyen külön mosdó/bár lehet jó lenne/,de legalább lennének a wc-k valahogy leválasztva,legalább egy függönnyel.
2014. febr. 10. 13:33
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Első nap pld.Úgy jöttek haza a lányaim,hogy az egyikük azt mondta,hogy anya a Márkó segített nekem felhúzni a bugyimat.A Márkó amúgy egy 6 éves kisfiu.Ahogy kérdezgettem a kislányomat kiderült,hogy ő kérte meg a kisfiut,hogy segitsen neki.Elmagyaráztam neki,hogy máskor ne kérjen segítséget senkitől,az ovónénin és tesóján kívül,de inkább oldja meg egyedül.
2014. febr. 10. 14:40
 12/32 anonim ***** válasza:
Teljesen megértem a problémád. Én biztos jelezném az óvodavezető felé, hogy lenne igény függönyre. Nekünk, 5,5 éves fiú, nincs függöny, csak kb 80 centis elválasztó fal, nekem sem tetszik, szerencsére a mi fiunk későn érő, egyelőre nem zavarja. De pl engem óvodában zavart, mert nagycsoportos koromban már nem is értettem, miért ilyen gyerekesek a többiek, már akkor komolyabb voltam, így feszélyezett az egész mosdó részleg.
2014. febr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Otthonnal kapcsolatban írtam az ajtót, az óvodai függöny párhuzamaként. Továbbra is azt mondom, hogy ennek biztonsági okai vannak. Mivel ugyanazt a mosdót használja több korosztály.
2014. febr. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Nálunk (fiaméknál) is paravánnal vannak elválasztva a WC-k és előttük függöny van.

Gyerekkoromban tisztán emlékszem (igaz, 30 évvel ezelőtt volt), egymás mellett sorakoztak a kis WC-k, nem voltak egymástól sehogyan sem elválasztva.

2014. febr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Fallal van elválasztva, 3 fala van,elől pedig egy behúzható függöny. Kb. 12 db.wc van így egymás mellett/mögött.

Ha simán egymás mellett lennének a wc kagylók,akkor nekem se tetszene. Ovis koromba(30éve) nálunk is így volt, néha rémálmomba visszatér.

2014. febr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Nálunk a csoportban kb. 17-18 gyerek van vegyes korcsoport és ehhez 8 (!) db wc van és mindenkinek van "kedvence".

Az én kiscsoportos korú kisfiamnak az utolsó előtti és mindig odamegy.


A wc-k kis boxokban vannak, amik nem túl magas, kb. 120 cm-es gipszkartonnal vannak elválasztva, viszont mindegyiken van külön függöny (kb. 120 cm magasról ér le a gyerekek lábszáráig, gondolom, hogy ne tapossanak rá véletlenül).

Nálunk nincs ilyen, hogy a gyerekek egymást pisiltetik meg öltöztetik. A kicsik is szobatiszták, ha kik után még kell segítség a törlésben, akkor ott a dadus vagy az óvónő. Nálunk erre figyelnek a felnőttek.

Ez így szerintem teljesen jó.

2014. febr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

kik=kaki elnézést.

2014. febr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Akkor mit szólnál ahhoz, ha a lányom csoportjába járnának a gyerekeid, ott ugyanis csak 1 wc tartozik a csoportjukhoz (függönnyel), oda jár a 25 gyerek. Sajnos ez van, állami óvoda, nincs pénzük felújítani, meg szerintem hely sem lenne a kibővítéshez. Mondjuk az óvónők úgy oldják meg, amikor kollektívan mennek wc-re, akkor először a fiúk mennek, aztán a lányok, vagy fordítva. Egy óvónő mindig ott vár a függöny előtt a többi gyerekkel.
2014. febr. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Nálunk külön mennek pisilni kakilni... S mindegyik elött van függöny.
2014. febr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Nálunk teljesen külön van. A fiúknak és a lányoknak is van 2-2 wc. A mosdóból nyílik a fiúké, a lányoké a folyosó végén van.
2014. febr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!