Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Elvált szülőknél, ha valamiért...

Elvált szülőknél, ha valamiért nem megy az óvodába az édesanya a gyerekért és nincs más hozzátartozó, akkor az apának is kiadhatják a gyereket?

Figyelt kérdés
2014. máj. 16. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kiadják. Csak akkor nem, ha korlátozó végzés van ellene. De nem ártana, ha anyuka jelezné elore, mert ha meg sosem láttak apukat, akkor nem fog az olyan könnyen menni.
2014. máj. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Természetesen láttak már! :) Én neveltem őket 7 évig.
2014. máj. 16. 10:07
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Annak adhatják ki, akit a törvényes gondviselő a gyerek kartonján jóelőre megjelölt.
2014. máj. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Akkor kiadják.
2014. máj. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk év elején ki kellett tölteni egy nyomtatványt, és azon megjelölni azokat az embereket, akiknek a gyerek kiadható. Aki nincs a papíron, annak nem adják ki a gyereket, kivéve, ha anyuka előző nap jelzi, hogy másnap XY jön a gyerekért. Mikor nekem volt ilyen, akkor azt is megkérdezték, az illető hogy néz ki, milyen színű a haja stb.
2014. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát én is ezt írtam, mert nálunk is ez a szitu, de a többség szerint ez haszontalan infó :)
2014. máj. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Haszontalan vagy sem, annak viszont biztosan senki nem örülne, ha az elvált másik szülőnek a tudta nélkül kiadnák a gyereket. Olyan sok mostanában a hír, hogy elvált apuka eltűnt a nem nála elhelyezett kisgyerekkel! Óvónő helyében én ezt nem vállalnám be, hogy odaadom, csak ha előtte szólt a törvényes gyámja. Még akkor sem, ha a kérdezőnél egyáltalán nem erről van szó, és remek a kapcsolata az anyukával, akkor sem. Esetleg felhívnám az anyukát, hogy itt az apuka a gyerekért, odaadhatom -e neki.
2014. máj. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kicsit kaotikus a helyzet sajnos. Nekünk volt több gondunk ebből, ezért tavaly óta szigorúan a törvény szerint járunk el: csak akkor korlátozhatók a szülői jogok, ha erről írásos, eredeti bírósági végzést mutat be az egyik szülő. Tehát ha a válás után anyuka nem vitte a papírt hogy nála vannak elhelyezve a gyerekek és nem kérte írásban, hogy az apának ne adják ki, akkor kiadják.

Ha bevitte, akkor nem.

2014. máj. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nálunk erről az óvodában hosszas előadást tartottak.


a szülőknek ki kell adniuk, akkor is ha anya külön kéri, hogy ne. nem tehetnek semmit hacsak tiltó végzés nincs az apa/anya ellen és ebből kap az óvoda is.


mindenki másnak pedig csak engedéllyel adhatják ki :)

2014. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk pl a volt férjem megszabott időközönként láthatja a lányunkat, felügyelő kísérete mellett. Van egy múltja, ami miatt ez a rendelkezés született.

Kiscsoportos volt a lányunk, amikor gondolt egyet és elment érte. Hiába volt jelezve az óvodának (le volt adva a végzésről a fénymásolat, közjegyzői hitelesítéssel, stb), hogy nem adhatják ki neki soha semmilyen körülmények között, mégis megtette az óvónő. Másnap már nem dolgozott ott. Olyan balhét csaptam. Hívtam a rendőrséget egyből. Este 9-re találták meg a volt férjem a kislányunkkal együtt Esztergomba. Budapesten élünk.

Eljárás indult az óvoda és a volt férjem ellen. Az óvodát "fekete ponttal" elintézték, a volt férjem meg szigorítást kapott, mivel állítása szerint nem akarta elrabolni a lányunkat.

Már nagycsoportos volt a lányunk, amikor újra próbálkozott. Akkor pont bent volt a csoportszobában a vezetőnő és mondvacsinált indokkal feltartották őket, amíg a rendőrség kiért az óvodához. Engem is értesítettek azonnal.

Akkor felfüggesztettet kapott, mivel megszegte a láthatás feltételeit és már egyszer megpróbálta elrabolni, ami állítása szerint ugye nem így történt..


Csak azért írtam ezt le, hogy tud, egy figyelmetlen óvónő és el is vitte a gyereket az, akinek nem lehetne.

2014. máj. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!