Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egeszseges edesanya, miert...

Egeszseges edesanya, miert nem szoptat?

Figyelt kérdés

Nem tudom megerteni miert nem szoptatja az unokamat az edesanyja. Megsem probalta, azt mondja nem kepes ra mert a gondolattol is irtozik! Nem tudom megerteni.

Esetleg ha valaki hasonlokeppen van volt segizene megerteni?!

Koszonom


2014. márc. 26. 10:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Neked nagymamaként nem kellene inkább támogatnod az unokád anyját, ahelyett hogy cseszegeted a szoptatás miatt? Még ha nehéz is megértened az ő álláspontját, akkor is próbáld meg elfogadni a döntését, mert ezzel csak magadnak ártasz, senkinek nincs szüksége családi vitatkozásra. Ő így döntött, ezen változtatni te nem tudsz, ő pedig nem szeretne. Ennyi hagyd békén és örülj az unokádnak. Jobb unokád lesz attól, hogy tejet kap? NEM Rosszabb unoka lesz belőle azért mert tápszert kap? NEM Egyszerűen tartsd tiszteletben a döntését, fogalmad sincs mi van a hátterében.
2014. márc. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Valószínűleg őt sem szerette szoptatni az anyja, esetleg dühöng nála a baby-blues (szülés utáni depresszió).

Fejés után, cumisüvegből is lehet anyatejjel táplálni egy csecsemőt. Az is lehet, hogy rossz a baba technikája, le van nőve pl. a nyelvféke és ezért fáj az anyukának.


Itt tud segítséget kérni, ha akar:

[link]

2014. márc. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Engem sem szoptatott anyukám, öcsémet sem.Engem megpróbált nyűgnek érezte, ettől meg rossz anyának magát. Apukám mondta neki, hogy akkor ezt most fejezze be, felnövök anyatej nélkül is. És felnőttem :) makkegészséges vagyok, még suliból sem tudtam sosem lógni betegség miatt :) Anyukámmal nagyon jó a kapcsolatom, tökéletes anya. Engem nem érdekel, hogy nem szoptatott. Adott enni, ellátott és szeretett. Én szoptatom a kislányom, nincs semmi panaszom, nem tudom a helyébe képzelni magam. Pedig beszélgettünk erről pont a baba miatt.
2014. márc. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Van, aki irtózik tőle. Hogy őszinte legyek, en is ilyen vagyok. Nem volt kellemes élmény szinte hányingerrel szoptatni a gyerekemet.....hagyd azt az anyukat békén,
2014. márc. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Mert így döntött. Ennek simán lehet lelki oka, igen, létezik olyan, hogy valaki irtózik tőle.

Azt próbáld megérteni, hogy ettől nem lesz rosszabb anya és a gyereket sem szereti kevésbé.

A legrosszabb, amit tehetsz az, hogy folyamatosan az orra alá dörgölöd, hogy neked ez nem tetszik vagy éppen elítéled. Valószínűleg neki sem könnyű ezt feldolgozni. Szüksége van a te támogatásodra.

2014. márc. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%
Mi a lófütyi közöd van hozzá? Jobban tennéd ha befognád
2014. márc. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

Semmi baja nem lesz a gyereknek nem mindenkinek van teje, vagy nem elegendő, így tápszert kap.

Nekem sem volt elég tejem és bevallom annyira nem is strapáltam magam, mint amiket itt a fórumon olvasok, szóval amennyit tudott szopni annyit kapott ciciből utána kapta cumisüvegből. Hogy miért ? MErt elegem volt hogy akórházban mindig mellszívózni kellett, és lejött még pár mililiter, ami tök semmi volt, mert akkor is kellett a kiegészítés, amit vagy megkapott vagy nem, ha nem akkor szegénykém csak éhes maradt, ráadásul még a cicimet is nyagathattam a mellszívóval, ami nekem nem volt kellemes, ráadásul fölöslegesen. Mikor hazajöttünk aztán úgy dönöttem ami tej van a cicimbe megkapja, után ha kéri a tápszert akkor azzal folytatjuk. Nem érzem ettől még rossz anyának magam, minden szeretetet megkap, foglalkozom vele, figyelek rá.

Lehet nálatok is az van, hogy kevés a teje, nem látja értelmét annyinak odaadni, mert úgyis kell a tápszer. vagy bizony kellemetlen a szoptatás főleg az első időben mikor sebes lesz a mellbimbó, lehet neki is olyan lett és fáj már, így inkább abbahagyja.

Nem kell ezzel foglalkozni, szép egészséges gyerek lesz még attól.

2014. márc. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
39%
úgy látom ez a topic is arra volt csak jó, hogy lepontozzák az embert......
2014. márc. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 xStefix ***** válasza:
60%

Nem biztos, hogy bármikor is meg fogod érteni őt, de nem is ez a fontos.

Ha eleve meg sem próbálta, akkor valószínűleg mélyebb lelki probléma van a háttérben, aminek a felderítése és esetleges kezelése minden bizonnyal meghaladja a te nagyszülői feladatkörödet. Viszont őszinte, nyílt, érdeklődő és biztató viselkedéssel, kérdezéssel és a segítséged felajánlásával talán hatást tudsz rá gyakorolni azügyben, hogy szakértő támogatást keressen magának. Nem biztos, hogy élni is fog ezzel, de lehet, hogy mégis. De akár igen, akár nem, nem szabad vele éreztetned, hogy nem állsz mellette, mert a nagyszülők feladata elsősorban az elfogadás, főleg az újdonsült szülők felé. Ennek az ún. kompetencia-érzésnek az erősítése az egyik legfontosabb feladat, a szopis segítők számára is egyébként.

Ha az anyuka úgy dönt, hogy mégis lépne a szoptatás érdekében, keressen fel egy szoptatási tanácsadót vagy szaktanácsadót, akik hatékony támogatást tudnak nyújtani ilyen esetekben.

www.lll.hu

www.ibclc.hu

De ha a szoptatástól idegenkedik is, legalább azt fontolja meg, hogy vagy a saját tejét feji a babának, vagy más anyukától próbál tejet szerezni, mert a tápszer csak a 4. legjobb választás a sorban. Sajnos nemcsak kevesebbet tud, mint az anyatej, de a használatának számos kockázata is van. Vagyis amíg csak a legkisebb lehetőség is pislákol legalább az anyatejes táplálás elérésére, addig érdemes küzdeni érte!

2014. márc. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Fogd fel úgy, hogy a saját gyerekét nem akarja szoptatni. Az ő felelőssége, az ő teste, az ő gyereke, nem a tied!

Azért nem háborús bűnös, szóval ettől még szép élete lehet az unokadnak. Olyan típusú nagymama lehetsz, mint az anyósom, aki ahhelyett, hogy élvezné a nagymama szerepet, folyamatosan problémákat gyárt, és rágódik rajta.

Azt érte el, hogy a lehető legkevesebb dologba avatom be, és ritkán kérek tóle segítséget.

2014. márc. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!