Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha itthon vagyok veszélyeztete...

Ha itthon vagyok veszélyeztetett terhesen, köteles vagyok elhozni délben a 4 éves lányomat az oviból? És szülés után?

Figyelt kérdés

28 hetes ikertehres vagyok. Ma mondta az óvónő hogy 12 felé szoktak végezni az ebéddel, akkorra menjek a lányomért. Kérdeztem miért, mondta hogy mivel otthon vagyok. Azt hittem, félreértés van köztünk, ezért elmondtam hogy veszélyeztetett vagyok, nem szórakozásból vagyok otthon, többnapi kórházi bentfekvésen vagyok túl. Csak hümmögöt, egyértelműen negatív a véleménye.

Aztán mondta, hogy akkor majd szülés után. Erre nem válaszoltam. Úgy gondolom, jobb a lányomnak az oviban, jobban tud ott aludni mint itthon két újszülött mellett. 3-f4 felé szoktam érte menni, 8 után érnek be reggel a férjemmel, nem érzem, hogy hanyagságból vagy nemtörődömségből le lenne passzolva. Így is hol a babaák, hol a lányom miatt van lelkiismeret-furdalásom, nagyon nem kellett most ez :-(


De a lényeg: van valami törvényi alapja annak, hogy amíg itthon vagyok terhesen majd később a kicsikkel, akkor délben köteles vagyok elhozni a nagyot az óvodából?


2014. aug. 19. 10:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A tgyás ideje alatt biztos nem vagy köteles előbb elhozni, az "rendes" munkaviszonynak számít.
2014. aug. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem vagy koteles elhozni. Ha felvettek, akkor egesz nyitvatartási ido alatt az oviban lehet. A "foallasu anyaságnal" van meghatározva napi 4 vagy 6 ora.


En azert a szules utan megpróbálnak megoldani a korábbi hazajovetelt. Sokat segítene a testverfeltekenyseg csökkentésében.

2014. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Többekkel beszéltem erről, de senki nem javasolta. Ha alszik az oviban, az neki teljesen természetes. Ha hazahozom, vagy alszik, vagy nem. Ha nem, akkor azt látja hogy a kicsikkel foglalkozok, ami inkább növeli a féltékenységet. Ha aludna, de a kicsik miatt nem tud, egész délután-este nyűgös lesz.
2014. aug. 19. 10:57
 4/18 anonim ***** válasza:
26%
Te tudod. De a babakkal kapcsolatos feladatokba be tudnád vonni, ellenben igy azt érezheti, hogy ki van rekesztce, anya "lepasszolja" az oviba,
2014. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Miért érezné? Most is "le van passzolva" az oviba.

A feladatokba bevonás pedig elég kétélű dolog. engem is mindig bevont anyám... hát, nem segítette elő a jó kapcsolatot a testvéreimmel.


Szülés után itthon lesz pár hetet, ha pedig már nem fog aludni délután, akkor elhozom ebéd után. De amíg szüksége van a délutáni alvásra, addig nem hiszem.

2014. aug. 19. 11:16
 6/18 anonim ***** válasza:
35%

De most nincs masik gyerek, aki viszont otthon van veled.


Na mindegy, a lényeg, hogy nem kotelezhetnek ra, hogy kivedd a gyereket az ovibol, vagy rövidebb időre vidd.

2014. aug. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

nincs ilyen törvény. illetve inkább a másik oldalra billen, mert azt mondja, hogy kötelesek ellátni annyi időben amennyit ott tölt.

de a gyakorlatban valóban ez van, megkérik szépen vagy éppen nem szépen a gyeseseket, hogy délben vigyék haza a gyerekeket.

azt gondolom, hogy ennek egy valós oka lehet, hogy kicsi a terem, az ágyak sok helyet foglalnak, alig lehet elférni. de nyilván annyi gyereket meg nem vesznek fel amennyit nem tudnak lefektetni, nem???


mi egy nagyon korrekt ovit fogtunk ki. kifejezetten azt szeretik ha minden gyerek 8-4-ig bent van, mert aki később jön, előbb megy, azok a gyerekek mindig kis különcök, nem nagyon lesz barátjuk, hisz a többiek akik sokat vannak együtt jobban összeszoknak. én ezzel egyetértek.

viszont júli közepétől szeptember 1-ig csak azok vihetik a gyereküket akik dolgoznak.

bár gondolom veszélyeztetett terhességnél simán hozhatják

2014. aug. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles elhozni és a helyedben én sem tenném-nem is teszem.Így tényleg kipihenten megy haza,nem lesz nyűgős.És amúgy is ezt szokta meg :) Nálunk az ovónénik is ezt javasolták.(Már aki nem azt nézte,hogy keveseb gyerek = kevesebb meló )
2014. aug. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, itt a lényeg az, hogy ikrek lesznek. Ikrekkel nagyon megterhelőek az első hónapok, ezt leginkább az tudja, akinek vannak ikrei. Nekem ugyan nincsenek, tapasztalatom csak a kis korkülönbséges gyerekekkel van, de van olyan közeli barátnőm, akinek vannak ikrei. Ég és föld, össze se lehet hasonlítani! Én a kis korkülönbségre azt hittem, hogy fárasztó. Aztán megnéztem, hogy mi megy náluk, és hirtelen HP - nak éreztem, és elszégyelltem magam... Ikrek mellé az első hónapokban minden segítség jól jön. Az óvoda is. Szerintem ez nem "lepasszolás."
2014. aug. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Ovono vagyok, NEM vagy koteles elhozni!
2014. aug. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!