Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerinted jó ötlet IGY oviba...

Szerinted jó ötlet IGY oviba mennie 3 éves kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Nos a helyzet az hogy nagyon tanácstalan vagyok.Nem vették fel az oviba teljes napra csak délig,ebéd után mennem kell érte,mivel itthon vagyok a kistesóval..A beszédben le van maradva nem mindent lehet érteni amit mond egy idegennek pl ovinéninek.Jártunk emiatt beszédfejlesztésre is.De még mindig nem beszél olyan szinten mint egy 3 éves.Például nem tudja kimondani a teljes nevét,a szavaknak általában az első két betüjét mondja,magát még mindig babának nevezi.És csak szeptember 15-étől mehet,igy vették fel az oviba.Félek,hogy esetleg kineveti a többi gyerek,az ovónő pedig nem érti amit mondd.Voltatok hasonló helyzetbe?Egyébként teljesen szobatiszta,nagyon ügyes mindenben,kivéve a beszédje.Szellemileg nincs lemaradva,csak nem tudja magát rendesen kifejezni.Doktornénink szerint jót tenne neki,de én mégis tartok tőle,kérdeztem szeretne-e oviba menni,azt mondta,hogy nem,és hogy fél.Mit tanácsoltok?Adjam be és lesz ami lesz?
2014. aug. 28. 08:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Közösségben akár gyorsan megindulhat a beszédfejlődés is, én emiatt nem aggódnék, ha amúgy minden más rendben van.
2014. aug. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, én megpróbálnám. Az én fiam 2 éves kora óta (lassan 3 hónapja) jár csanába és el nem tudod képzelni, hogy ez idő alatt mennyit fejlődött a beszéde. Amikor elkezdte csak szavakat mondott, most mondatokat mond és ragoz. Egy próbát megérne nálatok is, valószínűleg jót tenne neki.
2014. aug. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

a lányom egyáltalán nem beszélt mikor januárban 3 évesen elkezdte az ovit

most már nagyon szépen mondatokban beszél tény h vannak még hibák benne de már simán mond mondókát énekel csacsog


szal neki jót tett az ovi

fél nap nem a világ

és majd megszereti

2014. aug. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

valószínűleg azért fél,mert rajtad is érzi a bizonytalanságot

esélyes hogy gyorsabban fejlődne a beszéde,mert egyrészt több beszédet hall, másrészt úgymond rákényszerülne, hogy megértesse magát.

Nem lenne gond szerintem.

2014. aug. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

enyém megkésett beszédfejlődésű. mi nagyon korán, már 2 évesen tovább vittük, így 3 évesen már egész szépen dumált. viszont neki kommunikációs zavara is van, amiatt voltak igazán nehézségei. pl. echolált, igent még nem használta, szóval olyan autisztikus tünetei voltak emiatt.

de nagyon jót tett neki a közösség. nagyon gyorsan fejlődött a beszéde.

és igen, piszkálták, néha kinevették, de nem vette zokon, mert nem is értette miért nevetnek, inkább jobban figyelt. vagyis inkább úgy írom, hogy megtanult figyelni a beszédére.


egyébként ha ilyen lemaradása van, hogy még mindig babának nevezi magát akkor miért hagytátok abba a terápiát? tsmt-n nem gondolkodtál? nekünk az is sokat segített!

2014. aug. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
lehet hogy jót tenne neki.ad be és ha nem javul a beszéde 4 éves koráig akkor elviném egy szakértői bizotsághoz .
2014. aug. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
igen voltam a nagyfiam nem beszélt érthetően ennyi idősen mikor oviba került 1 évet járt normál oviba utána elvitem egy másikba amit a beszédvizsgálo jelölt ki neki mert kiderült megkésett beszédfejlődésü és kell neki a minden napi logopédia ezt meg egy sima ovi nem tudja biztositani ahol csak kijáro logopédus van ,másik oviban meg egy ott mindig jelen lévő logopédus volt egy fejlesztő pedegogus .járt ayeres terápiára is nevtanba is .
2014. aug. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%
én is csanát javaslok, egy jó családi napközi csodákra képes, ha óbuda nincs messze nektek akkor irány a bogyó csana
2014. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, az én fiam is beszédhibás. Tavaly kezdte az ovit, sokat javult a beszéde. Idén fog kapni fejlesztéseket, mert mi több mint fél évet vártunk a nev. tanácsadóra.

Viszont, olyan nincs, hogy a gyerek csak fél napot maradhat, mer te otthon vagy. Ilyen törvény nincs, ezzel csak le akarják passzolni a gyereket. Ha pl. a fiadnak mégis megtetszene az ovi, barátokat szerezne és szeretne maradni, akkor nyugodtan maradhat, ott is aludhat, nem kötelezhetnek rá, hogy ebéd után vidd haza. Ha felvették, akkor az óvoda nyitva tartásában bent lehet a gyerek.

Ha szeptember 1-jén a fiad már betöltötte a 3. évét, akkor, már szept. 1-jén kezdhet. Miért 15-től?

A lányom idén kezdi az ovit, szept.1-jén, mert már májusban betöltötte a 3. évét, ugyanakkor sehol nem volt kikötve, hogy hozzam haza ebéd után, pedig én is itthon vagyok kisbabával. Ne hagyd magad, állj a sarkadra, mert ki fogják használni, hogy mindenbe beleegyezel!

Tehát, nincs olyan törvény vagy rendelet, hogy a gyereket hozd haza ebéd után.

Pl. én mindenhova gyalog megyek a 3 gyerekkel, mivel nincs jogsim. Reggel fél kilencre legkésőbb be kell érjünk az oviba, ami lakhelyüktől kb. fél óra gyalog (ez a legközelebbi körzetes ovi), majd megyek boltba, ami nem esik útba, tehát kerülő, majd vissza haza. Na, kb. 10-10:30-ra érek haza, el kell látni a babát, főzni és társai. Fél egyre meg menjek vissza a gyerekekért? Na, persze. A kicsit már 11-kor el kell kezdjem etetni, mert most állunk a hozzátáplálás elején, tehát nem megy olyan gyorsan, meg főzzek is és érjek vissza az oviba?

Szóval, ha közel van az ovi, oké, de jól gondold át, hogy a napirenden ez mit változtatni, mennyi mindent?

Gondolom azért nem jár mindenki autóval.

2014. aug. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Óvónőként mindenképp ajánlom, hogy vidd el oviba. A közösség hatalmas lendületet ad a fejlődésben. A pedagógus hidd el, hogy tudja kezelni a helyzetet, hisz nem is hinnéd mennyi problémás gyermek van manapság. A gyerekek meg nagyon megértőek is tudnak lenne, pláne, ha az óvónő ezt tudatosan alakítja. Nagyon édes szituációkat láttam már, ahol próbálták megértetni magukat a másikkal. :) Jót fog tenni a gyerekednek!
2014. aug. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!