Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális dolog, hogy az...

Normális dolog, hogy az óvónők megkérnek arra, hogy később menjek a lányomért?

Figyelt kérdés

1,5 éve jár közösségbe, ebből fél éve oviba. Nagyon szereti és mi is. Örülünk, hogy végre egy olyan helyet találtunk, ahol normálisan állnak hozzá a gyerekhez és a szülőkhöz is.

Van egy kisebb lányom is, vele itthon vagyok.


Múlthét pénteken megkért az óvónő a vezetőnővel együtt, hogy ne du. 3-ra menjek a lányomért, hanem 4 - fél 5 felé.

Az indok az volt, hogy a lányom nagyon szeretne tovább játszani, így hagyjam neki.


Eddig úgy volt, hogy fél 3-kor uzsonnáztak és én 3-ra mentem érte, az uzsi után. Az ő csoportjából legalább 6 gyerekért ekkor jönnek és a másik két csoportból is elég sokan 3 felé jönnek a gyerekekért.

Az év elején külön kérték a szülőket, hogy akik tehetik és tudnak jönni hamarabb, azok ne várassák a gyerekeket (főleg a most kezdőket), hanem jöjjenek értük.

Én ennek eleget is tettem az első naptól a munkám mellett.


Szerintetek ez normális dolog? Eddig hátrányt szenvedett volna valamiben a lányom?

Ennyire fontos a délutáni közösségi játék (is)?

Megjegyzem, hogy itthon is játszunk, stb ..


2015. febr. 10. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Normális. Ők látják, hogy mennyire igényli a gyerek a többiekkel való játékot. Megkértek. Ha akarod teljesíted, ha akarod nem. Ennyi. Ez nem parancs. Amúgy a gyerekkel való játék és az anyával való játék nem ugyanaz.
2015. febr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fura ez a kérés! :) Általában azt olvasni, hogy aki babával van otthon azt arra kérik hogy hamarabb menjen az ovisért!
2015. febr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nekem is fura volt ez a kérés, főleg, hogy év elején megkértek mindenkit, aki csak tud jöjjön hamar a gyerekért.


Ezért is tettem fel itt a kérdést, hogy valaki tapasztalt-e már ilyesmit?!


Persze az óvónők látják a dolgokat, de azért reggel fél 8-tól du 3-ig csak kijátssza már magát a társaival. Nem?!

2015. febr. 10. 14:00
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

1. vagyok. Nyilván alszanak is közben :)

Az én fiam 2,5 éves, csanába jár, reggel 8-tól délután 4-ig ott van és előfordul,hogy nem akar még akkor sem hazajönni.

Én a helyedben inkább örülnék, hogy olyan óvónénikkel van a gyerekem, akik nem azon dolgoznak, hogy minél előbb megszabadulhassanak a gyerektől, hanem az igényeit figyelembe véve javasolnak neked valamit. Nem ez a jellemző sajnos. Persze mint írtam, ezt te döntöd el, de negatív dolognak azért semmiképpen nem értékelném.

2015. febr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Anno nekem is javasolták, hogy menjek később. Most fél öt felé megyek és még így is kevés a játék. Az oviban délelőtt foglalkozások vannak, udvarra/sétálni mennek, utána ebéd, alvás. Igazán szabadon játszani uzsonna után van lehetőségük.
2015. febr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A mi ovinkban is megkérték a szülőket,hogy ne 3-ra,hanem később menjenek a gyerekekért. Igaz itt később uzsonnáznak,gondolom nekik jobb,kényelmesebb,ha ott uzsonnáznak a gyerekek és nem kell csomagolgatni az uzsonnát. Szerintem a gyereket is kérdezd meg,hogy valóban szeretne-e még ott játszani.
2015. febr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb oviban annak örülnek az óvónők, ha minél több gyereket minél előbb hazavisznek, vagy lehetőleg egyáltalán be se viszik őket. Örülj, hogy nálatok nem így van.

Egyébként a legrosszabb dolog uzsonnára menni értük, mivel akkor úgy érzik, épp a játékról maradnak le. Vagy ebéd után vidd haza vagy hagyd délután is játszani még egy kicsit.

2015. febr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az 5-ösnek igaza van! Uzsi után jön csak az igazi játék! Ott vannak a kis barátai, teljesen más velük játszani, mint anyával.
2015. febr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én mondtam a kislányomnak hogy sietek érte,mert 16ig dolgozom és 17 re értem oda, gondoltam kicsit gyorsabb lehetek. Nagyon jó a kapcsolatunk, de Ő azt mondta ne siessek mert akkor mennek át a nagycsoportba (ő most kezdte) és akkor csak neki olvas mesét az óvónéni.Illetve volt hogy tényleg korán érkeztem és akkor mentek át 16után, akkor kezdett volna a nagyos játékokkal foglalkozni és örült de feszélyezte hogy nincs lehetősége a vágyott játékkal játszani.
2015. febr. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
..ja és nem gondolod hogy év elején így volt, de azt tapasztalták hogy a gyermeked nem tud belemerülni a játékba és ezt jelezték? Örülnöd kéne inkább hogy a saját céljaik helyet a gyerek szükségletét helyezik előre
2015. febr. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!