Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ahol nagy az egy főre jutó...

Ahol nagy az egy főre jutó jövedelem, ott többet kell fizetni jövőre az ovis ebédért?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy kereseti nyilatkozatot, hétfőn le kell adni. Jól keresünk de nagyon magasak a kiadásaink is (hitel) - persze ezt sehol nem kérdezik.... Hogy miből varázsoltál lakást a gyerek feje fölé... Na mindegy nem erre akartam kilyukadni. Ha benyújtjuk a kereseti adatainkat, jövőre drágább lesz nekünk az ebéd, hogy még több gyerek ingyen ehessen?

2015. jún. 5. 09:43
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Hoppááá.... egyik szülőtársam ugyanabból az oviból panaszt tett az adatvédelmi hatóságnál. Mindig örülök, ha nem én vagyok az egyetlen, aki szembe megy a forgalommal.
2015. jún. 8. 08:10
 22/35 anonim ***** válasza:

"Ma szóltam szép kedvesen, hogy nem szeretnénk leadni a kerseti adatainkat, mert úgysem leszünk jogosultak."


Ez esetben mi a gondod? Nem értelek. Ha nem vagy jogosult, fizetned kell, igazolás nélkül is.

2015. jún. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Miért, neked rajta volt a papíron, hogy "Amennyiben Ön a saját megítélése szerint nem jogosult gyermeke ingyenes étkezésére, nem köteles leadni jövedelmi nyilatkozatát"? A mi papírunkról ez biztos lemaradt. Az viszont rajta volt, hogy ha változás áll be és nem jelentem 3 napon belül, akkor irgumburgum, hűha, nademosmáraztán. De hogy milyen jogaszabály alapján kérik ők az én béradataimat és milyen jogaszbály szerint fogják kezelni ezt az adatot, az meg valahogy megintcsak lemaradt a mi slefjninkről... biztos vacakol a fénymásolójuk.
2015. jún. 8. 10:36
 24/35 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy nem kell. Ha fizetsz, miért érdekelné őket, hogy 100.000 Ft vagy 2 millió a havi fizetésed?


Arról ne is beszéljük, hogy szeptembertől önbevallással működik, semmilyen papír nem kell.

2015. jún. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Bocs, az off miatt, de ez most már biztos, mert nálunk az első szülői nem mondtak erről semmit, csak, hogy mikor lesz ebédbefizetés. Mi jogosultak lennénk, azért érdekel.
2015. jún. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
68%

Én nem értem, hogy miért háborodik fel a Kérdező. Eddig is voltak sokan, akik ingyen étkeztek az oviban. Ja és nem csak a pereputtyosok, mert nekem is 3 pereputtyom van, de kifizetem a kaját a 2 nagyobb ovisomnak, igaz féláron. De ha nem lenne a féláras kedvezmény, akkor a teljes árat is ki tudnám fizetni. Ha szeptembertől meg nem kell fizessek, akkor meg nem fizetek. Nem azért, mert nincs miből etetnem a pereputtyom, hanem mert hoztak egy ilyen jogszabályt és rám is vonatkozik és igen, igénybe is veszem, mert az én családom nem jogosult semmilyen segélyre, meg ilyenekre, de ha erre jogosult leszek, akkor ki is használom én is, mert én is, meg a párom is fizetjük a járulékokat, attól független, hogy 3 gyerek van.

Ha meg jól éltek, nem is értem miért háborodtál fel ennyire. Olyan, mintha az ovi előtt titkolni akarnál valamit. Engem nem érdekel, ha tudják, hogy milyen életszínvonalon élünk. De pl. nekem semmilyen nyilatkozatot nem adott az óvoda. De, nem is aggódok, majd szeptemberben minden kiderül. Ha kell fizetni, akkor fizetünk, ha nem kell, akkor nem fizetünk. Ezen felesleges felháborodni, hogy te kinek a pereputtyának fizetek a kajáját, de van egy gyanúm, hogy senkiének, mert majd az önkori v. állam fedezi, de nem hiszem, hogy drasztikusan emelik a kaja árát.

U.I: Nálunk nagyon jó a kaja az oviban.

További szép napot.

2015. jún. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Igen vannak dolgok, amiket a te szóhasználatoddal élve "titkolni" akarok az óvónők előtt. Ilyen a keresetünk, a szexuális szokásaink, a politikai nézeteink és még néhány dolog. Ezeket hívják mifelénk magánügynek.


Nem csak én akadtam ki:

[link]

2015. jún. 15. 08:36
 28/35 A kérdező kommentje:

Az önkori vagy az állam fizeti a félig vagy teljesen ingyenes kaját? Igen? Szerinted az önkormányzat és az állam bevétele miből származik?


A kommunizmusban általánosan azt gondolták az emberek, hogy állam bácsi majd mindent megold, kifizet, finanszíroz, vesz lakást a fiataloknak, épít iskolát, kórházat meg minden ami kell. De a legtöbben azóta már rájöttek, hogy állam bácsi pénze sem a fán terem.

2015. jún. 15. 08:38
 29/35 anonim ***** válasza:
63%

Neked nagyon nagy problémád van az élettel, már bocs.

Egyértelmű, hogy a bevétel egy része a járulékokból van, amit a dolgozók béréből vonnak. De, ez minden országban így van. Ha nem tetszik, akkor keress olyan államot, ahol nem kell adózni v. nem ilyen a rendszer mint nálunk. Ennyi. Csak panaszkodni és felháborodni tudsz. Gondolom nem kell majd havi 20 ezret kifizetni a kajáért, ráadásul azt írod jól éltek. A mi ovinkban kb. 9 ezer egy havi kaja, ha a gyerek semmit sem hiányzik. Ha annyira jól éltek, akkor ez az összeg neked miért okoz gondot? Gondolom 1 gyereked van.

Az meg már szánalmas is, hogy a gyerekektől sajnálatos : "jövőre drágább lesz nekünk az ebéd, hogy még több gyerek ingyen ehessen?"

Ha ti túllépitek azt a nettó 90 ezret 1 főre, komoly nem értem miért háborogsz. Ezért nem az óvónőket kell hibáztatni, ők is azt csinálják, amit kiadtak nekik, ennyi. Nagyon korlátolt a látóköröd. Sok olyan családnak sem kell majd fizetni, ahol csak 1 gyerek van, nem csak a pereputtyosokra vonatkozik. Más szerinted miből varázsolt lakást? Csak lehet nem kellett volna 20 milliókat felvenni, hanem kevesebbel is beérni.

2015. jún. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Te is egy vagy azok közül, akik köpködni járnak ide. Aki nem a létminimum alatt él, az nem feltétlenül gazdag. Ugyanis nemcsak a bevételek lényeges ebből a szempontból, hanem a kiadások is. Sehol nem írtam, hogy jól élünk. Épp az ellenkezője a gond, hogy bár meghaladja a jövedelmünk a határt, viszont a kiadásaink nagyon magasak, és nem a műkörmös meg az ötcsillagos szállodák miatt. De mindegy, nem akarom neked elmagyarázni, egyáltalán nem az volt az eredeti célom, hogy bárkit meggyőzzek bármiről vagy bárkinek bármit elmagyarázzak, felőlem mindenki azt gondol, amit akar, meg én is azt gondolok, amit akarok, úgyhogy mondjad csak.
2015. jún. 16. 07:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!