Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ahol nagy az egy főre jutó...

Ahol nagy az egy főre jutó jövedelem, ott többet kell fizetni jövőre az ovis ebédért?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy kereseti nyilatkozatot, hétfőn le kell adni. Jól keresünk de nagyon magasak a kiadásaink is (hitel) - persze ezt sehol nem kérdezik.... Hogy miből varázsoltál lakást a gyerek feje fölé... Na mindegy nem erre akartam kilyukadni. Ha benyújtjuk a kereseti adatainkat, jövőre drágább lesz nekünk az ebéd, hogy még több gyerek ingyen ehessen?

2015. jún. 5. 09:43
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Ja és az óvónőket egy percig sem hibáztattam. El se olvastál semmit, vagy ha mégis, akkor semmit nem értettél meg belőle. Csak a saját prekoncepcióidat vetíted rám. Ez nem az én látókörömet minősíti.
2015. jún. 16. 07:45
 32/35 anonim ***** válasza:

Igen a bölcsiseknek is ez lesz!


Nem kérhetnek keresetit! Önbevallás alapján megy. A mi ovink hivatalosan még semmit nem kapott. Majd fognak szolni.

2015. jún. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
60%

"Jól keresünk de nagyon magasak a kiadásaink is (hitel) - persze ezt sehol nem kérdezik.... Hogy miből varázsoltál lakást a gyerek feje fölé..."


Itt írod, hogy jól kerestek, gondolom azért az átlag béretek megvan ezek szerint. A hiteleket, meg a kiadásokat úgy kell kalkulálni, hogy az életre is maradjon, ne csak fizetni kelljen. Igen, van aki a havi 500 ezres bevételéből csak 200 ezret törlesztőre fizet. De ezzel számolni kell hitelfelvételkor. Mert ez mellett rezsi van, kaját, ruhát kell venni és persze azért élni is...

Mindenki maga alakítja a kiadásait, a hitel anno a ti döntésetek volt és az összege is. Vannak váratlan dolgok, de erről már nem azok tehetnek, akik ingyen fogják kapni a kaját az oviban. Ők nem tehetnek róla, hogy ti hiteleket halmoztatok fel és most meg morogsz. Másnak is van hitele, próbálja fizetni és fizeti az oviban a kaját is. Senkinek nem nézik, hogy mennyi a kiadása, csak a bevételt, ezzel nem vagy egyedül. Próbáljátok meg a hitelek összegét csökkenteni, valamiből vissza kell venni. A nagycsaládosok nem tehetnek róla, hogy 20 milliókat vesz fel valaki hitelre, aztán meg nehezen fizeti, akkor is, ha jól keres, mert magas a törlesztő. Old meg a problémád.

Ez az állam hibája, nem a nagycsaládosoké, meg azoké, akiknek ingyen fog a gyereke enni.

2015. jún. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
22%

Husikám, senkit nem érdekel, hogy neked milyen magasak a kiadásaid, mert azok nagy részét te magad alakítottad úgy, hogy most vannak. Te akartál lakást venni, te akartál annyiért és akkora lakást venni, így most természetes, hogy akkorák a kiadásaid, amekkorák.

Tőlem sem kérdezi senki, hogy mennyit költök albérletre, de nem is picsogok ezen, mert abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy van munkám, a férjemnek is van munkája, így bele kell, hogy férjen az étkezés. Eszemben sincs azokra köpködni, akik nálunk kevesebből kell, hogy gazdálkodjanak.

2015. júl. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Annyi szerencsém azért van, hogy nem vagyok a husikád. Gondolom, a valóságban egy pici elnyomott kis nyúlbéla vagy, azért osztod itt a rendeteg észt ilyen magas lóról. Szerintem ne oszd tovább, mert neked már így is túl kevés maradt. Inkább vedd számba azokat a valós problémákat, amiket itt próbálsz levezetni idegeneken, és azokat oldd meg, mert ez, amit most csinálsz, rajtad sem segít.
2015. júl. 17. 13:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!