Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lehet halasztani az óvodát?

Lehet halasztani az óvodát?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Ha pl úgy érzem hogy nem óvoda érett a gyerekem és kicsit le is van maradva akkor lehet választani az ovit 1évvel hogy pl 4évesen Menjen??

Azt tudom hogy elvehetik a családot de nemtudom egyébként hogyan működik a dolog.

Lehetséges ez?



2015. aug. 3. 18:55
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Még 26hónapos.

Már be van iratva szóval valószínűleg vagy szeptembertől vagy májustól fog menni.

Védőnő tudja hogy levan picit maradva de látja rajta a fejlődést.

Elrontottam?lehet.

Bár nemtudom ti mit tennétek akkor ha aki eszik meg valamit ,akkor hogy tanuljon meg kanállal enni hogyha nem is eszik olyat amit azzal kell enni?

Örülök ha eszik valamit.

Nem bunkóskodást vártam.

Arra voltam kíváncsi hogyha addig nem lenne Óvoda érett akkor lehet e halAsztani.

Tudom addig fejlődhet de az volt a kérdésem hogy lehet e halasztani ha úgy érzi a szülő hogy még nem óvoda érett

2015. aug. 3. 22:26
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Az más. Azt hittem, hogy három éves gyerekről van szó... ez alapján, hogy elmúlt két éves alighogy nem látom leírásod alapján lemaradtnak. Szdrintem ráér menni szeptemberben bővenm 26 hónsposan miért kellene szobatisztának lenni? Nem is értem... beszélnie sem kötelező.

innia már illene, ill. Kanállal enni, de ez egyáltalán nem durva lemaradás.

Irhattad volna, hogy még csak 26 hónapos...

2015. aug. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Bocsi 😊

Tudom hogy illene már kanállal ennie de mint irtam is nem eszik semmi olyat amit kanállal kell enni csak a joghurtot.

Inni meg tudna pohárból csak nem akar.

Kis lusta amúgy.

Én meg tudom túl engedékeny vagyok .

Ezért is kérek tanácsot hogy hogyan tudnék ezen változtatni

2015. aug. 3. 22:52
 14/27 anonim ***** válasza:
Csakhogy te nem a változtatáshoz kértél tanácsot, hanem még jobban el akarod odázni a dolgot.
2015. aug. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy alig két éves?! Na, ezt mondhattad volna az elején...

A szeptemberi kezdést semmiképpen nem javaslom, egy hónap alatt nem lesz drasztikus a változás. Viszont a májust nem zárnám ki teljesen. Minicsoport lenne? Vagy nálatok hogyhogy beveszik három éves kor előtt?

Májusig rengeteg idő van, addig még nagyon sokat fog tanulni, változni, okosodni. Egy két évesnek még bölcsiben a helye, nem az oviban.

Két évesen teljesen normális, ha nem jól (vagy nem is nagyon) beszél, nem tud szépen enni stb. A kanalazásban segítheted, ha mindig a keze ügyében tartod. Adj neki olyan ételeket is, amiket kanalazni kell. Ha nem kap kanalazható ételt, persze, hogy nem tanulja meg használni.

Szerintem jövő szeptember előtt ne is akard oviba íratni, felesleges. Majd meglátod, ha betöltötte a hármat, mennyivel okosabb és ügyesebb lesz, mint alig két évesen.

2015. aug. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
nem is óvodaköteles még ha 26 hónapos.csak annak kötelező aki aug 31-ig betölti a 3 évet.
2015. aug. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
12-es vagyok! Én következő év szeptemberére gondoltam, nem a jovo honapra!
2015. aug. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Igen szerintem is jobb jövő szeptemberben.

A vele egykorúak valaki most szeptemberben kezdi,de szerintem ez korai.

2015. aug. 4. 11:32
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Elég kis létszámú óvóda lehet, egyébként én úgy tudom, hogy leghamarabb 2,5 évesen, vagyis 30 hónaposan lehet elkezdeni az ovit, ha szobatiszta. De szerintem sem jó, hogy 2,5 éves gyerek bekerül 3-4 évesek közé, mert van olyan gyerek, aki 3,5-4 évesen fogja most kezdeni a kiscsoportot.

Bőven ráér 2016 szeptemberben kezdenie.

2015. aug. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled 19-es

Szerintem is így van.

2015. aug. 4. 14:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!