Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lehet halasztani az óvodát?

Lehet halasztani az óvodát?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Ha pl úgy érzem hogy nem óvoda érett a gyerekem és kicsit le is van maradva akkor lehet választani az ovit 1évvel hogy pl 4évesen Menjen??

Azt tudom hogy elvehetik a családot de nemtudom egyébként hogyan működik a dolog.

Lehetséges ez?



2015. aug. 3. 18:55
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Szegény kèrdező nagyon sajnállak ,feltettél egy kèrdést és sokan csak támadnak ismerem az érzest!!

Én dettó ebben a helyzetben annyi különbséggel hogy nekünk van már jegyzői felmentèsünk , csak idő közben szobatiszta is lett a lányom meg iszonyat energia van benne ,csak nalunk is baj van az evéssek anyukámnál mindent megeszim kanállal szépen itthon meg nem , akkor a fenekét nem tudja kitörölni mivel bilizünk ès én törlöm neki , a bugyiját nem tudja felhúzni mert fepöndörödik a gumija és ideges lesz , és úgy marad,és a ami meg fontos jön a tél hogy fog egyedül felöltözni ?

Mert azért remélen nem várják el egy 3 évestől hogy bekösse a cipőjét meg rendessen begyűrje a pulóverét hogy ne fázzon meg a kis dereka? Szóval rettegek az ovitól de valszeg mégsem kezdjük!

Ugy is otthon vagyok az öcsivel!!

2015. aug. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Szia

Köszi a válaszod.

Hát igen már megszoktam,sok embernek foggalma sincs az ilyen helyzetekről.

Én pont ma voltam a védőnőnél.

A szobatisztasággal sehogy nem állunk hisz az sem zavarná hogyha 1óráig kakis pelusba lenne,szóval nincs megérve rá.

Meghát ugye beszéltük vele hogy ő picit lassabban fejlődik mint az átlag gyerekek.

Majd addig kiderül milesz.

Most 27-hós

Sajna még nem is beszél csak a saját maga nyelvén.

Jövőhéten beszélek az ovodavezetővel.

Szerencsére kedves nő.

Majd Megbeszéljük mi lesz

2015. aug. 19. 12:59
 23/27 anonim ***** válasza:
8%
Ezren megmondták már ennek az ostoba libának, hogy nem kell aggódni, hogy a kétéves gyerek még nem tud mindent, amit a háromévesnek kell, dehát annyi esze van, mint egy marék lepkének.
2015. aug. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Elmehetsz te tudod hová?

Szerintem akinek semmi agya nincsen és semmit nem tud az egészről az te vagy.

Elküldenélek melegebb éghajlatra ha megtehetném.

Senki nem kérte a véleményed

........ Képzeld ide amit gondolok drágaságom

2015. aug. 19. 19:35
 25/27 anonim ***** válasza:

Kérdező! Már valaszoltam, de megint kell. A gyereked éppen hogy elmúlt 2 éves! Az én kislányom 2 évesen kb.3 szót mondott és egyáltalán nen volt szobatiszta semmilyen szinten sem! Mégis 3 éves 2 hónapos korában kezdte az ovit. 2,5 évesen egyik napról a másikra szobatiszta lett, beszélni nem beszélt még igazából 3 évesen sem, mégis ment oviba és semmi gond nem volt!


Ha egészséges a gyereked, nem azért akarod visszatartani - konkrétan az éppenhogy 2 évet betöltött gyerekedet - mert szervi oka van, ne tedd. Majdnem 1 éve van az ovi kezdésig. Tényleg nem fogod fel, hogy ezzel a gyerekednek mennyire ártasz? Iskolába hány évesen akarod majd adni? 10?


Ha az a gondod a 27!! hónaposoddal, hogy nem szobatiszta - egyáltalán nincs lemaradva-, nem beszél - az óvoda segítene rajta, de még több hónap van addig-, és válogat - ezt bem biztos, hogy bármikor is kinővi, ha erre vársz, suliba sem fog járni! Neked lenne szükséges segítségre, mert ez amit csinálsz, nagyon nem normális és nem bántásból írom, de pont ezzel teszed tönkre a gyerekedet!

2015. aug. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Mivel teszem tönkre?

Neharagudj de én vagyok az anyja és sok szülő igen is érzi ha nem érett az óvodára.

Lehet igen hogy addig más lesz.

Viszont azért akartam a halasztást mert Ennyire anyás.

Soha nem voltunk még tvol egymástól.

Lelkileg akarom megóvni.

Nagyon anyás.

Ezért Félek attól hogy hogyan fogja viselni.

Viszont a másik amit irtál hogy hány évesen akarom isibe vinni 10?

Dehogy!

Viszont én is csak 4évesen tesóm 5évesen ment oviba,sokkal jobb volt így és lám attól még 7évesen suliba mentünk.

2015. aug. 21. 09:15
 27/27 anonim ***** válasza:
Akkor csináld. De még ki fogsz írni 100 kérdést erről és nem fogja mindenki azt írni, hogy jól teszed. Én is féltettem a kislányomat, de közben bíztam benne és nem mutattam előtte, hogy mennyire féltem. Nem azzal teszed neki a jót, hogy méginkább anyásabbá teszed.
2015. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!