Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Magánovi vagy gyermekpszicholó...

Magánovi vagy gyermekpszichológus?

Figyelt kérdés

Előre szólok, kicsit hosszú lesz!

Kisfiam 4 éves kiscsoportos. Volt bölcsis.

Ovikezdésre sajnos minden összejött neki, anyukám szeptemberben meghalt, én akkor voltam 36 hetes a tesóval. Végül októberben megszületett a Kicsi! A Nagyra több panasz is volt. Az egyik,hogy bezárkózott, nehéz volt belevonni a játékokba stb. Nyilván érthető vmilyen szinten, mert ennyi történés, még egy nagyobbat is megviselne.

Aztán jött az,hogy "nem"-et mondott az óvónéninek. Azt elismerem,hogy nem egy nyugodt gyerek, de nem is hiperaktív, itthon is próbálkozik a határokkal. Igyekszünk tenni ellene, de megmondom őszintén egy 3 hónapos mellett, nem mindig sikerül. Az is gond, hogy sokat van apukámmal, aki mindent ráhagy. Mondtuk már neki,hogy ez így nem jó, de el nem tiltom tőle, amikor imádják egymást, ráadásul apunak anyu halála után, Ő az egyik életető erő.

Viszont annyira rossz hallani,hogy "most ez, meg az van" a gyerekkel. Most volt pár nyugodt hét, mondták is ,hogy "javul" a gyerek, már nyit, már játszik stb.

Ma meg megint azzal fogadott az óvónő,hogy nem figyel rájuk sokszor, megint volt már "nem" ill. nem mondja el a téli mondókát. Mondtam,hogy itthon szokott olyan mondókát mondani, amit nem mi tanítottunk, tehát gondolom az az óvodai, de ha kérjük, nem mondja el. Szégyellős is eléggé ilyen szituációban. A karácsonyi dalokra 3 hetet vártunk,hogy elénekelje, de utána abba sem hagyta.

Hozzáteszem a bölcsit imádta. Ilyen gond, hogy zárkózott sosem volt, szót is fogadott szinte mindig, csont nélkül elmondta az anyáknapi verset már két évesen. Eléggé el vagyok keseredve, nem tudom mit tegyek. Figyelünk, játszunk vele,hogy a testvérféltékenység is minél kisebb legyen.

Már agyaltam,hogy kiveszem és elviszem magánoviba. Nem tudom,talán ha kevesebben vannak, több figyelem jut rá, akkor jobb lenne. Vagy pszichológushoz vigyem?

A férjem azt mondja,hogy Isten ments,hogy most szakítsuk ki abból, amit nagy nehezen talán már megszokott. De nekem meg olyan rossz,hogy úgy érzem, csak az én gyerekemmel van gond.


2016. jan. 15. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%

Ezek akár autisztikus tünetek is lehetnek (erre utal, hogy 4 évesen romlik és kifejezetten közösségben jellemző, otthon nem). Érdemes lenne korai fejlesztőben felméretni. Az is lehet, hogy tényleg csak a tesó érkezése miatt van.

Pszichológus sem árthat, játékterápiával nagyon sok mindent ki tud dolgozni magából!

2016. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

TMST tornára járunk, ott már amennyire értenek hozzá egyből kizárták az autizmust. Van az ismerősi körben két enyhe és egy közepesen autista gyerek is, teljesen mások. Bár ettől még lehet, de ettől tartok most a legkevésbé. Ő a bölcsiben ill. itthon is,ha barátok jönnek gyerekekkel, jól el van. Az oviban vannak gondok.

2016. jan. 15. 14:36
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
A leírásod alapján szerintem semmi nem indokolja a pszichológust, én inkább azt gondolom, hogy az az ovi nem jó neki. Lehet hogy sokan vannak, nem foglalkoznak vele kellően, nincs türelem. Próbáld megkérdezni tőle, hogy hogy érzi magát, szeret-e ott, zavarja-e a sok gyerek, szereti-e az óvónőt? A válaszaiból sok minden kiderül. Ha azt látnám, hogy egyáltalán nem érzi jól magát, elvinném magánoviba. Persze a kezdetekben ott is biztos lennének nehézségek, pláne amíg megszokja, megszereti.
2016. jan. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

szreintem normális, körülményeknek megfelelően viselkedik.

a gondozók amúgy is szoktam mindig házi feladatot adni otthonra a szülőnek mit kéne a gyereknek tanítani

2016. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
*szoktak
2016. jan. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ez is annyira változó. Mert reggel van,hogy sokszor nem akar menni. Viszont mikor megyek érte, akkor meg látszik,hogy jó volt neki bent. Barátai nem igazán vannak ,bár mostanában emleget egy kisfiút,hogy szoktak játszani.

Ahogy észreveszem, az a fajta tutujgatás hiányzik neki, ami a bölcsiben volt. Múltkor nagyon kevesen voltak, mert sokan lebetegedtek, sokkal jobban érezte magát.

De zavar,hogy nem sokat beszél az oviról. Ha kikérdezem elmond egy-két dolgot, de magától ritkán hozza szóba.

2016. jan. 15. 14:40
 7/12 klopusz ***** válasza:
100%

Először is: gratulálok az óvónőnek! Aránylag ritka, hogy valaki ennyire ne értsen egy négy éves gyerekhez.


"Nem"-et mond? És akkor mi van? Nincs joga szegény gyereknek ehhez? (Egyébként mire mondott nem-et? Lehet, hogy neki volt igaza.)


Nem játszik a társaival? Miért fáj ez bárkinek is? Nincs kedve hozzá és kész. Az lenne a gond, ha közben zavarná a társait. Ha csak nyugodtan megfigyel, akkor semmi baj. Zárkózott és ezt így kell elfogadni.


Nem mondja el a mondókát? Ezer éve hallhatjuk, hogy a gyerekeket nem jó szerepeltetni, ha ők maguk nem akarják. Majd mondja, ha úgy érzi, mondani szeretné.


Elkeserítő, hogy egy ilyen korú gyerekkel szórakoznak.


Te viszont ne keseredj el. A helyedben nem csinálnék semmi extrát azon kívül, hogy kivárnék mondjuk júniusig. Egyrészt a magánovi drága mulatság, másrészt hagyj időt a fiadnak, hogy megszokja úgy a nagymama halálát, mint a tesót és az óvodát.


Remélem, segítettem.

2016. jan. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is!

Én nem tudom,hogy milyen kell lennie-e egy óvónőnek, bár az én orvosom (én elkezdtem nemrég járni) azt mondta,hogy ő az óvónők helyébe egy helyzetbe lévő gyereket, egyből elküldött volna pszichológushoz. És nem azért mert "hülye"a gyerek, hanem mert neki segít. Hogy a szakember jobban megtalálná talán a kulcsot a dolgokhoz. És,hogy eleve nem mondana ilyet egy ilyen nehéz helyzetbe lévő anyának, aki egyébként is lelkileg "rokkant"!

2016. jan. 15. 14:43
 9/12 anonim ***** válasza:

Azzal a szegény gyerekkel egy csomó minden történt az elmúlt időben. Egyik másik dolog önmagában is elég, nem még egyszerre, egy ennyi idős gyereknek.

Nem kell pszichológus, hanem több törődés, odafigyelés kellene először is. Át kellene kicsit szervezni az életeteket, h több időt lehessetek együtt.

Az óvónő is eléggé kretén, inkább segítene a gyereknek, vagy nektek tanácsokkal, minthogy csak a negatívumokat sorolja nap, mint nap.

Egy aprócska, számunkra jelentéktelen dolgot is máshogyan éli meg az ő kis agyuk,nálatok meg egy csomó megszokott megváltozott. Elég csak a tesó....

Több feladatot bízz rá, mint a babaetetés, vagy sétáltatás. És várd a hatást.Ha nem jó, más dolgokat kell kipróbálnotok. Én semmi estre sem szakítanám az oviból ki, viszont megkérném egy kis türelemre az ovonéniket.

2016. jan. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, annyiban most változtattunk,hogy heti két délután elhozom alvás előtt.

Sajna családi vállalkozásban vagyok, így "dolgozom", tehát minden délután nem tudom elhozni, mert van,hogy mennem kell, vagy számláznom stb. A kicsitől még egyenlőre lehet itthonról dolgozni.

De most heti két nap úgy szervezem,hogy el tudjam hozni.

2016. jan. 15. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!