Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit kell tennem mi kell ahhoz...

Mit kell tennem mi kell ahhoz hogy ne kelljen 3 évesen oviba adni a kislányom?

Figyelt kérdés
2016. jan. 20. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Szülni egy kistestvért, és kérvényezni, hogy otthon maradhasson.


Miért nem akarod beadni?

2016. jan. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt. A jegyző – az egyházi és magán fenntartású intézmények esetében a fenntartó – a szülő kérelmére és az óvodavezető, valamint a védőnő egyetértésével, a gyermek jogos érdekét szem előtt tartva, az ötödik életév betöltéséig felmentést adhat a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól, ha a gyermek családi körülményei, képességeinek kibontakoztatása, sajátos helyzete indokolja.


Miért nem akarod beadni?

2016. jan. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Bocsi, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de ezt én is szeretném tudni. Én sem szeretném 3 évesen óvodába vinni a fiamat
2016. jan. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
A jegyzőnek kell kérelmet írni.
2016. jan. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
nálunk úgy van,hogy az óvodai jelentkezési lap mellé kell benyújtani a kérvényt a felmentésről,mellé kell tenni a védőnői ajánlást.ezt tovább küldik a jegyzőnek,aki kiadja a felmentést,de csak a védőnői papír birtokában.
2016. jan. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
uccó vagyok,én is meg fogom kérvényezni.
2016. jan. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
De tényleg, miért nem akarjátok? Ennyire ráértek, vagy mi?
2016. jan. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

3. válaszoló vagyok.

A fiam augusztus elején tölti a 3 évet. Ugye akkor neki kötelező szeptembertől az óvoda.

December végén vagy január elején költözünk el innen, szóval mire beszokna rendesen a oviba, addigra vehetem ki és kezdhetünk mindent előröl egy másik helyen. Ezért nem szeretném arra a pár hónapra óvodába járatni.

2016. jan. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az óvoda csak abból a szempontból kötelező, hogy minden gyereknek biztosítani kell a korának megfelelő legmegfelelőbb fejlődési-tanulási-nevelési feltételeket.


De ez lehet óvodában, családban, akárhol. Lehet, hogy valahol csak olyan óvoda van, ahol egy adott gyereknek nem adott az anyanyelvi nevelés, ami szintén biztosítandó. Lehet hogy otthon magánóvodát tart az anyuka, az gyerek minek járjon máshova. Persze, járhat is.

2016. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!