Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kinek hogy viseli a gyerek a...

Kinek hogy viseli a gyerek a beszoktatást?

Figyelt kérdés

Jövőre ovis lesz a lányom aki iszonyatosan anyás!

Hiába viszem mindenhova még közeli rokonokkal is ritkán marad nélkülem.

Már előre rettegek az óvodától,görcsbe szorul a gyomrom ha rá gondolok.

Kinek hogy viselte a gyereke és az anyuka?

Persze tudom természetes folyamat mindenkinek meg kell szoknia de akkor is nagyon nehéz ez az egész lelkileg...



2016. febr. 21. 23:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Tudom hogy később ez az aggodalom valószínűleg már nevetséges lesz,de most el sem tudom képzelni hogy ne legyen mellettem egész nap és hogy mással legyen.

Igen ez az élet rendje és tudom hogy ezt beszoktatáskor nem szabad mutatni de nehéz lesz ezen az időszakon túljutni amíg belerázódunk mindketten az újba.

2016. febr. 21. 23:56
 2/12 anonim ***** válasza:

A legelső naptól imádja a lányom az óvodát.

Én se voltam soha olyan anyuka aki könnyesre sírja a szemét, vagy titokban leskelődik a gyerek után az óvoda ablakából.

Ha te ennyire görcsös, stresszes vagy és tudattalanul is magadhoz láncolod a gyereked, ne csodálkozz, ha nem fog könnyedén beszokni.

Én soha nem "rettegtem" ettől, még rágondolni is megmosolyogtat.

Az elválás, leválás természetes folyamat, az egyik ilyen mérföldkő az óvoda. Vedd lazábban a dolgot, tudatosítsd, hogy ez a normális és így ha neked könnyebb, a gyereked is önállóbbá, magabiztosabbá válik.

2016. febr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Irigyellek a hozzáállásod miatt :)

Persze szoktatom magam a gondolathoz hogy ez a normális hogy könnyebben vegyük:)Remélem így is lesz...

2016. febr. 22. 00:50
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt a helyzet. Ha ott voltam vele, rajtam csüngött, ha egy légtérben voltunk, és elmozdult mellőlem nem tudtam elhagyni a szobát, hogy ne keresne, sírna azonnal. Nagyon ragaszkodott hozzám. Mindjárt 2 éves, elkezdtünk beszokni a bölcsibe. Nagyon jó intézményt sikerült választani, remek gondozókkal. Elmondtam, hogy mennyire anyás, ők is úgy álltak hozzá. Szép fokozatosan beszokott. Nagyon jól érezte magát, imádott bent lenni. 3 hét után, már úgy megyünk, hogy ő maga besétál a terembe, jókedvűen, örömmel. Az első 3 hétben jellemző volt, hogy sírt amikor elváltunk, úgy kellett lefejteni rólam. De ahogy becsukták az ajtót kb 2 percig sírdogált még. Ott voltam, hallottam, kukucskáltam, és a saját szememmel meggyőződtem róla, hogy 2 perc után már boldogan játszott. Ami sokat segített, hogy a gondozó nő türelemmel, szeretettel állt hozzá. Valamint a sírások miatt én is ideges voltam. Ez lehet hogy átragadt rá, mert összeszedtem magam, próbáltam kiegyensúlyozott, nyugodt lenni, és nem érezhette rajtam, hogy ideges vagyok. Ez is segített úgy gondolom. Azt mondják, ebben a korban könnyebben beszokik, mint oviba. Valamint azt veszem észre, hogy amióta bölcsis, nem ragaszkodik annyira hozzám, vagyis nem annyira görcsösen. Sokkal nyitottabb, barátkozósabb. Pl. A keresztapja eddig megfogni sem tudta, mert nem engedte, (kb 2-3 hetente találkoztak) most ő maga megy oda hozzá, bújik, játszik vele. Nálunk eddig nagyon pozitív a mérleg. Remélem nektek is ilyen szerencsés lesz a helyzet.
2016. febr. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Háromból kettő gyerekem négy évesen kezdte az ovit. Az egyik egy hétig sírt minden nap, a másik egy óra múlva közölte, menjek haza, ő marad.

Az első három évesen kezdte, nem volt gond vele sem. Szerintem fontos, hogy pozitívan állj hozzá. Csak azt lássa rajtad, hogy örülsz, bíztatod, stb.

2016. febr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezzel mindenki így van, aki otthon van a gyerekkel sokáig, 3 éves koráig, hogy nagyon nehéz az elején elképzelni, hogy nem lesz otthon a gyerek.

Az első nap én is sírtam hazafelé jövet az óvodából :-), meg egész végig rá gondoltam, hogy mi lehet vele, olyan furcsa volt hogy másokkal van, nem velem, pedig a lányom nem sírt, nagyon várta már az ovit. Nálunk kb a 3. héttől volt visszaesés, gondolom rájött hogy most már "muszáj" oviba menni, ezért a 3. héttől kezdve kb 1-2 hétig volt sírás, de aztán megszokta az ovit és azóta nagyon szeret menni.

2016. febr. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 ppalacsinta válasza:

Jajjj. Ez ismerős :)

Előbb magadat nyugtasd meg, hogy a gyerek ne érezze a félelmed.

Mielőtt elkezdte volna az ovit többet sétáltunk arra, láttuk a gyerekeket, beszélgettünk róla. Nálunk volt lehetőség arra is, hogy délutánonként kicsit bemenjünk az ovi udvarára játszani.

Nálunk is u.ez volt a helyzet. Nagyon anyás, nem tudtam sehol ott hagyni ... az első hónapok borzalmasak voltak.. hányás, hasmenés, rengeteg sírás ... Eleinte elhoztam ebéd után, de úgy sem volt jobb. Egyrészt nem pihent, másrészt megszokta és nehezebb volt ott hagyni délutánig.. Próbáltam anyukákat keresni és aki szimpatikus volt megkértem, hogy menjünk el közösen játszótérre vagy bárhova, hogy kicsit könnyebb legyen.. Az első időkben nem hoztam neki otthon elő az ovi témát (pl.: mi volt az oviban, mit ettél ...) most már magától mondja. Kb 3 hónap volt nálunk :( Most már mosolyogva megy. Szereti az óvónőket, dadust ..

Nyugi, meg fogja szokni. ;) Kitartást!

2016. febr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a bíztatást!!! :)

Előbb az én fejemben kell rendet tenni ezügyben,de mindenképpen kemény időszak lesz az biztos amíg rá nem állunk mindketten az új rendszerre hogy ez most már mindig így lesz.

Legalább megnyugodtam hogy nem én vagyok az egyetlen aki ennyire aggódik,mert sokaknak ez olyan természetes...picit irigylem őket,úgy sokkal könnyebb lenne.

2016. febr. 23. 16:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom, most 5 éves. Ő a születésétől fogva egy barátkozós, mosolygós, nyitott kislány volt! Imádja az embereket és a gyerekeket, mai napig! Viszont nagyon anyás!!! A sok felkiáltójel nem véletlen! Amikor 3 éves lett vissza kellett mennem dolgozni, neki meg az óvodába. Innentől kezdve a mosolygyárnak becézett kislányom sírt, állandóan! Sírt az óvodában és csak azt hajtogatta: anya! én nem maradok egyedül! Hát gondolhatod, hogy a szívem szakadt meg, de dolgoznom kellett, nem tehettem mást! És ma is az van, mint az előző rendszerekben: a gyerek igényét figyelmen kívül hagyva rákényszerítik a sablont, úgyis beletörődik címszóval, mert muszáj neki! Persze mivel még nem volt kötelező az ovi, hamar kiebrudaltak, a nagyanyja vigyázott rá. Most 5 éves, amikor reggel felkel 2 kérdése van: apa hol van, mehetek óvodába? Születésétől hallgatjuk, hogy minden gyerek a saját tempójában fejlődik, aztán egyszerre 3 évesen mindegyik legyen egy szinten? Egy megbecsült gyermekpszichológus azt mondta, hogy a gyereknek az anyja mellett a helye és az oviban síró gyerekre nem kéne rákényszeríteni az akaratot vagy az éppen aktuális kormány h*lyeségét, hanem figyelembe kéne venni, hogy mi van akkor, ha az a gyerek csak 3 és fél évesen lesz óvoda érett? Ami nem csak a szobatisztaságtól függ (bár ott csak ezt nézik!), hanem attól is, hogy a 3 éves képes-e elszakadni?
2016. febr. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is annyira félek...Van még 1 évünk, de már most rettegek:( El nem tudom képzelni, hogy másra bízzam. Főleg, hogy nagyon rossz tapasztalataim vannak. Egyrészt látom a baba-mama klubban, hogy a gyerekek milyen durvák tudnak lenni egymással. Másrészt ismerősi körben egy olyan embert nem tudnék mondani, akire nyugodt szívvel rá lehetne bízni a gyerekemet. Több jelentkező is van, de egyszerűen nem úgy vigyáznak rá, ahogy nekem az megfelelő lenne. És nem hiszem, hogy bennem van a hiba! Anyósoméknál pl. semelyik konnektorban nincs vakdugó, pedig velük él a kislányommal egyidős unokatestvér és tőlünk kaptak annyi vakdugót, hogy mindenhova jutna. Nem érdekli őket. Múltkor az uncsitesó beleivott a 20%-os ecetbe, mert betették az ablakba kupak nélkül és felmászott érte. Anyósom ha nálunk van, csak ledobja a táskáját a székre, tele gyógyszerrel, dohánnyal, nekem kell figyelmeztetni, hogy tegye elérhetetlen helyre a gyógyszereit. Múltkor is ledobta valahova a táskát és a kicsi kiszedett belőle egy cigarettás dobozt, aminek az alján kiszóródott dohány volt, amikor kikaptam a kezéből, már a száján volt egy pici dohány! Állandóan olyanokat mond, hogy tegyek sálat a nyaka köré, ha fáj a torka és nekem kell elmagyarázni, hogy nem, mert félek, hogy nagyon a nyaka köré tekeri, ha nem figyelek pár percig. Nagyon pici volt még és akkor is szalagot akart a fejére kötni, egyszer én is próbáltam, de pillanatok alatt leszedte és a nyaka köré tekerte! Képes volt a gyereknek olyan cumit venni, aminek a cumi része cukorból van és csodálkozott, mikor nem engedtem odaadni, mert nem szándékoztam már az első fogait ezzel tönkretenni. Amikor még iszonyat pici volt, úgy vette ki a kádból, hogy eltartotta magától, nehogy összevizezze és úgy egyensúlyozta a tenyerén a pelenkázóig, hogy megfagyott a vér az ereimben. Meg olyanokat mond, hogy majd nemsokára annyira nagy lesz a most 2 éves gyerekem, hogy feltesszük a gyereket Bp-en a buszra és ő meg majd leveszi róla vidéken. (Normális????) És ez a nő felnevelt 3 gyereket. Más önkéntes bébiszotterjelöltek is vannak. Egyik a gyerekem arcába fújta a füstöt már néhány hónapos korában is. Plusz alkoholos szaloncukrot adott neki játszani és nem vette észre, hogy a gyerek már az alkoholt szopogatja. Volt, hogy ölbe vette és letépett neki valami virágot, és nem vette észre, hogy a gyerek már veszi is a szájába a ki tudja mennyire mérgező növényt, én téptem ki a kezéből. Plusz állandóan a kutyájával akarta szoktatni a kisbabámat, amitől én frászt kaptam, bár nagy kutyás vagyok, pont azért felismerem, ha egy kutya ideges a gyerektől, ő meg ott nyomatta a gyerekemet a kutyához...Múltkor is egy másik kutyájuk megmorogta a gyerekemet és felvilágosított, hogy nem fogja megharapni. A kedvesebb kutyájukkal barátkozni próbált a kislányom és felügyeltem a barátkozást, ezért is le lettem cseszve, hogy ne menjek utánuk folyamatosan. Ugyanez másik családi napközit vezető ismerősnél! Kislányom felfedező útra indult a lakásban és amikor megközelítette a kutya fekhelyét, az kilőtt mellőlem a kanapéról, egyenesen a gyerekhez, nem tudom hogy értem utol. És még én lettem lecseszve, hogy hiszen a kutya csak féltékeny...Másik ismerősöm, aki igazi pótmama, nagyon szeretem, de mégis...5 cm-es tűt tárol a dohányzóasztal aljában, azzal jelöli, hol tart a kötésben. Gyerekem minden alkalommal megtalálja. Ilyenkor a pótmama reakciója: Jaj, most nem tudom, hol tartok a kötésben!!! Én meg örülök, hogy még időben észrevettem és van még szeme a gyerekemnek. Ugyanő szokott vigyázni két nagyobb gyerekre, simán és lazán rábízza őket a tinédzser unokáira! A kisbabámat is volt, hogy elvitte sétálni, és amíg beszaladt a házba, addig simán rábízta a 14 éves unokájára a gyerekemet, amit én csak azért tudtam meg, mert az unoka eldicsekedett vele.


Nem találtam még senkit a férjemen kívül, akire rá tudnám bízni nyugodt szívvel:( Nem tudom, az oviban jobb lesz-e a helyzet. De kétlem.

2016. febr. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!