Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Ti óvodátokba mikor kezdődöt...

A Ti óvodátokba mikor kezdődött a beszoktatás és mennyi idő volt, amíg egész napra ott maradt a gyerek? Augusztus végén is lehet kezdeni nálatok a beszoktatást?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 08:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi december elején kezdtük. Kb 1 hónap volt, mire engedték az óvónők, hogy egész napos legyen. De a lányom szerencsére elég gyorsan megszokta, már a második héten is lehetett volna egész napos, de azért nem engedték, mert nem volt hajlandó az oviba pisilni. Itthonig tartogatta a pisi/kakit. Amint ez megoldódott, már ott is aludt.
2013. febr. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 hét a beszoktatás, ebéd után haza kell hozni a gyereket. Utána maradhat egész nap.
2013. febr. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A mi ovink egész augusztusban zárva van...

És nálunk a sokk-terápia híve: Első nap negyed óra alatt körbemutogatunk mindent, majd irány haza a szülőknek, és a gyerek ott is alszik. Ha nagyon nagy gáz van, akkor felhívnak. Nem gondoltam, hogy ez jó, de tényleg bejött, pedig a lányom nagyon ragaszkodós, előtte senki nem vigyázott rá. És sírt egy kicsit, de másnap reggel már toporgott az ajtóban, hogy menjünk már! :)

2013. febr. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Augusztusban nálunk is zárva vannak, így szeptembertől lehetett kezdeni a beszoktatást. 2 hét itt a beszoktatás.

Első napokban csak kicsit vagytok ott, és ott lehetsz vele, aztán ott hagyod, de csak rövid időre. Második héten reggel beviszed, délben el kell hozni, és a 3. héten aludhat ott.

2013. febr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a szülőre bízták, ők csak javaslatot tettek. Én hallgattam az óvónőre, és második naptól már ott is aludt a lányom, nem volt semmi gond. A barátnőm hazavitte a kislányát heteken át, náluk ez nem vált be. Még év végén is sírt a kislány minden lefekvés előtt, mert haza akart menni.

Én úgy gondolom, hogy jó az, ha kezdettől ott alszik a gyermek, mert így megérti, és automatikusan azt fogadja el, hogy "nagylány vagyok, óvodába járok, ahol reggeltől délután 4-ig vagyok, aztán hazavisz any/apa". Persze lehet, hogy másnak más válik be.

Beszoktatás nyári időszakban szerintem sehol sincs.

2013. febr. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk csak szeptemberi kezdés volt.

Úgy zajlott,hogy első nap 9-re mentünk,és 10 perc után hazaküldtek,12-re mentem érte.

2.-3.napon már ott is ebédelt a gyerkőc,4.nap alvás után mentem,5.naptól már teljes jogú ovis volt:)!

2013. febr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A mi ovinkban nincs beszoktatás.

Szeptemberi kezdés van csak. Első két nap ebéd után kellett hazahozni a gyerekeket, harmadik naptól ott is aludtak.

Egy rövid búcsúzkodás után ott kellett hagyni őket.

Nálunk nem volt gond. Egyből beszokott a lányka. Sosem sírt. Bölcsis nem volt.

2013. febr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt beszoktatás. Az első két-három napban ebéd után elhoztam, utána már ott is aludt. Mondjuk az én fiam bölcsis volt előtte, de más szülőt sem láttam bent ücsörögni a csoportban.
2013. febr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az ovi szeptemberben kezdődik nálunk, de itt nincs beszoktatás, csak ott kell hagyni a gyerekeket. Én nagyon féltem tőle, de nem kellett volna. Az első héten három órát volt ott a kisfiam, volt kicsi sírás, de mindig jókedvűen játszott az udvaron, mikor érte mentem. Gyakorlatilag szinte mindenki beszokott két hét alatt. Persze, sírások előfordulnak, de novemberig ez természetes az óvónők szerint.
2013. febr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor valószínű nálunk is szeptemberbe fog kezdődni, csak amikor mondtam egy barátnőmnek, hogy szept-be megyek vissza dolgozni, megkérdezte, hogy akkor aug-ba szoktatom be?

2013. febr. 20. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!