Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodában kötelező késsel és...

Óvodában kötelező késsel és villával ennie egy 5 éves gyermeknek?

Figyelt kérdés
Az óvodában késsel és villával kellett megennie a rizset és a sült halrudat a kisfiamnak. Csakhogy ő nem tudta hogyan is kell így enni ( őszintén bevallom én még sohasem adtam kést a kezébe ebédnél), így csak villával kezdett el enni. Az ovónő viszont olyan szinten kezdett el üvöltözni a fiammal, hogy máris dobja el a villát, fogja meg a kést, ebbe a kézbe ezt, ebbe azt, hogy a fiam elsírta magát. Egyébként is nagyon rossz evő, de azóta még kevesebbet eszik. Tényleg megteheti azt egy ovónő, hogy kiabál egy gyermekkel, amiért az nem képes valamire? Köszönöm a válaszokat!

2016. okt. 30. 05:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
Uvoltozni nem kell miatta, de az evőeszközök használatát a gyereknek óvodás korra ismernie kell. Otthon ehet ahogy akar, ahogy neked megfelelő, de az oviban tudnia kell használni az evőeszközt. Vegyél neki gyerek evőeszköz készletet, vagy egy sima vajkest adj neki, azzal tud gyakorolni
2016. okt. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Andizsuzsi ***** válasza:
80%
Nem kiabálhat. De késsel-villával valóban kell enni. Gondolom gyereked nem most kapott az oviban először kést a kezébe. Te otthon miért nem adsz neki?
2016. okt. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%

Én megértelek. Az én 4 és fél éves lányom sem tudta volna teljesíteni a feladatot. Persze látott már kést és van is neki gyermek evőeszköze, a késsel pedig már vajazott is kenyeret. De hogy őszinte legyek, soha nem kértem arra, hogy rizst egyen késsel és villával. A húst meg mindig én darabolom fel neki, tehát ez sem ment volna. Undorító az a nő, az ilyennek egy gyárban futószalag mellett lenne a helye, ahol konzervekkel dolgzozik, nem pedig gyerekekekkel! Az én lányomat is érte ilyen. 3 és fél évesen egyetlen egyszer, előtte sem és utána sem, akkor egyszer bepisilt az oviban. Őt is jól lekiabálták. Én nem hagytam annyiban. Bementem és megkérdeztem, hogy tényleg létezik-e hogy a kislányomat egy véletlen baleset miatt leiiabáltélák. Bevallotta, egyáltalán nem is tagadta. Nem kiabálva, de elég határozottan megmondtam neki, hogy "Viki néni, gondolom te is pisiltél be, amikor kicsi voltál, és elképzelhető, hogy sajnos fogsz is még, úgyhogy a kislányomat emiatt, még egyszer nem akarom, hogy lekiabálásban részesítsd!"

Szerintem megértette, bár láttam rajta hogy azt várta el, hogy támogassam ebben. Hát én nem fogom!

2016. okt. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
Igen kötelezö ennyi idös gyereknek késsel villával enni az oviban nagycsoportban már adnak nekik kést is hogy probálják maguk felvágni a hust.viszont kiabálnia az ovonéninek nem kellet volna .
2016. okt. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
65%
Én adom a kést 4 éves kora óta, és eszik késsel villával. Mondjuk én fontosnak tartottam hogy otthon tanulja meg és nem vártam el az óvodától, mint a többi szülő sok dolgot..
2016. okt. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk nagycsoportban kezdték el gyakorolni a késsel való bánást és akkor szóltak is a szülőknek, hogy most már otthon is lehetőleg tanítgassák a gyereket.

Az ordibálás nem elfogadható. Idáig is ő volt az óvónője és így ordibált? Ha igen, első körben beszélnék vele személyesen pl. fogadóórán. Ha nem, akkor valahogy nem tudom elhinni, hogy most jött rá a bunkóság egy ilyen banális dolog kapcsán. Nem lehet, hogy hülyéskedett a gyerek valamit a késsel?

2016. okt. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
57%
Ma lesz az utáljuk az óvónőket nemzetközi napja?
2016. okt. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk meg pont azt mondták szülőin, hogy nem adnak kést a gyerekek kezébe, 5 éves a lányom itthon már próbál vele enni. Úgyhogy a mi óvodánkban nem kötelező, sőt ha kérne se kapna a gyerek. Úgy látszik ez is ovifüggő.
2016. okt. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
58%
Függetlenül attól, hogy tudnia kell lennie vagy nem késsel-villával, nem az a megoldás, hogy üvölt a gyerekkel. Én biztos tarkón csaptam volna másnap. Ez nem nevelés.
2016. okt. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
56%

ON: Nálunk nagycsoport 2. félévétől elvárás, addig csak gyakorolnak.


OFF:

"Én biztos tarkón csaptam volna másnap. Ez nem nevelés."


Az óvónő tarkón csapásával mit mutatsz a gyermekednek? Ez milyen nevelési elv?

2016. okt. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!