Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovi kontra betegen bevitt...

Ovi kontra betegen bevitt gyerek. Hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés
Az oviban ahova jár a lányom 26 család gyermeke jár. A 26-ból kettő "szülő" rendszeresen azt gondolja, hogy az ovi betegmegőrző is egyben, ahol a hányós, hasmenéses, lázas, stb. gyereket simán ott lehet hagyni. Hozzátenném, hogy több szülő is dolgozik a közmunkás programban, akik azért azt csinálják, mert így simán otthon tudnak maradni a beteg gyerekükkel. Nos, említett két szülőből az egyik sehol nem dolgozik (hivatásos anya), az ovis gyereket is a kisiskolás tesó viszi oviba és ő is megy érte. A másik ilyen szülő közmunkás, de nem marad otthon a gyerekkel, mert nem bír vele (nekimegy a négyéves gyerek az anyjának, meg az óvónőktől kér segítséget az anya, hogy mit csináljon a neveletlen gyerekével), az apa meg fél órára nem mer a gyerekkel maradni... Múltkor mentem lányomért oviba, utóbbi szülők gyereke térdig érő takonnyal jött ki a játszószobából, majd hátra arc és betüsszentette a többiek közé. Mivel SZM elnök vagyok az óvónőkhöz hasonlóan meg van kötve jogilag a kezem. Az érintett szülőnek fel lett hívva a figyelme a dologra (mivel szülőire nem jár ezért az utcán, amikor egyszer összefutottunk).Mivel választékos a szókincsem természetesen nagyon megsértődött,de nem volt foganatja a dolognak. A többi gyerek szülője is hasonlóan fel van háborodva ezen, nem beszélve a saját gyerekéről is, akinek pár nap pihenő otthon, meg gyógyszer többet érne. Többi szülő kénytelen így-úgy megoldani a táppénzezést, mert ők figyelnek a gyerekükre, meg a többi gyerekre is. A kérdésem: mit lehet tenni az ilyen szülővel, mármint törvényes kereteken belül (lehet-e jelenteni valahol,ki lehet-e tiltatni orvossal,stb). Volt-e már valaki hasonló helyzetben? Hogy oldotta meg? Az óvoda is tőlem vár megoldást, mert az óvónők velem ellentétben nem mernek szembeszállni az illetékes "anyukával".

2016. nov. 15. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez mi ez a hülyeség? Nálunk nem vesznek be az oviba lázas, hányós, hasmenős gyereket, ha meg ott derül ki, azonnal hívják a szülőt és megy haza.
2016. nov. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónőknek nem kéne bevenni reggel a gyereket, mert beteg. Ennyi a megoldás!
2016. nov. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mégis milyen alkalmatlan óvónő az,aki nem küldi azonnal haza a beteg gyereket? Legközelebb csak egészséges igazolással mehet oviba. Ha erre nem képes, akkor az óvodavezetőhöz kell fordulni, hogy oldja meg, mert ez tarthatatlan állapot. A verekedős gyereket meg küldjék nevelési tanácsadója. Az óvónőknek ez kutya kötelessége a gyerekek érdekében.
2016. nov. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nagyon furcsa az óvónőtök, nála kéne a hibát keresned első körben. én bölcsiben dolgozom é nem veszem be beteg gyermeket, illetve orvosi igazolást kérek. persze ha hoz a szülő igazolást, hogy közösségbe járhat, akkor meg van köve a kezem, de olyat amit irsz, nem tehet az óvónő, egy szülőtől kérni segitséget?!? tessék menni a vezető óvónőhöz, hátha ad egy kis továbbképzést a kolleginának
2016. nov. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezekre az esetekre gyurmáznak most valami jogszabályt, hogy ilyenkor a gyámügynek szól az óvónő, és el is vehetik tőlük a gyereket. Ha ezt megemlítitek anyukának, majd össze kapja magát. Gyerek nélkül se anyasági, se családi pótlék...
2016. nov. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk év elején megmondták mi az a 4 ok amikor nem veszik be a gyereket, illetve azonnal menni kell érte:

1. Láz

2. Hányás

3. Hasmenés

4. Kiütés


Ennyi. Az óvónőnek nem kellene bevenni a gyereket. Amúgy ahhoz semmi közöd, hogy közmunkás, vagy vállalati igazgató, egyszerűen el kell mondani a szabályokat, és be kell tartatni. Tök mindegy, ki marad otthon a gyerekkel, nem kötelező anyukának. Tehát nektek csak annyi közötök van hozzá, hogy ne vigye be. Onnantól kezdve azt csinál vele, amit akar.

2016. nov. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sok hasznosat olvastam ki belőlük. Mindenekelőtt a határozott fellépés a legfontosabb. Sajnos az óvónő nem egy karakán alkat, bármennyire is meg vagyok vele elégedve (mert a dolgát jól végzi, de nem konfrontálódik a nagyszájú szülőkkel). Mivel én vagyok a Szülői Munkaközösség vezetője, javasolni fogom az óvónőnek (mivel a szülőin az illetékes szülők nem jelennek meg soha), hogy hivatalos (ajánlott levélben) kellene kiküldeni emlékeztető gyanánt az eféle tudnivalókat minden szülőnek, hogy mindenki ehhez tartsa magát, így nem lenne részrehajlás sem, meg köteles így igazolni a szülő, hogy átvette a levelet. Köszönöm mégegyszer!
2016. nov. 17. 10:11
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

nem kell karakán óvónőnek lenni, a munkáját kell elvégeznie. és ez beletartozik a munkájába.

ajánlott levelet küldözgetni elég röhejes már ne is haragudj, reggel annyit kell mondania, hogy kér egészséges igazolást,

2016. nov. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze a karakánsághoz!Nálunk is elmondták,és ki is van írva,hogy lázas,erősen köhögő,hányós,hasmenéses,ill. "vastag" orrváladékkal bíró gyereket NE hozzanak be,mert hazaküldik,nem veszik be Őket!Milyen óvoda az már,ha a szülőtől vár segítséget?!A vezető sincs tisztában a dolgokkal?Ha így van be kell menni az Önkormi oktatási osztályára(vagy ahová Nálatok ez tartozik),és ott intézkedni!
2016. nov. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De jó nektek ,h ilyen ovitok van.Én vittem egyik reggel a fiamat oviba,és a kis csoporttársa meséli a fiamnak,h képzeld én tegnap hánytam 2x.Erre én kérdezem az óvónénit kicsit felháborodva,h miért nem küldi haza vagy valami,igazolása van esetleg,h nem fertőző?.azt a választ kaptam,h mit vagyok oda a fél óvoda fosik meg hány.estére persze mi is hánytunk rendesen.
2017. jan. 7. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!