Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovi kontra betegen bevitt...

Ovi kontra betegen bevitt gyerek. Hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés
Az oviban ahova jár a lányom 26 család gyermeke jár. A 26-ból kettő "szülő" rendszeresen azt gondolja, hogy az ovi betegmegőrző is egyben, ahol a hányós, hasmenéses, lázas, stb. gyereket simán ott lehet hagyni. Hozzátenném, hogy több szülő is dolgozik a közmunkás programban, akik azért azt csinálják, mert így simán otthon tudnak maradni a beteg gyerekükkel. Nos, említett két szülőből az egyik sehol nem dolgozik (hivatásos anya), az ovis gyereket is a kisiskolás tesó viszi oviba és ő is megy érte. A másik ilyen szülő közmunkás, de nem marad otthon a gyerekkel, mert nem bír vele (nekimegy a négyéves gyerek az anyjának, meg az óvónőktől kér segítséget az anya, hogy mit csináljon a neveletlen gyerekével), az apa meg fél órára nem mer a gyerekkel maradni... Múltkor mentem lányomért oviba, utóbbi szülők gyereke térdig érő takonnyal jött ki a játszószobából, majd hátra arc és betüsszentette a többiek közé. Mivel SZM elnök vagyok az óvónőkhöz hasonlóan meg van kötve jogilag a kezem. Az érintett szülőnek fel lett hívva a figyelme a dologra (mivel szülőire nem jár ezért az utcán, amikor egyszer összefutottunk).Mivel választékos a szókincsem természetesen nagyon megsértődött,de nem volt foganatja a dolognak. A többi gyerek szülője is hasonlóan fel van háborodva ezen, nem beszélve a saját gyerekéről is, akinek pár nap pihenő otthon, meg gyógyszer többet érne. Többi szülő kénytelen így-úgy megoldani a táppénzezést, mert ők figyelnek a gyerekükre, meg a többi gyerekre is. A kérdésem: mit lehet tenni az ilyen szülővel, mármint törvényes kereteken belül (lehet-e jelenteni valahol,ki lehet-e tiltatni orvossal,stb). Volt-e már valaki hasonló helyzetben? Hogy oldotta meg? Az óvoda is tőlem vár megoldást, mert az óvónők velem ellentétben nem mernek szembeszállni az illetékes "anyukával".

2016. nov. 15. 21:51
1 2
 11/11 flora08 ***** válasza:

Kedves anyukák, ne haragudjatok, de álljon már meg a menet! 100 százalékban hasznos válasz az, hogy keresd az óvónőben a hibát, meg hogy milyen alkalmatlan pedagógus az, aki reggel átveszi a beteg gyereket? Szerintetek az ilyenek elmondják nekem, hogy tegnap hányt a gyerek? Nem!

Legutóbb is csak akkor tudtam meg, mikor szerencsétlen annyira rosszul lett, hogy összehányta a csoportot, meg még telibe két gyereket. Persze a gyerekek elmondják, hogy "anya adott tegnap gyógyszert, hogy ne menjen a hasam/ne fázzak" (lázcsillapító!). Igen, ilyeneket eltitkolnak. De csak képzeljük el, hogyha szólnának, hogy tegnap lázas volt a gyerek, de mondjuk ma reggelre nem, és merném azt mondani, hogy ne haragudj, de akkor nem hozhatod be, akkor persze én lennék a "hülyeovónő"...mégis mit képzelek magamról, hogy hazaküldöm, hiszen nincs semmi baja. (Egy ilyen esetben telefonáltam pár óra múlva, hogy 39,2 fokot mutatott a lázmérő). Azokat is meghallgatom megértéssel és türelemmel, akik arról mesélnek, szinte sírva, hogy nem tudnak már táppénzre menni a gyerekkel, mert félő, hogy elvesztik az állásukat. Megértelek titeket, józan paraszti ésszel mindenki tudja, hogy nem szabad beteg gyereket közösségbe vinni, mert pillanatok alatt lefertőzi a többit, de sajnos ez ennél sokkal bonyolultabb. Én se szeretem ezt, főleg hogy próbálnak hülyének nézni (eszükbe se jut, hogy nekem a gyerek mindent elmond), aztán meg szabadkoznak, meg hebegnek-habognak,amikor telefonálok. (Az már ugye teljesen mellékes, hogy ilyenkor az óvónénit is lefertőzhetik, szerintem ez túl sok ember fejében nem fordul meg; tisztelet a kivételnek.)Amúgy sosem mondanék olyat egy szülőnek, hogy mit van úgy oda, mindenkinek megy a hasa, ez tényleg primitív és nemtörődöm hozzáállás. Én igenis a szívemen viselem ezt az egészet, de kérlek titeket, gondoljatok abba is bele, hogy az óvó néniknek sem egyszerű ezt kezelni úgy, hogy mindenkinek jó legyen! Csak sajnos nem látjátok az érem másik oldalát. Kinek nem inge...

2017. jan. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!