Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha a saját családom nem érti...

Ha a saját családom nem érti a fiam betegségének a lényegét, hogyan várjam el, hogy vadidegen emberek megértik?

Figyelt kérdés
Fiam adhds, diszgráfiás. Saját anyámnak elmagyaráztam, mivel jár ez a dolog. Folyton sóhajtozik, hogy milyen nehéz nekem. Elmeséltem, hogy mennyire örült a fiam, hogy nem osztályozzák nyelvtanból a helyesírást és így milyen jó és mennyire sok terhet levesz a válláról. Erre anyám megjegyzi, hogy az milyen jó lenne, ha inkább arra törekedne, hogy a helyesírás menjen neki. Egyszerűen ledöbbentem, hogy bármit mondok, az jön le, hogy a gyerek nem akarja csinálni, azért nem megy.
2019. okt. 3. 14:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sajnos el kell fogadni, hogy az idősebb generációban, akik úgy nőttek fel, hogy az ilyen gyerekek el voltak könyvelve lustának, butának, rossznak stb, ritka az olyan, aki képes átformálni a szemléletét, rendesen utánajárni és megérteni a dolgokat.

Nekem is van ebben tapasztalatom, a fiam aspergeres, és a nagyszülők ezt a mai napig nem tudják elfogadni, meggyőződésük, hogy a kiborulásai csak neveletlenségből adódó hisztik, a nehézkes szocializálódása pedig azért van, mert mi sem élünk olyan nagy társasági életet. Pedig tanult, értelmes emberek. Ez van, egy darabig próbáltam nekik magyarázni, mutattam nekik cikkeket stb, de aztán feladtam, nem tudok rajtuk változtatni. Ettől függetlenül nagyon szeretik az unokájukat, és jól elvannak vele, néha vannak összezördülések, de inkább egymásra hagyjuk azokat a dolgokat, amikben nem értünk egyet. A dolog jó oldala viszont, hogy a fiatalabb generációban úgy látom, egyre inkább nyitottak az ilyesmire (persze nem mindenki), egyre kevesebb az ítélkezés, gyerekek körében a csúfolódás. A fiam most szeptemberben kezdte meg az iskolát, és nagyon jól, nyitottan, elfogadóan állnak hozzá mind a pedagógusok, mind a gyerekek. Nyilván itt is vannak kivételek, de én úgy látom, hogy azért van pozitív változás, fejlődés.

2019. okt. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyerekem adhd-s. Én már nem mondom senkinek, mert teljesen hiába.

Anyámmal, amíg élt folyamatos harcban álltam emiatt, szerinte csak az a bajuk, hogy én vagyok az anyjuk.

A végén már nem is jártam össze vele.

Most a lányomért küzdök a suliban. Egészen elképesztő a pedagógusok hozzáállása.

Az egész úgy kezdődött, hogy az iskolában nem tudott teljesíteni. Aztán szorongani kezdett, a magatartásával is gond lett. Bementem, a tanár előadta, hogy lusta, hanyag, figyelmetlen, nem is akar az iskolában jól megfelelni. Mondtam, hogy ez nem igaz. Erre a tanár felajánlotta, hogy akkor vizsgáltassam ki. Belementem, de arra számítottam, hogy majd kihozzák semmi baja, csak rosszul tanítják. Hát, nem ezt hozták ki. Itt a papír. Figyelemzavar, dolgozatoknál több idő kell neki, leginkább szóban feleltessék, matekból számológép. Alsóban még csak-csak segítettek neki, de a felső az egy szívás. Már mindegyik tanártól megkaptam, hogy a gyereknek semmi baja, csak én túlzom el, belebeszélek egy nem létező betegséget. Vannak ilyen gyerekek, attól ő még teljesen normális, csak nekem kéne elfogadni, hogy hármasnál jobb jegyre nem képes. Szerintem meg nekik kéne elfogadni, hogyha foglalkoznának vele többet, és betartanák, ami ki van írva neki, akkor igenis képes többre, mint 3.

A fiam hozzá még a tombolós fajta is. Hát, ott a suli már a gyermekjólétet is ránk küldte, hogy biztos verem otthon. Pedig ott volt a papírunk.

Rokonoknak nem mondok semmit. Ha nagyon ki akarod panaszkodni magad, keress hasonló szülőket. Bár annak is megvan a maga hátránya, én már kiléptem a FB csoportból,mert nem akartam még a más problémája miatt is idegesíteni magam.

2019. okt. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem te sem nagyon érted,ez nem betegség.
2019. okt. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
73%
Miért, te érted? Ha nem betegség, akkor mi? Szerintem ne nyilatkozz.
2019. okt. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!