Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmus vagy idegrendszeri...

Autizmus vagy idegrendszeri éretlenség?

Figyelt kérdés
Van egy 2.5 éves kislányom. Kb 2 hónapja mondta ki az első szavát. "Anya". Szépen kifejezi magát. Lassan de biztosan. Kezével mutogat, megnevez tárgyakat. Van aminek sz utolsó betűjét mondja csak ki...Ha kérdezünk tőle valamit, pl hogy kérsz enni? Rázza a fejét hogy nem, és ki is mondja. Viszont van egy aggasztó dolog, ami egyszerűen nem tűnik el. Kezeivel repked.. de csak ha örül valaminek, vagy izgatott. Ebből kizökkenthető.. közben zárt szájjal dúdoló hangot ad ki.. ( "hmmmmm") Egyébkènt értelmes, okos gyerek. Mindenft megért. Szereti ha szeretgetjük. Idegenekkel közvetlen. 1.5 hónapja járunk fejlesztésre, heti 1x. Látvànyos a fejlődés. Nem gondolom hogy autista, de aggaszt ez a repkedése.. :(

#gyereknevelés #autizmus #aggódás #idegrendszeriéretlenség
2019. dec. 26. 21:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi baja. Repkedés akkor kóros, ha nem növik ki.

Egyébként én pl nem nőttem ki, rajtam maradt, anyuka fejjel is ha egyedül vagyok és elmerülök a gondolataimban, "repkedek".

Önmagában egy ilyen jel nem értelmezhető,k főleg ha az összes többi jel ellentmond neki.

2019. dec. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha jártok fejlesztésre, akkor gondolom felmérték előtte, mondták volna ha autista gyanús lenne.
2019. dec. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hetente egyszer hordjuk, ott azt mondta a terapeuta, hogy vannak autisztikus tünetei, ( pl repkedés) de sokminden ellent mond ennek. Így ő nem mondana semmit... régen sorba rakosgatta a dolgokat.. mára már elhagyta. Megjelentek a szerepjátékok, eteti itatja a macit, babát. Úgy tudom autikra ez nem jellemző.
2019. dec. 26. 21:32
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak dolgok,amikhez kifejezetten ragaszkodik? Pl ha elteszel egy játékot,keresi? Vagy fél a hangoktól,villogó fényektől? Ezek is lehetnek jelek. Esetleg szeret sokáig egyedül játszani. Minden ételt megeszik? Igazából ennyiből tényleg nehéz megállapítani. Nekem két autó kisfiam van. Mindegyiknél mások voltak a tünetek. Az egyik csak pár féle ételt fogadott el,és sorba rakta a játékait. Pl kisautók az nem tologatta,hanem színek szerint csoortosította őket. A másik minden eszik,viszont ragaszkodik ahhoz,hogy mindenből kettő legyen neki. És vannak kedvenc zenék is. De fél ha magasba emeljük.

Hozzáteszem ezek a dolgok ennyi idősen egy egészséges gyereknél is jelen lehetnek.

2019. dec. 27. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az autizmusnak elég szerteágazó tünetei lehetnek. Ahány autista ember, annyiféle autizmus, tehát egy tünet alapján nem jelenthető ki, hogy autizmusban érintett, ahogyan az sem, hogy ha nem jelentkezik egy jellemző tünet, akkor tuti nem autista. Ebben a korban még kb lehetetlen diagnosztizálni (leszámítva a súlyos, értelmi fogyatékossággal társuló autizmust), ezért most annyit tehetsz, hogy figyelsz és vársz. Ha néhány év múlva is "gyanús", akkor vidd el kivizsgálásra, de olyan helyre, ahol autizmus - specifikus szakemberek dolgoznak.

Egyébként pl az én fiam soha nem repkedett, játszott szerepjátékokat, empatikus, humoros, szóval sok jellemző tünet hiányzik. Mégis kiderült kb 6 évesen, hogy magasan funkcionáló autista, szóval nem olyan egyszerű a képlet.

2019. dec. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem ragaszkodik úgy igazán semmihez görcsösen. Fogékony a változásra. Nincsen semmi olyan jel a repkedésen kívül, ami autizmusra utalhatna. Esetleg az, hogy nagyon rossz evő. Válogat. Remélem kinövi ezt a repetitív mozgást.. mert ez miatt vagyunk az orvosok által is meghurcolva. A sorba rakást már elhagyta. Egy időben csinálta, de már nem csinálja. A játéka is egyre színesebb. Bízom a legjobbakban, addig is fejlesztjük ezerrel.
2019. dec. 27. 09:52
 7/16 anonim ***** válasza:
Egy tünet nem tünet. Ez az autizmusban is így van.
2019. dec. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A lányom is repkedett, semmi baja. 12 éves, gyönyörű, okos, egészséges kislány.

Amiket leírsz, az még önmagában nem elég egy diagnózishoz, bármi baja lehet, de szerintem felesleges is ezen aggódni, jártok fejlesztésre, az sokat segít, meg sok mindent ki is nőnek.

2019. dec. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kedved kérdező! Érdekelne, hogy mi lett veletek?
2022. febr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#9es szia, azert kerdezed, mert te is aggodtal? En is aggodok kicsit kisfiam miatt , de remelem csak erik az idegrendszere es elmaradnak majd ezek a dolgok😭
2023. júl. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!