Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmus vagy idegrendszeri...

Autizmus vagy idegrendszeri éretlenség?

Figyelt kérdés
Van egy 2.5 éves kislányom. Kb 2 hónapja mondta ki az első szavát. "Anya". Szépen kifejezi magát. Lassan de biztosan. Kezével mutogat, megnevez tárgyakat. Van aminek sz utolsó betűjét mondja csak ki...Ha kérdezünk tőle valamit, pl hogy kérsz enni? Rázza a fejét hogy nem, és ki is mondja. Viszont van egy aggasztó dolog, ami egyszerűen nem tűnik el. Kezeivel repked.. de csak ha örül valaminek, vagy izgatott. Ebből kizökkenthető.. közben zárt szájjal dúdoló hangot ad ki.. ( "hmmmmm") Egyébkènt értelmes, okos gyerek. Mindenft megért. Szereti ha szeretgetjük. Idegenekkel közvetlen. 1.5 hónapja járunk fejlesztésre, heti 1x. Látvànyos a fejlődés. Nem gondolom hogy autista, de aggaszt ez a repkedése.. :(

#gyereknevelés #autizmus #aggódás #idegrendszeriéretlenség
2019. dec. 26. 21:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10-es, igen,aggódtam én is.

Te mi miatt aggódsz? Mennyi idős a kisfiad?

9-es voltam

2023. júl. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
8es fel honapos, csapkod o is a kezevel, ez most jott be, leginkabb akkor latom, ha izgatott vagy orul nem is tudom, jjaaaa es vmelyk nap lattam, h razta a fejet 5szor jobbra es balra na ez nagyon megijesztett. Eleg keveset gagyog vagy ad ki rendes “beszed” hangokat egy nap, sokszor csak a szajaval jatszik, fujja a levegot, a nyalat, meg neha abu, aja, bu, ilyesmik eshat azt latom sajnos, hogy nagyon nehezen vagy kevesszer figyel ram😌 jaaa es mar most nyitja csukja az ajtot, babakocsinak is piszkalta a kereket a foldon vmelyik nap, vedono ijesztett ram, h rovid ideig nezett a szemebe, sajnos ezt en is eszre vettem, mamanak papanak nekunk is rovid ideig nez sztem, meg ez , h alig gagyog v ad ki rendes hangokat, nem hallom a beszedjenek a fejlodeset, hogy ujakat mondana, nem hivja fel magara a figyelmet. Meg olyan, mintha egyedul is tok jol el lenne. Maszik, probalok vele mondokazni a terdemen, de nez mindent mellettunk, tavoranyitot, telefonomat, stb, menne le , felveszem, menne le, leulok hozza egy jatekkal, megy el, jjjaaaa es ami meg rohadtul aggaszt, h a nevere sem igazan figyel fel egyenlore, bar rendes neven csak 2honapja hivjuk😵‍💫
2023. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
#9es te miken aggodtal akkor es vegulis mi hogy alakult veletek? Remelem jol vagytok.
2023. júl. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj, ebben a korban ezek tök természetes dolgok. A fejét pl rázhatja a fogzás miatt is. Ebben az időszakban gyakori, hogy a szájukkal "motoroznak", fújják a nyálukat. Meg ilyenkor mindenre kíváncsiak, mennek mindent felfedezni. Az, hogy az öledben nyugodtan megül és mondókáztok, az majd később lesz.

Egyébként elcsépelt, de nagy igazság,hogy minden gyermek más. Nekem 2 gyerekem van,de totál különböznek, más a habitusuk.

Én akkor izgultam, amikor a gyerekem 2,5 éves körüli volt, nem barátkozott a gyerekekkel, azóta elkezdte az ovit, a gyerekeket inkább csak figyelgeti, ritkán játszik velük, inkább csak az udvaron. Az óvónőket viszont nagyon szereti, velük sokat beszélget. Azt mondta rá az óvónő,hogy ő ilyen típus, meg közre játszott a covid is. Lehet később jobban barátkozik majd a többi gyerekkel, de az is lehet,hogy nem,majd meglátjuk.

9-es voltam

2023. júl. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Koszonom szepen 9es, hogy irtal, orulok, hogy nalatok minden rendben, remelem egy nap en is megnyugszok majd. Egyebkent igen a folso ketto foga jon, a jobb oldali attorte mar, a masik naggyonn durvan meg van dagadva neki😌elegge aggaszt, hogy a beszedre nem igazan figyel es hogy a nevere sem😌de remelem csak erik es kicsit kesobb okej lesz minden. Egyebkent nagyon sok szot ert mar, hol a pelus, a zacskora nez, amiben van, hogy a viz, a vizes flakonra , hol a tv, a tvre(adas nelkul persze) hol az apa, hol az anya, rank nez, ja meg hol a cumi, arra is odanez, de viszont nem tapsizik, nem papazik, nem jon, ha hivom, h gyere gyere. Viszont a nem nemre, mintha abba hagyna, amit csinal. Kajakat is tok jol eszik, rag is, soha nem fullakolt, viszont keveset ad hangokat, szoval van min aggodni, de talan most mas tetszik neki vagy nem tudom. Remelemcsak kicsit visszahuzodobb vagy csendesebb felenkebb baba. Jjaa es a szemunkbe sem mondanam, h ezer evig nez😌meg ez a csapkodas is zavar elegge😌hat a lenyegen nem valtoztat, hogy szeretem nagyon. Neked ezek kozul volt valami, amiket irtam?
2023. júl. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ezek nem voltak, max hogy a kezével csapkodott örömében. Őt a fogzás egyáltalán nem zavarta meg.

Egyébként első körben érdemes egy fül-orr-gégészhez elvinni, hogy hallása rendben van e. Nagyon gyakran az van a háttérben, hogy nem tökéletes a hallásuk, és amiatt sok minden ijesztő tünetet tudnak produkálni

2023. júl. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!