Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyerekek szüleit...

Autista gyerekek szüleit kérdezném mikor kezdett el beszèlni gyermekük? Előtte sokat halandzsázott?

Figyelt kérdés

2020. jún. 5. 08:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A lányom nem hivatalosan autista, a spektrum legszélén van. 3 éves korától beszél, előtte 1 hónappal még csak ciklizált (dajdaj tyutyu ilyenek). Következő hónapban kimondta, hogy "anya" meg "lámpa". Onnantól rohamosan fejlődött.

De az igazi beindulást a bölcsi hozta el.

3 évesen sikerült felvetetnem. (15 hónap küzdelme után!!!) Nem akartak nem beszélő, pelenkás gyereket a csoportba :(. De végül sikerült. Sajnos MUSZÁJ volt bölcsibe mennie a beszéd miatt. A gyógypedagógus javasolta erősen.

Amúgy 20 hónapos korától kapott beszédindítást és gyógypedagógiai fejlesztést, valamint zeneterápiát a kórház gyerekrehabján.

A kislányom értelmileg ép.

2020. jún. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom, hogyha a gyermek mutat hajlandóságot a beszédre, pl sokat gagyog, akkor sokat legyen közösségben.

"Nem baj", hogy nem tud úgy beilleszkedni, mint a többiek. De nagyon sokat segít a beszéd elsajátításában!

Az én lányom nem tud beilleszkedni az oviban sem.. Sajnálom nagyon, de szüksége van rá. Kifejezetten javasolta 3 hete a fejlődésneurológus.


Ha lehetőség van rá, én a közösséget javaslom a SAJÁT tapasztalatom alapján.


Azt mondta annak idején a fejlesztőpedagógus nekem, hogy hordhatom akármilyen fejlesztésre, ha csak itthon van velem, nem fog beszélni!!

2020. jún. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
3,5 éves koromban kezdtem beszélni.
2020. jún. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
An èn lànyomat a súlyosan autistàk közè soroltàk. 4 èvesen kezdett beszèlni. Előtte èvekig csak morgott.most 6 èves mùlt lassan megy neki a beszèd tanulàs. 2 èv alatt elèrtük vele hogy 2-3 szavas mondatokot mondjon. De csak akkor beszèl ha szeretne valamit.kèrdèsekre nem vàlaszol soha. Beszède nem èrthetø tisztàn. Sokszor mèg èn is 2x- 3x visszakèrezek hogy mit mond.
2020. jún. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Az fiam még csak most kezdett el szavakat mondogatni. 2 éves és 3 hónapos. Eddig semmit, még azt sem mondta, hogy anya vagy apa. Max. nyivákolt, hogy vmit akar. Biztos az volt a baj, hogy szavak nélkül is megértettük. Utál mondókázni, a könyvet kiveszi a kezemből és ő lapozgatja. Pár hónapja azt csinálja, hogy rámutat az ábrákra az könyvben, újságban és mondani kell, mit látunk a képen. Most kezdtem el megnyugodni, hogy mégsem marad néma.
2020. jún. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 5 ös!

A kisfiad gondolom nem autista ha még ennyi idős.Vagy esetleg eszedbe jutott?

2020. jún. 6. 16:35
 7/11 anonim válasza:
100%
Anyám szerint én is kb. 3,5 évesen kezdtem beszélni, előtte egy szót sem szóltam, max nyőgtem, aztán egyszer beszélni kezdtem, de akkor már mondatokká fűztem a szavakat. Nagyon sokáig pedig ilyen énekelve, dallamosan beszéltem, az is jellemző az autista gyerekekre (erre még én is emlékszem).
2020. jún. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Én korai fejlesztőben dolgoztam, így a tapasztalatomat tudom megosztani Veled. Nagyon változó volt az autista gyermekek beszédfejlődésének alakulása. Voltak, akiknél a passzív beszéd, a megértés, 3-4-5 éves korra kialakult, s mint a többi ép gyermeknél, ezt követte az aktív beszéd kialakulása. Voltak olyan gyermekek, akiknél 7-8 évesen fejlődött ki az értő beszéd. Sajnos a súlyosabb eseteknél a passzív beszédnek csak a nyomai, az aktív beszéd pedig egyáltalán nem alakult ki. Hiába voltak a fejlesztések hosszú éveken keresztül. Artikulátlan hangon, hangosan különleges hangokkal, hangcsoportokkal reagálnak, miközben különböző test és kézmozgásokat végeznek. Az egyik ilyen fiú figyelmét az emberi beszéd elkerülte, de a furulya hangja, s a lüktető mondókázás felkeltette. Mellém szaladt, megállt, "hintázott" a ritmusra és hangosan tapsikolva nevetgélt. Egy másik fiú, aki későn sajátította el az aktív beszédet, ma informatikai zseni egy gépészeti középiskolában, egy másik pedig magántanulóként-lassan tanult- főiskolát végzett. Nagyon fontos a fejlesztőkkel való együttműködése az autista gyermek szüleinek, a türelem, a kivárási idő biztosítás a gyermek számára! Ha a beszédértés kialakult, akkor az aktív beszéd csak idő kérdése, ha beszélő szervi baja nincsen.
2020. jún. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves 8 as!

Köszönöm!

2 éves,nagyrészben érti a beszédet,van amit nem,de sok mindent megért.Beszélni csak pár szó.

A gyanú áll fenn egyenlőre.

Akkor ha a passzîv beszéd vagyis értés jó,szerinted idővel fog beszélni?

2020. jún. 13. 16:07
 10/11 anonim válasza:
100%
Igen, nekem ez a tapasztalatom! Még az ép gyermekeknél is gyakori, akiknél később indul el a beszédfejlődés,hisz maga a fejlődés nem egyforma. A végeredmény a lényeg! Ezért fontos a türelem és kivárás! Az első fok a beszédértés, s utána indul el az aktív beszéd. Nagyon sokat kell egy szavas, egyszerű mondatokban beszélni a gyermekekhez, képekkel rásegíteni a jelentés bevésődéséhez, ismételgetni sokat. Segíteni, megerősíteni a próbálkozásaikat, dicsérni őket! A személyes ráfigyelést éreznie kell, mert az érzelmeknek is nagyon fontos szerepe van, nem elég a sima közlés! Ezek együtt meghozzák az eredményt! Határozottnak, ugyanakkor türelmesen kell az autista gyermekekkel foglalkozni, nevelni őket. Meg fogja hozni a gyümölcsét az biztos! Nagyon sokan lesznek közülük teljes értékű,kimondottan okos emberek! Na és akkor azt még nem is említettem, hogy százszor hálásabbak, mint az ép gyerekek ahhoz, akit megszeretnek! Sokkal mélyebb érzelmi szálak működtetik őket!
2020. jún. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!