Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szülők,akiknek 2 és fél...

Szülők,akiknek 2 és fél évesen nem beszélt a gyerek,és egyéb lemaradásai voltak,később hogy alakult a fejlődésük?

Figyelt kérdés

2020. júl. 30. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Nekem a fiam 3 éves koráig csak gagyogott, vagy érdekes szavakat mondott, amit csak én értettem meg. 3 évesen amikor elkezdett oviba járni, egyre jobban, és érthetően kezdett beszélni. Ma már a fiam 28 éves. Angliában mérnökként diplomázott, és jelenleg mint tervezőmérnök dolgozik.

Szóval nem kell aggódnod. Utoléri magát majd amint közösségben lesz.

2020. júl. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Én is ilyen voltam, 3 évesen kezdtem beszélni de teljes mondatokban. Oviig nagyobb szókincsem volt, de azt követően beállt a többi korombeli szintjére. (Első gyerek vagyok, és az édesanyám szigorúan ellenezte a cuki babaszavak használatát)
2020. júl. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Egyik fiam sem beszélt, az egyik semmit, csak "e-e-e", a másik csak annyit mindenre, hogy "anya", de azt már másfél évesen, meg folyton énekelt hablatyul. A nagyobbiknak kicsit lassú volt a mozgása is, de semmi lemaradása nem lett, nagyon okos, augusztusi 6 évesen ment suliba, most vették fel egy 8 osztályos erős gimibe. A kicsi még ovis, ő marad még egy évet nagycsoportban, neki a mozgása pont korai volt, de idegrendszerileg mégis éretlen kicsit, túlhallása van és a szobatisztasággal még egy éve is voltak gondjai. (De ő is okos, tök jól számol meg szépen rajzol, kikupálódott:)) Ja és mindkettő rögtön rendes, ragozott, összetett mondatokban kezdett beszélni nem sokkal 3 éves kora előtt.
2020. júl. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Thunderfairy ***** válasza:
62%
Én 4,5 éves koromban szólaltam meg először a szüleim elmondásai alapján. Emiatt némának is gondoltak eleinte. Lesz majd egy nap amikor valami hatására meg fog szólalni.
2020. júl. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Milyen lemaradásai vannak még a beszéden kívül, ha megkérdezhetem?

Én a Tsmt tornát javasolnám.

Mi lassú mozgásfejlődés miatt jártunk, de a beszédet is szépen beindította.

2020. júl. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne itt kérj tanácsokat, így látatlanban nehéz. Ha aggódsz vidd el egy gyógypedagógushoz. Elég nehéz találni, mert ilyen kicsivel még nem nagyon foglalkoznak. Esetleg kérd el az oviban a helyi logopédus elérhetőségét.

Az én fiam eléggé le volt maradva mindenben, kiderült, hogy adhd-s. Most lesz 4. osztályos, még mindig olyan gyermeteg a gondolkodása, az artikulációja nagyon fura, nem nyitja ki a száját. Sokat hisztizik, veszekedik. Viszont kitűnő volt a bizonyítványa, a tanítónőnek nem fér a fejébe, hogy kaphatott kódot. Pedig vannak elmaradásai, hát, nem tudom, félek kicsit a felsőtől. De normális ember lesz, az biztos.

2020. aug. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen csak egy szót mondott, nem is halandzsázott. Már elkezdtem kutakodni logopédus után, erre 3 évesen végre elkezdett szavakat mondani, aztán szépen beindult a beszéde. Ovi elején még nem volt könnyű megérteni, mit mond, sok mássalhangzót nem tudott kiejteni. Fejlesztő tornára jártunk 4 éves korától, aztán másfél évig logopédiára is.

Most volt elsős, kitűnő lett a bizonyítványa, már hibátlanul beszél. Egyedül a rajzolás nem nagyon megy neki, viszont érdekes módon nagyon szépen ír. Nagyon okos, könnyen tanul, a mozgása is rendben van.

2020. aug. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem kell siettetni az a legrosszabb magától ki fog alakulni
2020. aug. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tesóm nem beszélt még 3 évesen sem. Aztán megtanult beszélni, azóta be sem áll a szája :) minden rendben volt a fejlődésével.


Nemrég találkoztunk egy 7 éves fiúval, aki állítólag 4 évesen még bem beszélt. Korának megfelelően beszélő, értelmes fiúnak tűnt.


Önmagában semmit sem jelent, ha egy 2,5 éves nem beszél. Ha más is van, ami szerinted gond, akkor fordulj szakemberhez.

2020. aug. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!