Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van ehhez joga a szakszolgálat...

Van ehhez joga a szakszolgálatnak? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

A gyermekem fejlesztőjével nem képviselünk egy álláspontot, "vitatkoztunk", ahol számomra sértő dolgokat mondott és lekezelő volt, én meg csak érveltem, próbáltam logikusan felépíteni. Már 2 órán volt a gyerekem nála és mindkét óra úgy kezdődött, hogy rólam beszélgettek, a második órán le is rajzoltatta azt a "csúnya" dolgot, amit én csináltam(nem bántom a gyerekem sem szavakkal, sem tettekkel).


Sajnos a gyerekem nem teljesen érzékeli megfelelően, amik vele történnek, gyakran nem csak velem kapcsolatban színezi ki a dolgokat, vagy látja másként, egyszerűen máshogy érzékeli, sok félreértés volt már ebből.


Most esett le, hogyha csak simán érdeklődne, hogy a gyerekem megkönnyebbüljön, meg kapcsolatot építene, nem rajzoltatná le vele, amit mondott rólam.


Gondolom fel akar nyomni a gyermekvédelemnél vagy nem tudom, de valami célja biztosan van vele. NEM pszichológus, tehát nem is a szakterülete és abszolút nem a fejlesztési időben kellene ilyeneket csinálnia, meg egyáltalán nem is.


Tudom, hogy van itt érintett válaszoló, aki szakszolgálatnál dolgozik/dolgozott, tőle érdekelne egy két dolog, meg esetleg szülők véleménye, hogyan lehetne elrendezni a helyzetet. Tényleg csak látásmód béli különbség van(meg esetleg egy adag előítélet mindkettőnk részéről), az ő oldala erősítsük a gyerek önbizalmát, hagyjuk gyereknek lenni, minél kevesebb kötött feladat, felmérés, mindent játékosan, haladjunk az árral, majd alakul magától, örüljünk annak, hogy élünk, nem kell rágörcsölni, tervezni.(jelzem, hogy ő a fejlesztő, nem a szülő)


Az én oldalam a keressük meg a problémát, legyünk biztosak benne, mérjük fel, hogy hol a lemaradás és tegyünk meg mindent, hogy helyre tudjuk hozni amennyire lehetséges, hogy a gyerek jól tudja magát érezni, be tudjon illeszkedni.


Természetesen a gyerek sokat játszik, vannak barátai, programjai, a napjai nagy része szabad játékkal telnek egyedül, velem, vagy a barátaival, a macskával, tehát az életünk nem tér el attól nagy mértékben, mint amit ő gondol, hogy kellene, csak ezen kívül van egy rakás más dolog is, amivel haladni kell, mert az idő telik, a lehetőségekről pedig fontos tudni..


Mindenképp rendezni akarom a problémát, szeretném, ha a fejlesztési időben fejlesztés menne és nem szakemberként nem vájkálna az életünkben, na meg a hercehurca sem hiányzik és a gondolattól is tartok, hogy a gyerekem összehord mindenfélét és/vagy esetleg valami fejlesztőhöz hasonló értékrendű ember miatt el is vehetik ideiglenesen vagy bármi. Természetesen azt sem szeretném, ha random meglepnének a hétköznapokban ellenőrizni. Szóval ez az egész nagyon nem hiányzik.


Te kivel beszélnél a helyemben? Mit mondanál?


Se a gyerek kezére, lábára, fenekére nem csapok, nem pofozom, nem szorongatom, egyszerűen azt mondtam, hogy kidobom a kinőtt(nem a rendes!) zokniját, ha nem öltözik fel sokadszorra sem. Nem ez a fix nevelési módszerem, egyszerűen néha nekem sincs türelmem a helyes módszert alkalmazni, vagy nem hat. Jelzem, hogy 38 pár zoknija van a gyerekemnek, mert iszonyat hisztit levág, ha ki akarom dobni a kicsiket. Tudja, hogy ezt eladni és elajándékozni sem lehet. Nem dobtam még ki zokniját(úgy, hogy feltűnt volna neki).


Na mindegy, eléggé kivagyok, annyira tartottam ettől és most bekövetkezni látszik..


A gyerekem tiszta, ápolt, nagy saját szobája van, rengeteg játéka, napi szinten foglalkozok vele pár órát, társas, fejlesztő játékok, minden amit találok a neten, a gyerekem ÉLVEZI ÉS KÉRI a feladatokat, van, hogy egyedül csinálja órákat magától akár játék helyett is a pontösszekötősdit meg a színezést meg a különbségkeresést..


Annyi a "kellemetlen" háttér, hogy egyedül nevelem, az eladott lakásom árából élünk az anyám NAGY lakásában(amit én újítottam fel), nem dolgozok, most nem is tanulok, mert oviban csak délelőtt lehet, eddig mindig így volt. 30 alatt vagyok(viszonylag fiatal), alacsonyabb, vékonyabb, csendesebb, szorongóbb, könnyen elnyomhatóbb típus.


Nem tudom mit tudnék csinálni, nem érzem rossznak a hátterem, pénzem van még, de erősen fogy(én kerestem, a lakást hitelre vettem, anyám csak a kezes volt), igaz, hogy itt lakunk nála, de itt vannak a legjobb intézmények, ezért költöztünk erre a településre, mert máshogy itt nem tudtam volna megengedni a lakhatást hosszútávon, a lányomnak meg ha meg tudom szerezni a legjobbat, akkor megpróbálom.


Túl hosszú lett, a lényeg, hogy hogyan kezeljem a helyzetet? Szembesítsem, hogy tudom mit csinál a gyerekkel? Vagy menjek a főnökéhez? Vagy hátulról menjek, mintha nem tudnék semmit és próbáljak haverkodni? Igazából egy ideje "kinyílt a csipám" nem akarok már mindenkinek fejet hajtani, szóval ez annyira nem tetszik, úgy érzem nincs rendjén, amit csinál és majdnem biztos vagyok benne, hogy igazam van. Igaz, hogy ketten vagyunk, hogy még nem vagyok harminc és nem kettesben élünk már a gyerekkel, meg nincs férjem, meg hogy az én türelmem sem végtelen, és néha vannak nem túl szép húzásaim, de egyáltalán nem gondolom hogy ezen kellene átmennie a gyerekemnek vagy nekem, pláne nem egy fejlesztő szakember által..


Kérem írjon rám az a válaszoló, aki szakszolgálatnál dolgozik(dolgozott), nem hivatalosan van szükségem információra név nélkül!



2020. okt. 14. 17:59
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
38%
Most ebből nektek komolyan az jött le, hogy a kérdező gyerekbántalmazó? Jézus. De beteg világban élünk. En max arra gondoltam, hogy kicsit üldözési mániás.
2020. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
65%

11

Amiatt aggodalmaskodik hogy kiderül a bántalmazás. Ezt kvázi leírta elég egyértelműen. A gyerek autista ő agyba főbe veri mert idegbeteg meg azt hitte hogy a gyerek ezt nem tudja elmondani. Kiderült hogy el tudja most azon aggódik hogy elveszik a pénzforrást meg esetlegesen jogi következményei lesznek a dolognak és kiderül a többi dolog is.

2020. okt. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
76%

12 akkor tuti velem van a baj, mert nekem az se derült ki, hogy autista. Most az, hogy csúnya dolgot csinált anya, nekem nem mond semmit. Mindenkinél néha elszakad a cérna. Nem értek a gyerekekhez, hogy ok mondjuk ha kiabalsz velük utána hogy mesélik tovább vagy ilyesmi.

Meg hogy mennyi idős a gyerek? En emlékszem, hogy kb elsős koromban valamiert azt kamuztam, hogy vernek otthon. Halvány lila gozom nincs, miért. Sosem vertek. Mondjuk akkor anyam kilátásba helyezte, ha ragaszkodom hozza, akkor beiktathatjuk. De nyilván nem vert meg akkor sem.

2020. okt. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
77%

13

Munkám során naponta találkozok ilyen esetekkel. Elég egyértelmű hogy miről is van szó. Tudod nem mindig szó szerint kell érteni amit leír. Pl az hogy a gyerek kiszínezi a történeteket az azt takarja hogy elmondja az igazat. Ettől retteg ezért is próbálja a vele foglalkozó szakember szakértelmét kétségbe vonni. Elég tipikus.

2020. okt. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
76%

Autizmust utal: máshogy érzékeli a körülötte lévő világot, nem engedi kidobni a zokniját, ez az autizmus egyik jele, az autisták ragaszkodnak a megszokott dolgokhoz, ezáltal a ruháikhoz is"

, "feltűnt volna neki", hogy hiányzik egy zoknija, az autistákat a legkisebb változás is zavar, azonnal észreveszik, ha valami más, megváltozott körülöttük, stb


Agresszióra, rejtegetésre utaló jelek: az első két óra után elkezdett gyanakodni; nem írja le, hogy mi az a csúnya dolog, ráadásul idézőjelbe is tette, mintha igazából nem is lenne az; a gyerek érzelmi világát nagy ívben leszrja, csak arra akar koncentrálni, hogy fejlesztés legyen, addig se dumál, rajtolhat a gyerek gyanús dolgokat; egyetlenegy rajz miatt retteg a gyermekvédelemtől, miközben egy normális szülő fel se veszi ezt, tudjuk jól, hogy ezek nem számítanak; szó szerint idézem: "annyira tartottam ettől és most bekövetkezni látszik...", mitől retteg? Ha tényleg nem bántja azt a gyereket, akkor nincs oka félni, nem? Mi probléma lenne abból, ha random időközönként meglepjék? Ha nincs rejtegetni valója, akkor mi probléma lenne belőle?

2020. okt. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

???

Jézusom ezek a válaszok..ki vagyok borulva, nyilván azért írok le mindent, nem akarom, hogy elvegyék és rosszul süljenek el a dolgok. A szülőcsoportokban rengeteg gyerek van védelembe véve, járnak gyámügyre, vagy volt, akitől elvették, mert a gyerek azt mondta megütötték, közben az anya szerint nem.. olyan normálisnak látszanak és valami túlbuzgó más látásmódú szépen jelez, bekerülnek a rendszerbe..


Leírtam, hogy azt mondom neki, hogy a kidobom a zokniját, ha nem kezd el mondjuk öltözni. Nem a jót nyilván, hanem a 2-3 éveset, mert minden vackot begyűjt és üvölt érte, ha ki akarom dobni, a szobája egy raktár, képes volt üvölteni a fésűből kiszedett hajcsomómért is, hogy ne menjen a kukába, van belőle 4 neki.. Ez a mit dobjunk ki téma nálunk, nem akarok raktárban élni. A kódokkal nincs már bajom, most ez van, de szerintem nem tudják rendesen belőni, mi a gond, autista és adhd a friss diagnózis, nyilván nem a semmire kap fejlesztést és nem a semmin izgulok én sem. A fejlesztő egy logopédus, tehát nem diplomás lélekbúvár, mellesleg ki nem hallgat egyetemen pszichológiát, attól az egy két tárgytól nem világosul meg senki. Ha nem találok iskolát neki, ami fogadja, szegregált oktatásba fog menni, amit nem akarok, mert egyrészt kimagasló iqja van, másrészt volt már ilyen környezetben, akkor őrjöngött, nagyon durván.


Nincs mit szépíteni, zsarolom a gyereket, hogy felöltözzön, elkészüljünk, nyilván nem mindig, csak amikor már nincs türelmem máshoz és nem csinálja, amit mondok, mondom hogy kidobom a zoknit, ha nem vesz fel bugyit, vagy ha nem pakolja el a játékát összecuccolom és odaadjuk másnak, vagy ha nem veszi fel a cipőt nem megyünk a játszóra.


Engem eleget vertek és aláztak, én nem teszem a gyerekkel semmilyen formában, amit eddig tettem, hogy magamat védtem, mikor nekem jött, lefogtam, ebből is egy komoly volt csak, a többi kiabálás és csapkodás, azok lazábbak.


Nagyon megalázó dolgokat mondott a logopédus, igazán az egész gyerek vizsgálat, fejlesztés, magánút, jó iskola keresés ellen volt, azt mondta “gyötröm” a gyereket, meg még pár dolgot, a végén pedig lerázott, hogy erre neki nincs ideje, pedig ő kreálta a konfliktust, én csak a magánlogopédiai eredményekről akartam neki odaadni egy papírt, hogy nézze meg, mit lát a gyereken, erre egyből támadott, hogy minek a magán, azok direkt rossz eredményt adnak, minek akarom lehúzni a gyereket, örüljek hogy ennyit tud, meg amúgyis blablabla és egyre személyesebb támadó kérdései és megfigyelései voltak, minek a jó suli, neki megteszi bármi.


Nagyon nagyon rossz alázás volt az egész, a végén meg hozzámvágta hogy nem tudom elfogadni a gyerekem, ami teljesen abszurd, attól hogy szeretném, hogy rendesen tudjon beszélni és valamennyire rendesen beilleszkedni, ami csak fejlesztés hatására lesz meg, nem azt jelenti, hogy nem fogadom el. Szeretem, csak szeretném, hogy fejlődjön.


Utána a gyerek olyat mesélt, hogy rólam beszélgettek, hogy mit csinálok, ha mérges vagyok, aztán elhallgatott és közölte hogy nem szabad elmondani, akkor annyira nem érdekelt, aztán most közölte hogy a logopédus lerajzoltatta vele mit csinálok, amikor mérges vagyok de nyilván erről sem beszélhet és tökre szégyellte magát, látszott rajta hogy úgy érzi valami nem oké és titkolózott.


Ez nem logopédiai foglalkozás, amit a nő csinál, korábban is járt a gyerekem logopédiára, sosem volt szó ilyenről és teljesen normális volt az előző logopédus, felvette vele a tesztet, amit ez a mostani ellenez, a régi felsorolta a hibáit és javítgatta, egy füzetbe írta az otthoni gyakorlatokat, most füzet sincs.


Igen, tiszta ideges vagyok, úgy érzem túllép a hatáskörén, kevesebb fejlesztést kap a gyerekem és igen, ez ellenem irányul. Hogy a csudába ne ellenem irányulna, hiszen rólam beszélnek és rólam KELL rajzolnia. Amennyiben pszichológiai gondot lát, van ovipszichológus, neki az a szakmája, szóljon a szakembernek, hogy foglalkozzon velünk. Ez lenne a normális menete.. Nem a hátam mögött információt gyűjteni a rossz szokásaimról a gyerek által, ráadásul ezt lerajzoltatva! a fejlesztés idejében egy nem szakembernek, hanem logopédusnak. ez nem beképzelt dolog, ez így nincsen rendben!


Egyébként meg tényleg tartok tőle, hogy olyat mond, ami nem igaz, vagy kiszínezi. Sokszor van ilyen, pl nem engedik tornázni, miközben az óvónő szerint ő nem volt hajlandó bemenni a terembe.. Rengeteg ilyen van, mikor mást fog fel a vele történtekből. Egy darabig elhittem mindent, amit mondott, amíg azt nem mondta másnak, hogy nincsenek játékai és nem foglalkozom vele, egyedül szokott lenni. Ott teljesen szétestem.


Be vagyok tojva teljesen, hogy hová fajulhat ez a dolog, tele van a net rémtörténetekkel, annyi meg lejött és ki is lett mondva, hogy a logopédus szerint “gyötröm” a gyereket a fejlesztésekkel, vizsgálatokkal. Azt gondolja rossz szülő vagyok, ez nyilvánvaló, mert jó szülő nem gyötri a gyerekét és a logopédián ezzel foglalkozik a fejlesztési időben nem szakemberként, és nem csak a gyereken akar segíteni, hanem felidéztet vele egy rossz dolgot és le is rajzoltatja vele..A rajz nincs a gyereknél, megtartotta!


Igen, nincs kapcsolatom, kevesen vannak akik szívesen nevelnének autista+adhds, problémás gyereket, vagy akár csak lennének a társaságában. Arról nem is beszélve, hogy csak éjszaka tudom rábízni 8-12ig az anyámra, mert olyankor nyugodt a gyerek és nincs gond. Az apjával terhességnél szétmentünk, megcsalt, de igazából akkor már nem is szerettem annyira, csak együtt voltunk.. Az elejétől egyedül vagyok vele, az apja nem látogatja.


A lányom sokszor nehéz eset, a legtöbb ember kapásból megütné(ezt a remek tanácsot sokszor megkaptam már, hogy két pofon hiányzik neki, hogy tudja, hol a helye) A viselkedése van, hogy bicskanyitogató, de nagyrészt, mikor nyugodt, vagy mondjuk mikor feladatozik és sikerélménye van, nagyon aranyos, érdeklődő, nyitott, okos gyerek, szerintem szuper napjaink és életünk van a lehetőségekhez képest.


Jöhetne valami hasznos válasz is, mondjuk hogyha a logopédus szerint tönkreteszem a gyerek lelkét a fejlesztésekkel és a zsarolással, kihez fordulhat? Melyik szervnél kell megjelennem, hogy beelőzzem? Milyen következményei lehetnek?


Mennyire szabályos, hogy fejlesztési időben mással foglalkozik? Mennyire lépi túl a hatáskörét ezekkel? Kinél jelezzem? Szóljak neki, hogy tudom, mivel foglalkoznak? Esetleg mosolyogjak és hagyjam, hogy a gyerekemmel kitárgyalja az otthoni életünket a logopédusa? Le lehet váltani? Kérjem számon?


Vagy aki szerint ez erős, jelezzem, hogy zavar amit csinál és inkább a beszédgondokkal kellene foglakoznia abban a heti egyszer 45 percben, hogy fejlődjön is a gyerek?


Rettenetesen frusztrált vagyok, hogy egy idegen nem szakmabeli a gyerekemmel első alkalommal az én rossz dolgaimról beszélget, második alkalommal meg le is rajzoltatja és a rajzot megtartja, ahelyett, hogy fejlesztené, ami miatt ki lett rendelve!

2020. okt. 14. 21:40
 17/42 A kérdező kommentje:

“egyszerűen azt mondtam, hogy kidobom a kinőtt(nem a rendes!) zokniját, ha nem öltözik fel sokadszorra sem. Nem ez a fix nevelési módszerem, egyszerűen néha nekem sincs türelmem a helyes módszert alkalmazni, vagy nem hat. Jelzem, hogy 38 pár zoknija van a gyerekemnek, mert iszonyat hisztit levág, ha ki akarom dobni a kicsiket. Tudja, hogy ezt eladni és elajándékozni sem lehet. Nem dobtam még ki zokniját(úgy, hogy feltűnt volna neki)”


Tessék, le van írva, mondtam, hogy leírtam, a gyerek rajzolt kukát, macskát, zoknit, meg engem, de rám már nem maradt elég ideje, ami miatt rosszul érezte magát.


Nem tudom mit nem lehet érteni ezen, zsarolom a gyerekem, ez a csúnya dolog, amit teszek, ha már elegem van.


És igen, egyszerűen ferdít, millió ilyen eset volt, a korábbi óvónőkkel sok volt a konfliktus, pl a gyerek retteg, mert az óvónéni csúnyát mondott, bújik a hátam mögé. Odamegyek megkérdezem, mi volt a csúnya, óvónő mondja, hogy “borzalmas” erre gyerek mégjobban bújik a hátam mögé és mondja hogy megint mondta.


Nagyon sok ilyen volt, már az új óvónő is előre szól, hogy nem “nem kapott ebédet”(mint ahogy ő állítja), hanem nem kapott olyat, amit megeszik, ezért ő nem ebédelt, de az étel ki volt rakva elé.


Vagy pl azt mondtam marha mérges vagyok, és rámszól, hogy az csúnya, mert tudja, hogy rossz dolognál használjuk a marha jelzőt. Meg nagyon sok ilyen van, nem csak beszédben, hanem tettekben is. De van, hogy direkt ferdít, hogy jobban jöjjön ki egy helyzetből, szóval nem szent, de alapvetően jóindulatú.

2020. okt. 14. 21:52
 18/42 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet új logopédust keresni?
2020. okt. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%
Viszont akkor elvileg nincs kiért aggodnod. Akik ezzel foglalkoznak, azok ismerik, hogy a gyerekek miket kamuznak és elvileg ki tudjak szúrni, hogy kamu e. Gondolom más időpontokban rákérdeznek ugyanarra, másképp teszik fel ugyanazt a kérdést. Ilyesmi.
2020. okt. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

6 különböző diagnózisunk van, elegem van a szakemberekből, ütik egymást a véleményük. Egyedül annyi egyezés van, hogy a logopédiai teszteken 20-30%ot teljesít a legtöbb területen magánban és államin is.


A logopédus egyértelműen a lelki bántalmazásra megy rá, szerinte ezt teszem, “gyötröm” a gyereket, hiszen megmondta nekem. Szerintem ezért érdeklődik a gyereknél, miket teszek még, és szerintem azért rajzoltatta le, hogy ne csak szóban legyen bizonyítéka, különben a gyerek rajza már nálam lenne, mint a többi alkotása. Nagyon befolyásolható és sajnos nem túl megbízható a gyerekem, nagyon rosszul jöhetek ki ebből, őt is elveszthetem. Nem tudom, le lehet e cserélni, az általános álláspont hogy állami szakemberből kevés van, adjunk hálát, hogy egyáltalán vannak.


Nagyon sokáig megalkudtam meg hagytam bármit megtegyenek velem, ők az okosabbak, jobban tudják, mióta anya lettem erősebb vagyok, mióta a gyerekem nem fejlődik megfelelően pedig sokkal jobban kiállok magunkért. Ebbe a konfliktusba bele akarok állni, mert úgy érzem, igazam van. Nem normális ez az egész, hogy heti egyszer elővegye a logopédus a gyerekkel, hogy anya mi rosszat csinált és lerajzoltassa vele a fejlesztési időben. Pláne nem legelőször.


Mivel kellett volna a bizalmába férkőzni? Megkérdezni mit szeret, mi teszi boldoggá, rajzolja azokat! Hogy jön ahhoz egy idegen, hogy a gyerekből komoly bizalmat igénylő információt szedjen ki az első találkozás alkalmával? Ilyeneket nincs rendjén megosztani egy idegennel, inkább erre kéne rávezetni. Meg amúgyis, keressük a jót anyában, ne a rosszat! Rajzolja azt! Játsszanak nyelvi játékokat meg logopédiai vicces gyakorlatos feladatokat. Kapjon matricát meg ilyesmi.


Minél többet gondolkozok rajta, annál súlyosabbnak érzem a dolgot.

2020. okt. 14. 22:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!