Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van ehhez joga a szakszolgálat...

Van ehhez joga a szakszolgálatnak? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

A gyermekem fejlesztőjével nem képviselünk egy álláspontot, "vitatkoztunk", ahol számomra sértő dolgokat mondott és lekezelő volt, én meg csak érveltem, próbáltam logikusan felépíteni. Már 2 órán volt a gyerekem nála és mindkét óra úgy kezdődött, hogy rólam beszélgettek, a második órán le is rajzoltatta azt a "csúnya" dolgot, amit én csináltam(nem bántom a gyerekem sem szavakkal, sem tettekkel).


Sajnos a gyerekem nem teljesen érzékeli megfelelően, amik vele történnek, gyakran nem csak velem kapcsolatban színezi ki a dolgokat, vagy látja másként, egyszerűen máshogy érzékeli, sok félreértés volt már ebből.


Most esett le, hogyha csak simán érdeklődne, hogy a gyerekem megkönnyebbüljön, meg kapcsolatot építene, nem rajzoltatná le vele, amit mondott rólam.


Gondolom fel akar nyomni a gyermekvédelemnél vagy nem tudom, de valami célja biztosan van vele. NEM pszichológus, tehát nem is a szakterülete és abszolút nem a fejlesztési időben kellene ilyeneket csinálnia, meg egyáltalán nem is.


Tudom, hogy van itt érintett válaszoló, aki szakszolgálatnál dolgozik/dolgozott, tőle érdekelne egy két dolog, meg esetleg szülők véleménye, hogyan lehetne elrendezni a helyzetet. Tényleg csak látásmód béli különbség van(meg esetleg egy adag előítélet mindkettőnk részéről), az ő oldala erősítsük a gyerek önbizalmát, hagyjuk gyereknek lenni, minél kevesebb kötött feladat, felmérés, mindent játékosan, haladjunk az árral, majd alakul magától, örüljünk annak, hogy élünk, nem kell rágörcsölni, tervezni.(jelzem, hogy ő a fejlesztő, nem a szülő)


Az én oldalam a keressük meg a problémát, legyünk biztosak benne, mérjük fel, hogy hol a lemaradás és tegyünk meg mindent, hogy helyre tudjuk hozni amennyire lehetséges, hogy a gyerek jól tudja magát érezni, be tudjon illeszkedni.


Természetesen a gyerek sokat játszik, vannak barátai, programjai, a napjai nagy része szabad játékkal telnek egyedül, velem, vagy a barátaival, a macskával, tehát az életünk nem tér el attól nagy mértékben, mint amit ő gondol, hogy kellene, csak ezen kívül van egy rakás más dolog is, amivel haladni kell, mert az idő telik, a lehetőségekről pedig fontos tudni..


Mindenképp rendezni akarom a problémát, szeretném, ha a fejlesztési időben fejlesztés menne és nem szakemberként nem vájkálna az életünkben, na meg a hercehurca sem hiányzik és a gondolattól is tartok, hogy a gyerekem összehord mindenfélét és/vagy esetleg valami fejlesztőhöz hasonló értékrendű ember miatt el is vehetik ideiglenesen vagy bármi. Természetesen azt sem szeretném, ha random meglepnének a hétköznapokban ellenőrizni. Szóval ez az egész nagyon nem hiányzik.


Te kivel beszélnél a helyemben? Mit mondanál?


Se a gyerek kezére, lábára, fenekére nem csapok, nem pofozom, nem szorongatom, egyszerűen azt mondtam, hogy kidobom a kinőtt(nem a rendes!) zokniját, ha nem öltözik fel sokadszorra sem. Nem ez a fix nevelési módszerem, egyszerűen néha nekem sincs türelmem a helyes módszert alkalmazni, vagy nem hat. Jelzem, hogy 38 pár zoknija van a gyerekemnek, mert iszonyat hisztit levág, ha ki akarom dobni a kicsiket. Tudja, hogy ezt eladni és elajándékozni sem lehet. Nem dobtam még ki zokniját(úgy, hogy feltűnt volna neki).


Na mindegy, eléggé kivagyok, annyira tartottam ettől és most bekövetkezni látszik..


A gyerekem tiszta, ápolt, nagy saját szobája van, rengeteg játéka, napi szinten foglalkozok vele pár órát, társas, fejlesztő játékok, minden amit találok a neten, a gyerekem ÉLVEZI ÉS KÉRI a feladatokat, van, hogy egyedül csinálja órákat magától akár játék helyett is a pontösszekötősdit meg a színezést meg a különbségkeresést..


Annyi a "kellemetlen" háttér, hogy egyedül nevelem, az eladott lakásom árából élünk az anyám NAGY lakásában(amit én újítottam fel), nem dolgozok, most nem is tanulok, mert oviban csak délelőtt lehet, eddig mindig így volt. 30 alatt vagyok(viszonylag fiatal), alacsonyabb, vékonyabb, csendesebb, szorongóbb, könnyen elnyomhatóbb típus.


Nem tudom mit tudnék csinálni, nem érzem rossznak a hátterem, pénzem van még, de erősen fogy(én kerestem, a lakást hitelre vettem, anyám csak a kezes volt), igaz, hogy itt lakunk nála, de itt vannak a legjobb intézmények, ezért költöztünk erre a településre, mert máshogy itt nem tudtam volna megengedni a lakhatást hosszútávon, a lányomnak meg ha meg tudom szerezni a legjobbat, akkor megpróbálom.


Túl hosszú lett, a lényeg, hogy hogyan kezeljem a helyzetet? Szembesítsem, hogy tudom mit csinál a gyerekkel? Vagy menjek a főnökéhez? Vagy hátulról menjek, mintha nem tudnék semmit és próbáljak haverkodni? Igazából egy ideje "kinyílt a csipám" nem akarok már mindenkinek fejet hajtani, szóval ez annyira nem tetszik, úgy érzem nincs rendjén, amit csinál és majdnem biztos vagyok benne, hogy igazam van. Igaz, hogy ketten vagyunk, hogy még nem vagyok harminc és nem kettesben élünk már a gyerekkel, meg nincs férjem, meg hogy az én türelmem sem végtelen, és néha vannak nem túl szép húzásaim, de egyáltalán nem gondolom hogy ezen kellene átmennie a gyerekemnek vagy nekem, pláne nem egy fejlesztő szakember által..


Kérem írjon rám az a válaszoló, aki szakszolgálatnál dolgozik(dolgozott), nem hivatalosan van szükségem információra név nélkül!



2020. okt. 14. 17:59
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
88%

Komolyan mondom.


Nem a lányodnak kell phszihológus megsegítés. Értsd meg. NEKED kell.


Elfogsz pattani, mint egy darab üveg, ha így folytatod. Akkor aztán tényleg egyedül fog maradni a lányod.

2020. okt. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
83%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..


Ezt is te írtad ki, ugye?

Már többször leírtuk neked, hogy VELED van a baj, nem a gyerekeddel.

2020. okt. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Fujj, azt nem én írtam ki, eszembe nem jutna ilyet megkérdezni.
2020. okt. 15. 14:55
 34/42 anonim ***** válasza:
64%

Véleményem szerint több opció van

1 a kérdező tényleg pszichiáterre szorul

2 elképzelhetőnek tartom, hogy kábítószert esetleg alkoholt, talán egyéb kábító bódító szert használ /használt miközben ezt írta... Szinte biztosan mondom

Ezt tapasztalatból írom. Biztosan

2020. okt. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
65%

Ha így írna aki be van rúgva/drogozva... :D

Miért kell földbe döngölni másokat?

2020. okt. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Képzeljétek más is panaszkodott a logopédusra!


Véletlen elcsíptem, ahogy egy anyuka panaszolja az óvónőnek, hogy a logopédus apró ajándékokat ad a gyerekének és megkérte az óvónőn keresztül, hogy vegye vissza a barátkozást, meg ne adogasson játékokat és édességet a gyereknek, mielőtt megbeszélné vele, meg ő amúgy sem szeretné. Volt benne valami furcsa, ahogy mondta, próbálta a covidra kiélezni, hogy idegenektől nem fogadunk el semmit, mert bármi lehet rajta, de mivel belekerült a barátkozás, szerintem volt valami más mögötte, gondolom az, mint nálunk.


Szerintem a nő megpróbál a gyerekek bizalmába férkőzni, hogy kiderítse kinek lehet problémás családi háttere, amibe közbe kell avatkozni, ez túllép a hatáskörén és mást is zavar, nem csak engem a "barátkozás". Mellesleg az én gyerekem még semmit sem kapott tőle, se édességet, se játékot, pedig csoporttársak, gondolom ő beszél anélkül is, meg hát elég közvetlen mindenkivel a lányom, nem kell édességgel és játékkal lekenyerezni.


Az előző logopédus néha rajzolt neki szépet, néha kapott egy egy matricát a füzetbe és ennyi(ezt tartom normálisnak). Nem is várok semmit, nem azért emeltem ki, csak elégtétellel tölt el, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki úgy érzi valami nem oké a logopédus viselkedésével. Anyukával nincs semmi amúgy, kicsit szegényebbnek látszik, de még mindig bőven középkategória.


Amúgy a gyerekem ma a fülem hallatára magyarázta a dajkának, hogy nincs mosógépünk, úgyhogy nem kell hazavinni a kabátját, nem fogom kimosni. Annyira ciki volt, gyorsan benyitottam, hogy hallottam, van mosógépünk, mire a dajka mondta, hogy gondolta, biztos csak mosóporunk nincs.. Nyilván van mindenünk, mondtam is, szoktunk mosni, látszik is, a gyerek mindig tiszta, a gyerekem szokta benyomni a centrifugát, amit nagyon szeret csinálni, meg 20ezres kabát van rajta, 20 ezres cipő, én viszem be a legtöbb dolgot az oviba, de nyilván nincs mosóporunk.. Na ilyen kellemetlen helyzetektől tartok, ha valaki ezeket komolyan veszi, rám jön a gyámügy.


A kabátok egy részét gőzölöm, mert tönkretenné a mosógép, szerintem ezért mondhatta, hogy nem mosom ki, és a mosoGATÓgépünk még nincs beszerelve, szóval van valami köze a valósághoz, csak rosszul állt össze nála és ilyen helyzeteket teremt..

2020. okt. 16. 19:31
 37/42 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon nehéz lehet ez! Csodálom a türelmed.
2020. okt. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

Megint volt logopédia, hazaküldte a gyerekem egyik rajzát, amit rajzolnia kellett. Mit szeretek az óvodában, mi tesz boldoggá volt a téma, aminek köze nincs a logopédiához, utána hangszereket próbáltak ki, az oké.


Most próbáltam kérdezni miről beszélgettek, azt mondta nem meri elmondani, mert le fogom szidni(nem szoktam leszidni)és hogy titok. Nagyon nyomasztja, mondtam neki hogy így tudok segíteni, mire közölte, hogy nem akarja, hogy segítsek és teljesen befordult, egyértelműen távolodik, korábban nagyon megbízott bennem és mondott mindent.. titka van egy logopédussal. Ma rosszul viselkedett, tegnap és tegnapelőtt jól. Előző héten a logopédia napján és utána két nap szintén "rosszul". Most várok egy szünetet, utána meglátom, mi lesz. Érdekes, hogy az egyik rajzát megkapom, a másikat(zoknikidobósat) nem.

2020. okt. 21. 14:18
 39/42 anonim ***** válasza:
68%
A szakszolgálat vezetőjével beszéltél már? Vagy megfogadtad bármelyik más tanácsot?
2020. okt. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

Egyelőre kivártam, mivel azt írta majdnem mindenki, túlreagálom, beképzelem, üldözési mániám van.


Holnap lesz egy előrehozott logopédia a kimaradt szünetes miatt, érdeklődök az óvónőnél “ártatlanul”, nem vett e észre valamit a lányomon, mit mondanak más szülők és felíratom magam fogadóórára a logopédushoz.


Nem akarok egyből fölé menni, azt hiszem az nem lenne korrekt és bizonyítékom sincs, elég eszköztelennek érzem magam, azt hiszem az a legjobb, ha szabályosan próbálok eljárni és elsőnek nála jelzem a problémát.


Még abban sem bízhatok, hogy a lányom ugyanazt fogja elmondani, ami történt..

2020. okt. 21. 16:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!