Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyi idősen kell elkezdeni...

Mennyi idősen kell elkezdeni másra bízni egy babát, hogy megelőzzük azt, hogy szeparációs szorongása legyen később?

Figyelt kérdés

2020. dec. 3. 19:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
44%

És még valami: NEM "kell" másra bízni a babát, sőt, ha lehet, bölcsibe adni sem javasolt. A bölcsődei szolgáltatás a szülők munkába járása miatt egy pótmegoldás, de nem a gyermek számára hasznos. Más kérdés, hogy nyílván (és jó esetben) a bölcsődei szakemberek megpróbálják a lehető leghasznosabbá és legelviselhetőbbé tenni a babák illetve kisgyermekek számára a bölcsődei életet. Számos felmérés mutatta ki, hogy még nagycsoportos ovisok zöme számára is a legnagyobb élmény az oviban az, amikor a szülő érte jön.


Ha jól érzékelem, a kérdés arra is vonatkozik, hogy hány éves kortól van rendben, ha másra bízzák a gyermeket. Ez tipikusan a negyedik életév. A 4-6 éveseknek bár még mindig a szüleik mellett érzik legjobban magukat (még akit bántalmazznak a szülei, azok is folyton reménykednek tini koruk előtt, hogy szeretik őket), azonban nagyon hasznos és fontos a nevelés, fejlesztés, 4 éves kortól.


Attól korábban nincs jelentősége -sőt, több a káros kockázat nevelési intézményben elhelyezni őket pusztán életkori sajátosságaik miatt-, a politikusoktól meg ne várj sokat, akik a miniszteri rendeleteket -sokszor tévesen- hozzák, pl a 3 éves kori kötelező oviról, meg a 6 éves kori kötelező suli kapcsán... Nem véletlen voltak pedagógus tüntetések emiatt is...

2020. dec. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Nem tudod megelőzni. Ha jön akkor jön. Csak át kell vészelni, mint sok mindent mást.
2020. dec. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet megelőzni


Sőt, ha nincs, akkor nem történik meg a leválás egészségesen, később nehezebben veszi azt, ha otthagyod valakinél..

2020. dec. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem azt szeretted volna megtudni, hogy mikortól jó ha pl éjjel 1x 1x más vigyáz rá, hogy ne legyen hiszti, sírás, és te is nyugodt lehess.

Én 11 hósan bíztam először nagymamára. Teljesen jól sikerült. Van ismerős anyuka neki most 3 éves kora körül próbálkoznak először, és teljese ki van a kicsi készülve. minden jó még aludni nem kell, de nem fogadja el hogy anya nincs ott, addig ordít míg nem megy érte. Szóval szerintem ők elkéstek.

2021. jan. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!