Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van olyan, akinek a gyereke...

Van olyan, akinek a gyereke 18 hónaposan kezdett mutogatni, és később nem derült ki fejlődési zavar?

Figyelt kérdés
A miénk 18 hosan kezdett mutogatni (mondjuk akkor már rögtön 1 ujjal), és 18 hosan intett először pápát. A többi területén amúgy jól fejlődött, csak nagyon akaratos, hisztis volt mindig is.

2021. ápr. 22. 13:30
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Hogy vagytok, hogy van a babátok?

Ha van kedvetek, irjatok meg légyszi h hogyan alakultak nálatok a dolgok itt vagy privatban, ha úgy kényelmesebb.

Nálunk beindult a beszedfejlodes, sok szót ismer a kisfiunk, ez rendben van, de nagyon figyelmetlen, nehéz lekötni, szóval még nem tudom teljesen azt mondani, h megnyugodtam.

Köszi, ha írtok

2021. jún. 1. 20:02
 22/53 anonim ***** válasza:

Sziasztok. 3as vagyok. Lassan 18 hónapos. Ha kérem hogy mutasson meg valamit pl kutyus oda mutat teli tenyérrel . Könyvben néha igen néha nem. Sokszor csakpodnooyankor, hogy nem akarja. Már több szót mondd de csak utánam. 3 4 szó van amit magától mond ha akar valamit. Kukk akkot bújócska, boltba, mamáék, és ha mamáék meg látja a hintát akkor mondja hogy hinta.

De el kezdett aggasztani valami. Sokszor abszavakat ismétleve mondja hogy pl hinta hinta hinta hinta. És még elég sok mindent

2021. jún. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:

Kedves Hármas, köszi h írtál. Szerintem jól álltok nyelvfejlodesben. Sejtem mire gondolsz az ismétlés kapcsán, szerintem ez nagyobb gyerekeknél gond, nem ilyen piciknel. Lehet h a miénk is ismetelgetett kicsit, amikor tanulta, gyakorolta az első szavait, nem emlékszem pontosan.

Amúgy mi elvittük tsmt tornára, szerint segít.

2021. jún. 2. 15:45
 24/53 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok 3 as vagyok. Gondoltam le írom eddigi változásainkat.

18 hónapos el múlt a lányom. Pár napja mutató újjal is mutat 1-2 dologra de 70% még csak teli tenyérrel. 1-2 szóval bővült a szó kincse, de nem az a locsi fecsi típus.

Eddig bolta minta gyerekként viselkedett na ez meg változott, sikít rohan . Nem lehet meg fogni se.

2021. jún. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 A kérdező kommentje:

Szia, köszi h írtál. Hogy látod a helyzetet, mennyire vagy most megnyugodva/mennyire aggodsz?

Az én fiam most 21 hós. Elvittuk tsmt-tornara, szerintem nekünk sokat segített. A szemkontaktusa jobb azóta és a beszedfejlodest is segítette szerintem. A tornákat mi csináljuk otthon, szóval így nem kerül sokba, csak kontrollra kell menni. Még mindig vannak dolgai, amik aggasztanak. Amúgy boltban pont úgy viselkedik, mint a tiéd.

2021. júl. 2. 09:51
 26/53 A kérdező kommentje:

Nem lépek be amúgy ide minden nap, szál bocs ha nem reagálok gyorsan.


4-es, neked lenne kedved leírni h hogy vagytok?

2021. júl. 2. 10:07
 27/53 anonim ***** válasza:

Nyugotnak nem mondanám magamat 100%osan. De látom a fejlődést így bizakodom, hogy a későbbiekben sem lesz semmi gond. Szeptember közepén kezdi a bölcsit, meg látjuk ott a dajkák vesznek e észre valamit rajta, ha nem talán akkor leszek a legnyugodtabb :)

Dolgai neki is vannak főleg ez a kerék pöregetés zavar. Szépen játszik autókkal baba kocsival de ha meg unja és csak a kerekeit pörgeti

2021. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:

A huszas (és azelőtti) apa vagyok.


Ezerre dumál, most a wc-n ül és magyaráz. Ló...t autizmus ez, csak minden lassabban megy.


Figyeljetek, most 4 és fél, és 4 éves szülinap után indult a beszéd. Amiket leírtok, teljesen normálisak másfél évesen.

2021. júl. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 A kérdező kommentje:

Hát 100%-osan nehéz megnyugodni saját gyerekkel kapcsolatban, de a bölcsi valószínűleg sokat fog segíteni ebben.


20-as: köszönjük szépen a biztatást!!

2021. júl. 2. 21:04
 30/53 anonim ***** válasza:
Egyszer csak megnyugszunk.......a 28-as.....hidd el, semmi baja!
2021. júl. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!