Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van olyan, akinek a gyereke...

Van olyan, akinek a gyereke 18 hónaposan kezdett mutogatni, és később nem derült ki fejlődési zavar?

Figyelt kérdés
A miénk 18 hosan kezdett mutogatni (mondjuk akkor már rögtön 1 ujjal), és 18 hosan intett először pápát. A többi területén amúgy jól fejlődött, csak nagyon akaratos, hisztis volt mindig is.

2021. ápr. 22. 13:30
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:

Nálunk minden elég erősen autizmusra utal sajnos már van sikitas meg repkedes is.

Egyébként szociális, beszél, és kommunikál, bár kicsit elmarad a korosztalyatol.

Semmilyen mozgásszervi problémája és reflexbeakadasa nincs viszont.

Örülök hogy nálatok meg nem egyértelműen ez a helyzet, mert így van esély, hogy behozza a dolgokat fejlesztéssel/vagy csak szimplán a természetes eressel!

2022. jún. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:
Nálunk is vannak furcsa dolgok azért. Pl vagy egyes szám harmadik személyben beszél magáról vagy teljesen rosszul ragoz, ami azért furcsa, mert amúgy nagyon jól beszél. És ez auti jel lehet. Meg vannak kényszerei, kiakadások, bizonyos ruhákat nem visel el magán, hasonlók. Úgy vagyok vele, h ha auti is, sokat fejlődhet, kinőhet így is sok dolgot. Sajnálom, h nálatok sem tűntek el a lemaradások, tünetek. Megírod légyszi h Te "hányas" válaszoló vagy eredetileg? Mert többen is beszéltünk ez alatt a kérdés alatt. Köszi
2022. jún. 7. 16:04
 43/53 anonim ***** válasza:

31-es voltam.

Jaj értem :( de legalább akkor abszolút aspergerbe hajlik a dolog nálatok ezzel a jó beszéddel. Nálunk azért az sem felel meg az eletkoranak, szerintem egy évvel le van maradva.

Ki nem növi de azért állítólag most nagyon sok a felnőtt asperger diagnózis, szóval akkor letudtak furcsa gyerek/felnőttnek őket.

De persze nem egyszerű műfaj ez se. :(

2022. jún. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 A kérdező kommentje:

Ja, szerintem is sok diagnosztizálatlan enyhe eset van, akik akár soha nem tudjak meg h mi okozza/okozta a nehézségeket. Hát nem könnyű szülőként sem, több szempontból sem. Amúgy ha van kedved beszélgetni, írj nyugodtan privatban, én szívesen beszelgetek.


Többiek, akik írtak a kérdéshez, ti hogy vagytok?

2022. jún. 7. 19:42
 45/53 anonim ***** válasza:
Sziasztok. 3as vagyok. Lassa 2,5 éves bölcsibe jár ott még nem mondták , hogy bármi baj lenne ,de engemaggaszt, hogy egyes szám harmadik személyben beszél sokszor magáról( bölcsibe azt mondták inakbb utánoz, úgy mondja ahogy hallja) sokszor ki javítom utána akkor az egyszer helyesen mondja, hogy kérek szépen és nem a nevét mondja h pl kitti kér enni
2022. jún. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 A kérdező kommentje:
Szia, köszi h írtál. Ez nálunk is van, és engem is aggaszt, bár egy barátunk fianal is hosszan ragozasi problémák voltak, és végül nem lett gond. Biztató szerintem h a bölcsibe nem jeleznek gondot
2022. jún. 9. 10:56
 47/53 anonim ***** válasza:

Sziasztok 3as....29es vagyok. Mi újság veletek?

Meg kérdezhetem, hogy a ti gyerkőceitek kérdezősködik? Az enyém egyáltalán nem.. volt ,hogy kérdezte hogy mit csinálsz? De össz vissz e alkalom volt kb de azota se semmi. Lassan 3 éves

2022. szept. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:
Szia, a miénk kerdezoskodik, most a "miért" érdekli sokszor. Ettől függetlenül vannak érdekes dolgai, nem tud ragozni, nem köszön, kiborul, ha racsoppen valami, nem bírja elviselni, ha valami nem pontosan úgy van, ahogy ő akarja. Több csecsemokori reflexe fennmaradt, ezek fejlesztése segít egyértelműen. Nálatok van más lemaradás v csak nem kérdez? Tud ragozni? Ha igen, az elég jó jel
2022. szept. 2. 13:17
 49/53 anonim ***** válasza:

Sziasztok, en most talaltam ra erre a topikra a fiam novemberben lesz 3 eves,meg egyetlen szava sincs csak hangutanzokat hasznal, mutogatni 2 evesen kezdett, erteni ert de nem a korosztalya szintjen szerintem,szobatiszta egy honapja

Neurologushoz a napokban megyunk...

2022. szept. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 A kérdező kommentje:
Szia, vidd el szerintem mindenképp fejlesztésre egy jó konduktorhoz, gyogypedagogushoz, remélhetőleg segít neki behozni a lemaradást. Van kedved megírni majd, h mit mondott a neurológus?
2022. szept. 2. 19:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!