Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kezelitel, mikor...

Hogyan kezelitel, mikor utazás, vásárlás során megjegyzéseket tesznek a gyermeketek viselkedésére?

Figyelt kérdés

Nem a neveletlenségre gondolok, hanem amikor valamilyen nehézséggel küzdő gyerkőcről van szó.

Én próbálom nem meghallani vagy ha a megjegyzés stílusa engedi kedvesen és udvariasan helyretenni az illetőt. Sajnos van, hogy a bunkó beszólás belőlem is hasonló reakciót vált ki.

Ti hogyan kezelitek az ilyen helyzeteket?



2021. jún. 20. 07:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
De kívülálló honnan tudná, hogy nem neveletlen vagy rossz napja van, hanem problémával küzd?
2021. jún. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Általánosságban szerintem sem kell belekotyogva egymás gyerekét nevelni. De azért van olyan, amikor ön- vagy közveszélyes az a gyerek vagy egyszerűen nagyon zavaró. Aztán olyan is van, amikor valaki segítő szándékkal szól bele. (Velem is történt már sokféle.) Kérdező nem írta, milyen szituációkra kell gondolni. Szerintem nincs erre általános recept, általában nem érdemes gerjeszteni a hangulatot, "ki a hangosabb kutyát" játszani. De van, akinél úgyse bírja ki az ember és visszaszól :), mást egyszerűbb ignorálni, és hát olyan is lehet, hogy igazat adsz neki vagy megköszönöd.
2021. jún. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Erre én is kíváncsi vagyok. Sajnos érintettek vagyunk a témában. Nagyon nehéz elengedni a fülem mellett és piszkosul tud fájni.
2021. jún. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Egészen biztosan belepofázás? Nem inkább segítés, mert láthatóan problémát okoz neked az adott helyzet? Pl én nagyon sokszor kerülök szembe hisztiző gyerekekkel, akikkel láthatóan nem tud mit kezdeni a szülő. Ilyenkor helyzettől függően vagy vágok valami idióta kepet, vagy felteszek neki egy kérdést/a segítségét kérem valamihez. A gyerek ilyenkor meglepődik és elhallgat. Eddig mégcsak köszönetet kaptam érte. Igaz, beszólni nem szoktam.
2021. jún. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
23%
Oh én az ilyet stílusosan kedvesen elküldöm a sunyi pcsába. 😂😉
2021. jún. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos egy hisztiző autista nem fog meglepődni a kérdésen, nem tudod kizökkenteni, sőt sokszor olaj a tűzre. (hozzánk egyszer odajött egy néni, ő megpróbálta elterelni a gyerekem figyelmét a kutyájával, de a gyerek csak még jobban üvöltött. Ettől függetlenül: végtelenül hálás voltam neki, amiért legalább emberszámba vett bennünket és megpróbált segíteni.)

Nekem is auti a lányom, viszonylag nyugodt, aranyos, de ha valami nem úgy van, ahogy ő szeretné, akkor nagyon csúnyán sikít. Most még csak mosolyognak rajtunk, mert 3 éves. Gyermektelenektől néha hallom, hogy nem ártana neki egy nevelő pofon, de nem tudom mi lesz velünk később. Most még ha vergődik, megfogom és kézben hazahozom, de mi lesz vele, ha 10 évesen is rátör az üvölthetnék.

Én egyenlőre azzal nem tudok mit kezdeni, amikor a játszótéren a korosztálya megkérdezi, hogy miért nem beszél még, vagy miért úgy játszik, ahogy. Egy felnőttnek mondhatom, hogy autista, de egy kisgyereknek hogyan magyarázzam el, hogy ő más?

2021. jún. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

Én is kifakadtam már gyerekre és a szülő nekem esett, hogy miért bántom az angyalkáját,de az ég szerelmére épp magára akart borítani egy befőttesüveg piramist a boltban, most hagytam volna, hogy megsérüljön a gyereke?

Vagy egy másik esetben rászóltam a gyerekekre, hogy ne firkáljanak a krétával az úton(mivel egy kanyarnál csinálták ahol az autós tuti nem veszi őket észre időben, mert ott nem olyan a látásviszony és az út kellős közepén ülve firkáltak), anyuka ott volt és neki állt feljebb,de hogy az ő gyereke azt csinál amit akar, annyival letudtam a nőt, hogy felőlem akkor üsse el az autó. Érdekes egyből odébb tudta vinni a gyereket XD

Szóval sokszor a szülő sem látja, hogy a gyereke épp kicsinálja magát csak rá száll a rózsaszín köd a fejére és azt látja milyen cuki a csemetéje...

2021. jún. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

7!


Igazad van, de szerinted egy vadidegen ugyan honnan tudná, hogy a gyerek autista? Engem pl minden esetben a segítés vágya vezérel

2021. jún. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%

Tudom 9-es,hogy az autizmus kívülről nem látszik,azért is írtam, hogy hálás voltam a néninek (meg igazából bárkinek, aki egy kicsit is szeretne segíteni). Én csak leírtam, hogy a kérdésben szereplő gyerekeknél sajnos nem segít. DE!!!

Tégy továbbra is így, mert a neurotipikus gyerekek esetén beválik, az autisták vagy egyéb mentális gondokkal küzdő gyerekek szülei pedig hálásak, hogy legalább megpróbáltad, kedves vagy velük és nem azt szajkózod, hogy rájuk hívod a rendőrséget, vagy agyon kellene ütni a gyerekeiket.

#8as! Az a két eset más. Ott nem a gyerek a ludas, hanem a szülő a hülye.

2021. jún. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

7, nehéz lesz, borzasztóan nehéz.

Amikor hallod, hogy a másik gyerek odaszól az anyjának, hogy "anya, menjünk arrébb, mert az a lány tudod, olyan fura".

Ez 4 évesen volt.

Ami 1,5-2 évesen cuki volt, az ahogy nő, egyre kevésbé tolerálható.

Most már "nagy lakli" majdnem 6 éves... rettenetes.

Pl: az ennyi idősek teljesen önállóan játszanak a játszótéren, de neki minden mozdulatát figyelni kell. Jobban mint a 2 éves testvéréét.

A minap egy fél pillanatra fordultam el, nem vettem észre a szeme villanásából, hogy telítődött az ingerektől és nekiindult rohanva a 4 sávos út felé, éppenhogy elkaptam. Mondjuk a pillantások izgattak a legkevésbé (azok a szánakozó tekintetek), de azóta se mentünk újra arra. Egyébként nehéz elhinni, de ép értelmű, viszont melt down esetén se lát se hall.

2021. jún. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!