Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Beadnátok intézetbe gyermekete...

Beadnátok intézetbe gyermeketeket, vagy legalább bentlakásos helyre?

Figyelt kérdés

7 éves gyermeket, aki mozgásban korlátozott, nem képes beszélni, megérteni dolgokat, nem eszik darabos ételt, egész napos felügyeletet igényel.

Persze jár valamilyen nevelési intézetbe napi szinten, de beadnátok olyan helyre ahol H-P van bent vagy csak látogatni jártok hozzá?


2021. júl. 22. 13:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Igen
2021. júl. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Barátnőmnek van értelmi fogyatékos fia, és igen, én beadnám ha jó helyet találnék, mert látom mekkora meló egy ilyen gyerek, nulla szabadideje van, csak amíg dolgozik van oviban, a többi állandó robotolás egy totyogó szinjén lévő gyerekkel, aki valószínűleg sosem lesz értelmesebb.
2021. júl. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Egyértelmű. Jobb lenne egy teher nélkül az egész családnak..
2021. júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
Igen. Nem lenne könnyű a döntés, de hosszabb távon mindenképp könnyebb lenne az élet.
2021. júl. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%

Igen. Sajnos érintett vagyok és mi be fogjuk adni a gyereket bentlakásos intézetbe.

Minden tiszteletem és elismerésem azoké az anyáké, akik nap mint nap gondozzák a súlyosan sérült gyerekeik, én nem bírom. Egyszerűen nem erre születtem. És választható hogy a vagy beadom valahova vagy önmagamban/benne teszek kárt.

2021. júl. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nálunk egy rokon jár ebben a cipőben, hatalmas vívódás az egész kérdés.

A kisfiú nagyon keveset eszik, sokszor kerülnek kórházba, valószínűleg szondát is kell neki betenni, mert rettentő keveset eszik.

Anyuka persze a lelkét kiteszi, de látjuk hogy felőrli őt az egész élet. Ráadásul van egy egészséges testvér aki igaz megértő, de értitek...

2021. júl. 22. 14:15
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Beadnám. Egy ismerősöm tönkrement ebben, hogy 25 éve gondozza a magatehetetlen fiát. Apuka persze az elején lelépett és a családja sem segíti.
2021. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

Valószínűleg igen. Nem hinném h lenne ahhoz erőm h én gondoskodjak róla.

Ha pedig van trsó is, akkor biztosan.

2021. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Apuka itt is lelépett a gyerek 1 éves korában.

Anya azért nem akarja mert most így legalább minden fejlesztést (napi több óra akár) megkap, de utoljára azt mondta nem sokat javul az állapota.

Úgy látom rajta nehezen bírja, ez az egész élete. Néha azt érzem amikor beszélek vele hogy nem panaszkodik de várja hogy valaki kimondja hogy be kellene adnia és ezzel nyugtatni tudná a lelkiismeretét.

Rettentő jó anya, de nem tudom meddig fogja bírni...

2021. júl. 22. 14:26
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

Igen. Minél később teszi annál nehezebb lesz a döntés, ahogyan a mindennapok is, hiszen a gyereknek ha az értelme nem, a súlya merőben gyarapodni fog. Egy 40-50-60 (de ez feljebb is szaladhat ki tudja meddig, attól függ mi a baj) kilóst mozgatni, pelenkázni, fürdetni pedig nem leányálom életerős férfiként sem, nemhogy nőként, az erő pedig idővel elfogy, a gyerek pedig még mindig csak 20-30 éves lesz. Most amíg még bizonyos értelemben kicsi, ez a része talán még nem tűnik tehernek, hiszen bizonyos korog amúgy is cipeljük a gyerekeket, de nem mindegy, hogy meddig.

Én biztos, hogy nem bírnám sem lelkileg, sem fizikailag. 10-ből 9 súlyosan korlátozott gyereket nevelő szülő legalább 20 évvel idősebbnek néz ki a koránál, tönkre mennek benne.

2021. júl. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!