Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Beadnátok intézetbe gyermekete...

Beadnátok intézetbe gyermeketeket, vagy legalább bentlakásos helyre?

Figyelt kérdés

7 éves gyermeket, aki mozgásban korlátozott, nem képes beszélni, megérteni dolgokat, nem eszik darabos ételt, egész napos felügyeletet igényel.

Persze jár valamilyen nevelési intézetbe napi szinten, de beadnátok olyan helyre ahol H-P van bent vagy csak látogatni jártok hozzá?


2021. júl. 22. 13:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%

A lepontozók kifejtenék a véleményüket?

Esetleg ők érintettek? Tudják milyen lehet? (gondolom az ápolás mellett jut idejük gyk-zni)

2021. júl. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm ikrei közül a kislány vak, hat évesen került a Vakodába, kollégiumba. Nem volt más lehetőség, ha azt akarták, hogy a lehető legjobb jelen legyen.. Lehet, hogy integráltan is megtanult volna írni-olvasni, de olyan önkiszolgálást, közlekedést, önálló életvitelt csak ott tanulhatott. És hosszú távon ez a fontosabb
2021. júl. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon nehéz ez... Van a házban egy srác, halmozottan sérült. 25 évig rendezték a szülők, nagyon szépen ellátták. Imádott kint lenni, állandóan vitték.

Két éve az apa lerobbant, anyának gerincproblémája lett, ő pedig egy gyermekotthonba került. Jött a covid, no látogatás. Bekerült a kórházba, én ott láttam. Szakállas, contractúrái vannak, tele felfekvéssel. Le se sz.ták az otthonban. Most haldoklik a tüdőgyulladás miatt.

2021. júl. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
77%

Én nem várnék éveket vele.

Amint kiderül h baj van, beadnánk intézetbe.

Nagyon car ügy, de nekem fontosabb a férjem, családom és bizony önmagam, mint egy gyerek, akinek öntudata sincs.

2021. júl. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is, de nem a semmiből, már eleve oda szoktatnám éveken át, hogy azt érezze igazi otthonának.. Kegyetlennek hangzik, de nem fogja tudni elviselni a váltást.. Szerintem fontos, hogy minél előbb kezdje el megszeretni, hozzászokni a helyhez. Nem lenne miatta lelkiismeretfurdalásom, a szülő feladata hogy felkészítse a gyerekét arra, ami rá vár. Ha ilyen a gyerekem, rá ez vár, ez az ő jövője és erre kell felkészíteni, erről mesélni, hogy úgy érezze őt oda szánta a sors és ott jó lesz neki. Nagy törés lesz, ha előtte mindig volt mellette valaki, aki körülugrálta, utána pedig nem lesz ilyen. Na meg az is jó, ha magához hasonlókat lát, nem csak épeket. Szóval én úgy fognám fel, hogy ez az egész egy jó dolog számára. Nem értem miért kettesben az anyjával kellene elképzelni az életét.. Csak a helyen van a hangsúly, hogy jó legyen, ne elfekvő..
2021. júl. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
72%
Egy 7 éves gyereket nem adnék be, ha azt nézed még kicsi ahhoz hogy a megszokott környezetből kivegyék, attól mert nem beszél...stb még érez. Nem lenne szívem. Lehet az anyának nagy teher és könnyebb lenne nélküle de mégis csak a gyereke. Ez nehéz döntés de ha ő úgy látja jónak akkor adja be.
2021. júl. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
89%
Másik oldalról pedig az elit iskolák nagyrésze bentlakásos a világban és 7-8 évesen már beveszik a gyerekek.. Ennyi erővel lehetne így is nézni..
2021. júl. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Meglepődtem a válaszokon, mert korábban hasonló kérdésre olyan válaszok jöttek, hogy a te gyereked, a te dolgod, meg micsoda szívtelenség, és még csak a finomabbakat említettem.

Sajnos tény, hogy egy ilyen gyerek ellátása teljes embert igényel, és az állam 0 segítséget ad anyagilag a családoknak. Abból a kis segélyből, amit adnak, nem lehet megélni. Ezek után szerintem senki ne ítélje meg azt, aki az intézet mellett dönt.

Én sem bírnám lelkileg, idegileg, anyagilag. Nekem van ilyen gyerek a baráti körömben, és ott konkrétan a házasság rámegy, mert anyuka beadná, apuka meg nem. Nem irigylem őket.

2021. júl. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Erintett vagyok. Beadnam. Azonban az visszatartana, ha sokat kellene kórhazba lenni vele. Amíg azon nem jut túl, talan ha kap szondat vagy peget és erősödik kicsit addig nem. Vagy csak próbaképpen. Kezdeném heti 2 nappal, aztan heti 5.

Egyebkent óvatosan ezzel a kérdéssel, nem biztos, hogy jól gondolod, hogy azt varja valaki kimondja ezt a miert ne adnad be otthonba dolgot. Baratnokent en jobban viselnem, ha valaki csak erdeklodne, hogy van e lehetoseg napkozibe beaadni, ahol ellatjak, mert hogy hallottam hogy egy csaj ezt vagy azt csinalta ilyen olyan gyerekkel es milyen jo helyen vam a gyerek. Ugyanis mindegy ki mit mond vagy mi van az arcara irva ez egy nagyon felkavaro es nehez helyzet. Mindenkinek lesz majd egy itelete, ha vegul intezetbe megy a gyermeke es mindegy milyen csomagolasban kapja majd azt az edesanya igencsak keserű pirula lesz mindegyik. (Mert ugyanolyan rossz azt hallgatni, hogy ez az jol tetted, hogy vegre beadtad es lesz eleted, mint azt, hogy teszivtelen, hogy voltal kepes beadni es nem felsz otthal meg?)

2021. aug. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szia


Érintett szülő vagyok.

Az én kisfiam 11 éves.

Az biztos hogy nagyon sok munka van vele, de meghálálja a szeretetével.

Nekünk könnyebb, mert apukája velünk van és imádja őt is, ahogy az egészséges kisfiát.

Ameddig tudom mozgatni a kezeimet, addig biztosan velünk marad.

Sajnos az intézetek nagy része nagyon rossz körülményeket tud biztosítani.

Kevés a szakember, kevés az anyagi támogatás.

Mivel kevés a szakember nincs idő minden gyereknek kielégiteni az igényeit.

Ezért sokszor leszedálják Őket, hogy ne sirjanak vagy ne kiabáljanak.

Nincs idő szép lassan etetni őket, marad a gyomorszodna.

Nincs idő a fogmosásra 10 percen keresztül 1 gyerekre, marad a fogak eltávolítása.

És még sorolhatnám.

Én inkább probálnék segítséget nyújtani és ha vannak olyan barátok családtagok akkor 1-1 napra át vállalni a kisgyereket, vagy napi 1-2 órára, hogy fel tudjon szabadulni az anyuka.

Ha esetleg tudok segíteni privátba nyugodtan keressetek meg

Sok sikert

2021. aug. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!