Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Idegrendszeri éretlenség...

Idegrendszeri éretlenség fejlesztése?

Figyelt kérdés

A fiam 4,5, még nincs diagnózis. Nem igazán beszél, talán 50 szót használ rendszeresen. Minden hangot ki tud ejteni, nem az a gond.

A hallása tökéletes.

Mindent később kezdett, de már nagyon lemaradt a korcsoportjához képest. Rengeteget olvasok a neten, és egyelőre az idegrendszeri éretlenségre a legtöbb tünet ráillik.

Elsősorban tapasztalatok érdekelnek. Van valaki, akinek a gyereke ezzel küzd? Milyen módon lehet fejleszteni, segíteni? Amíg nincs diagnózis, nincs szaksegítség. Addig én mivel tudom itthon támogatni?



2021. dec. 18. 16:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Mozgás, mozgás, mozgás!

Akár nem irányítottan is.

De a legjobb természetesen az alapozó torna lenne, heti több alkalommal.


Én hordtam a gyereket. Hétköznapi eszközökkel, irányított mozgás volt, jutalmazással a végén.

Ilyen eszközöket otthonra is beszereztem, magától is használhatja: fitt ball, gurulós virágtartó, (Aldiban vettük, kicsit nagyobb, mint a gördeszka, 4 kereke van, ezt imádta, ráülve/hasalva gurult vele) hinta, függőágy. A teremben ezeken felül volt még félgömb alakú cucc, amibe belefeküdtek.

2021. dec. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
35%
Semmivel, te nem vagy orvos, ne diagnosztizálljál a netről. Vidd el szakemberhez (maganhoz) majd ő segít.
2021. dec. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%
Ja, és nyugodtan vidd el magánba, ők diagnózis nélkül is fejlesztenek. Sőt, első alkalom mindig egy felmérés, még diagnózis megléte esetén is. És majd az alapján fogja tudni, milyen fejlesztést csináljon
2021. dec. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Mozgás


Tsmt nálunk teljesen rendbetette a gyereket.


Magánban vittem el.

2021. dec. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk nincs TSMT torna, külföldön élünk. Itt másféle mozgásterápia van, ott még várólistán vagyunk.
2021. dec. 18. 17:21
 6/23 anonim ***** válasza:
38%
Ha Budapesti vagy, akkor ajánlom a 18. kerületi Hintaló fejlesztőt. Nálunk évekig nem vették észre a szakemberek mi a probléma. Első felmérés alatt kiderült náluk és az iskolára minden elmaradást behoztunk.
2021. dec. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Vannak online fejlesztők is, lezárás alatt úgy kapta a fiam.
2021. dec. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
24%

Türelem. Nagyob sok mindent kinőnek, ha nincsenek mestersèges mèrföldkövekhez kötve.

A gyerekem 3 hetes 2 hetesen màszott, 5 hònaposan felàllt. Cserèbe 5 èves koràig nem rajzolt, kèsőn tanult meg felöltözni, ,,r" hangot kimondani. Zajok, nedves ruha, ha ènekelnem mellette, ha bàrki bejött a hàzunkba, ezek annyira zavartàk, hogy őrjöngve visìtott.

Kinőtte mind. Öltözködni mai napig van ami nem megy, meg csak bizonyos ruhàkat tűr meg magan (nem mindegy hol a varrasa)

Hazon kívül baràtsàgos, èrtemesen kommunikàl, nagy a szókincse.

Szerencsènk van, hogy nàlunm nem kötelező sem az ovoda sem az iskola, nagyon megszenvedte volna mindkettőt.

2021. dec. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%
Az idegrendszeri éretlenséget kicsit korábban szokták ráhúzni problémás gyerekekre, egy 4 és fél évesnél ha 50 szót használ, akkor ott valami sokkal komolyabb baj van. Eddig tényleg nem vitted sehová? Külföldön kevesebb magán fejlesztő hely van, de ha nem valami nagyon elmaradott országban laktok, akkor azért vannak lehetőségek.
2021. dec. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként az én lányom megkésett beszédfejlödésü, 2 éves 3 hónaposan már logopédushoz vittem és tornára, 3 évesen kezdett beszélni és már az is nagyon későinek számit, most azt látom, hogy, lehet lesz gond majd az iskolában, főleg a beszédértése nem a legjobb, éppen ezért hetente háromszor jön hozzá logopédus az oviba, szintén 4 és fél éves.
2021. dec. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!