Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves gyerek mennyire játszik...

3 éves gyerek mennyire játszik szépen és mennyire vigyáz a játékra, otthoni berendezére?

Figyelt kérdés
Több darabos játékot szétdobálja, tovább áll. Nincs nap, hogy valami ne menne tönkre. Játék, vagy más itthoni tárgy. Szemem rajta, de nem mindig. Én tanítom, visszafogom, próbálom rávenni hogy játsszon vele, de semmi. Bünti is van, nem kapja meg, vagy csak a felügyeletem alatt, de nem életszerű, hogy kb. minden ilyen játék magas polcon van. Vagy ez a normális? Apa jobban tűri, őt nem zavarja. Ovit februárban kezdi, nem tudom ott mi lesz, ha ezt csinálja.

2021. dec. 28. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi játékotok van szem előtt? Nekem kevés játék van nekik kipakolva, de az rendszerezve átláthatóan van nyitott polcon. Én azt tapasztalom, hogy ha alapvetően nagyobb kupi van, vagy sok a játék, akkor nem tudnak érdemben játszani, csak összetúrnak mindent. Én rotálni szoktam a játékaikat. Kb olyan nekik mintha 2 hetente új játékot kapnának.

Nem lehet hogy túl sok a játéka?

Illetve én mindig azt tanítottam nekik, hogy elpakolunk. Leültünk együtt és délutáni alvás és esti lefekvés előtt elpakoltunk. Persze csak a maguk szintjén de most az 1,5 éves fiam is egész ügyesen elpakol, de persze idő volt amíg megértette, mi a lényeg.

2021. dec. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A jàtékos szekrényén kevés játék legyen, azok amikkel ugy tényleg szeret játszani és nem csak szétdobàlni. 5-6 darab. Mindegyiknek legyen egy állandó helye, ahonnan ha leveszi, oda is kell visszaraknia. A szekrény elé tegyél egy szőnyeget és csak azon játszhat. Tehát játékidő van, a gyermek levesz egy építős játékot, a szőnyegen játszik vele, majd ha megunta, mielőtt levenne egy másikat, az építős játékot a helyére rakja. Nagyon fontos hogy állandó helye legyen minden játéknak. Ami játék meg nem kell ajándékozd el.
2021. dec. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam vigyáz a játékaira. Természetesen elejti, van hogy dobja is őket, de alapvetően szépen játszik velük. Unokaöcsémék viszont nagyon nem figyelnek oda, simán rálépnek meg minden...

Ha csak az én gyerekem és az unokaöcsémékét nézem, akkor közöttünk az a különbség, hogy én sokszor együtt játszottam a fiammal, ők meg hagyva voltak. Én beleépítettem a játékba az elpakolást is, meg ilyesmiket és most 5 évesen is alap neki, hogy a játékokat hogy kell elpakolni, hogy kell vigyázni rájuk.


Ettől függetlenül ő sem angyal, ő is gyerekként hebrencskedik sokszor. Nincs ezzel gond. A gyereknek az a dolga hogy gyerek legyen. Egy 3 éves még nem érti az érték fogalmát. Csak a szabályokat tudja követni ha vannak.

Az ovitól ne félj, ott alap szabály lesz az elpakolás, meg a többi. A mi ovinkban is megvannak a szabályok, pl hogy vannak játékok amikkel csak asztalnál lehet játszani, mert több darabból állnak.

2021. dec. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3 éves kislányom van. Mindig is vigyázott a játékaira. Kezdetektől erre tanítottuk, és 'át is ment' (tudom, vannak gyerekek, akiknél mindez olyan, mintha a falnak mondaná az ember).

Az összepakolásnál nógatni kell, de előbb-utóbb elpakolja.

2021. dec. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően szépen eljátszik a játékaival, de vmikor dobálja őket, főleg ha felmérgesedik vmin. Szerencsére strapabíró játékok, eddig még egyet sem tört el (illetve egyet, amit ajándékba kapott rokonoktól, kínai minőségű). De nem igazán hajlandó elpakolni maga után. Amikor én elkezdek rendet rakni, néha segít, de nem mindig. Az óvodában nincs panasz rá, nem dobálja a játékokat, rendet rak maga után.
2021. dec. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vedd el tőle a játékokat, amikor nem látja, és csak max. 2 legyen szem előtt. És ne foglalkozz azzal, szétdobálja-e vagy sem, mert lehet, hogy direkt téged akar bosszantani. Lehet, a nevelési módszereddel van a baj. Ne engedj meg neki túl sokat. Sokszor hallom a közértekben, hogy a fiatal anyuka megkérdezi a 4 év forma gyerekét, hogy mit vegyünk neked? Aztán csodálkozik, ha a gyerek hisztit kap, ha nem kapja meg, amit akar. Egy ilyen korú gyereknek max.két dolgot kell a szeme elé tenni, hogy melyiket kéred? Ha egyiket sem, és egy harmadikra mutat, akkor semmit nem kap, kimegyünk az üzletből, de nem haragosan, idővel megtanulja, hol a helye, ne a gyerek idomítsa a szüleit.
2021. dec. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
A gyerek húz téged, nem veszed észre? Élvezi, hogy dühöngsz. Valamit elrontottatok az elején a nevelésében.
2021. dec. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A fiam szintén 3, átlagban jól vigyáz a játékokra, de történnek balesetek. Én már ebben a korban beszéltem neki arról, hogy a jatékért Apának, Anyának dolgoznia kell, nem lesz rögtön másik ha eltörik.


De nem fogok okoskodni, mert én is azt hittem csak nevelés kérdése, de nem. Egy ebben rossz természetű gyereknél ez szenvedős folyamat.

2022. jan. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Minden gyerek felnőttidomárként születik. Hogy mennyit ad le belőle a hónapok, évek folyamán arra nincs recept. Van aki így marad és politikus lesz :)
2022. jan. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!