Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kinek kezdte úgy a gyerek az...

Kinek kezdte úgy a gyerek az ovit, hogy alig beszélt, vagy más számára nem volt érthető?

Figyelt kérdés
Dolgozunk a beszéden, de lassan halad. Jót teszek, ha így adom be oviba? Első szótagokkal mindent elmond a gyerek, de kb. csak én tudom megfejteni. Egyik szakember szerint menjen, másik szerint nagy traumák fogják érni.

2021. dec. 20. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Nagyon sok kezdi így.


A fiam is, már nagycsoportos, de sokszor még most is nehezen értjük (az óvónő meg pláne).

Vegyes csoportok vannak, a piciknél ált. alig van olyan akit érteni lehet

2021. dec. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Az én fiam is így kezdte. De én sem értettem, mit mond, pedig folyton beszélt. Ekkoriban a kedvenc mondásom az volt, hogy bocs, csak az anyja vagyok, nem a tolmácsa. 3:)

Teljesen jól érezte magát az oviban. Igaz, tesóval egy csoportba került, de a nővére sem tudott neki fordítani. :D Szépen beindult, most másodikos, és teljesen rendben van a beszéde, bár a szókincse nem valami combos.

2021. dec. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi részben ezért is halasztottunk. Nem tudta kifejezni a szükségleteit, idegen környezetben még kukább volt. Inkább folytattuk a fejlesztéseket, ami ovi mellett egyébként se ment volna. Más megkésettsége is volt. 1 év múlva sokkal magabiztosabban kezdett (és még úgy is csak 4 éves 1 napos volt).
2021. dec. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az 1-es miért lett lepontozva? 3-as, mi is csináljuk a fejlesztést, csak fél napra menne oviba, és ott is kapna elvileg 3 órát, de a magán fejlesztést semmiképpen sem hagynánk abba.
2021. dec. 20. 21:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg kapna, az jó plusz lehet. Sajnos nálunk csak papíron van fejlesztés az oviban. És erősebb volt a féltés részünkről. Ő lett volna az egyetlen nem beszélő gyerek, plusz a szobatisztaság se ment, mozgása is elmaradt, enni se akart. Szóval nála összetettebb volt.
2021. dec. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk felsem veszik oviba ha nem beszél meg nem szobatiszta.
2021. dec. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nálunk most már szobatiszta a gyerek, a fejlesztés pedig pont oviban van kiírva neki, remélem, meg is kapja, ha visszük.
2021. dec. 24. 17:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezért kezdte a lányom 3 évesen a bölcsit, és nem az ovit.

3.5 évesen ment oviba. Úgy, hogy elindult a beszéde.

2021. dec. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!