Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit kezdenétek egy olyan...

Mit kezdenétek egy olyan 4éves kislánnyal, aki állandóan szét dobálja az egész házba a játékait és ha fenyegetem, hogy a kukában landol ha nem szedi össze, akkor még ő kezdi bele hordani a kukába?

Figyelt kérdés
2022. jan. 11. 12:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Az nagyon jó, ha ő kezdi el belehordani a kukába, mert ez végre az összepakolás egy formája. Amikor megtelik a zsák, szépen kösd be, és tüntesd el pár napra... Drasztikus, de hatásos.
2022. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Hordja csak ki a kukába aztán majd realizálja előbb-utóbb, hogy ez bizony volt vicces. Egyszer komolyan hagyd neki, tegyél tiszta zacskót és utána mentsd ki őket mert nyilván viccből ne dobálja azért ki amiért pénzt adtatok, de ne kapja vissza jó darabig, ne is tudja hogy kiszedted. Ha hiányoznak neki akkor meg lehet neki mondani, hogy hát kidobta, kész, onnan már nem kapja vissza, legközelebb rakja őket a helyükre inkább a kuka helyett.
2022. jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ez így szép és jó lenne, de őt tényleg nem érdekli ha ki van dobva..

Nem is keresi egyiket sem

Sőt van, hogy azzal dicsekedik a boltba az eladóknak meg a szomszédoknak, hogy "anya kidobta a jatékaimat mert nem pakoltam össze de engem nem érdekel"

2022. jan. 11. 12:49
 4/16 A kérdező kommentje:

Ő az a fajta, akit ilyen kis pitiáner dolgokkal nem lehet meghatni..meg igazából semmivel sem..

Póbáltam szépen/ csúnyán is ..kapott már a seggére,kezére.. még pofont is

De csak kinevet.

2022. jan. 11. 12:51
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Mi az ami fontos neki? pl. Délutáni mese a tv-ben stb., mert akkor azt kell megvonni ha nem rak rendet.

Egyébként szerintem fontos neki csak dacból ellenáll anyának és ezt megtetezi azzal hogy dicsekszik vele.

2022. jan. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ja és az utóbbit nem a játékai szét dobálása miatt kapta (én vagyok a rendért a felelős, nem fogok egy 4évest azért ütlegelni mert nem pakol össze)

Azt akkor azért kapta mert szemtelen volt.. leköpött. Állítása szerint az oviban tanulta

2022. jan. 11. 12:54
 7/16 A kérdező kommentje:

Igazából semmit nem tudnék kiemelni ami fontos neki.

Ha mindent el veszek tőle leültetem a sarokba, ő akkor is elszórakoztatja magát.

Kissé hiperaktív

2022. jan. 11. 12:57
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Hidd el ha napokig elrakod a játékait és új játékot sem kap addig, akkor idővel igenis hianyolni fogja csak kitartóbbnak kell lenni.
2022. jan. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

És miután kidobtátok a játékait, kap újat bármikor? Majd mikor elfogynak a játékok (amiket inkább adományozz el!) és nincs mivel játszani, egyrészt tényleg megtanulja, másrészt megoldódik a pakolási probléma.


Biztos vagyok benne, hogy azért nem zavarja, mert van 1000 és úgyis kap újat.

2022. jan. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

1. NEM fenyegetni kell, hanem eltüntetni a játékokat.

2. NEM venni helyette másikat.

2022. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!