Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fantáziálás vagy hazugság?

Fantáziálás vagy hazugság?

Figyelt kérdés

Kisfiunk hónap végén lesz 6 éves. Tegnap este elmesélt egy sztorit az ovival kapcsolatban. (elvitték taxival az iskolába,ahová tavaly is járt heti 1x,és ott gyakorolta a német nyelvet a tanítónénivel.-németo.ban lakunk. Csodálkoztam,hogy már van nyelvtanfolyam,mert még nincs is hivatalosan tanítás. De olyan hihetően mesélt..)Erre reggel rákérdeztem az óvónőtől,hogy én erről miért nem tudtam,és kiderült,hogy nem volt sehol a gyerek,KITALÁLTA az egészet! Nagyon meglepődtem,csalódtam.

Ha hazajön a gyerkőc mindenképp beszélnünk kell vele,csak nem tudom mi a helyes hozzáállás a témához...

Megbüntessük? Leszidjuk? Mit tegyünk? Mit mondjunk neki?..

Előre is köszönöm a segítséget!


2010. szept. 10. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem büntetném meg, talán megkérdezném, hogy miért mondta...Szerintem kisgyereknél nem probléma ez...Esetleg, nem lehet, hogy ezt álmodta? Kisgyerekek összetévesztik néha az álmot és a valóságot...
2010. szept. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

6 évesen elég késön kezdi. unokaöcsém is tud olyanokat keríteni... ilyenkor úgy buktatható le ha mégegyszer elmondatod vele és már másik úton mennek, meg más van vele meg a kisnyuszi is megy.


szerintem leszidni ezért nem érdemes. ez nem hazugság fantáziálás, ha átlátsz rajta akkor csak mondani kell neki hogy tudom hogy kamuzol...


szerintem most is kérdezz rá mégegyszer, lehet ,már azt fogja mondani nem is volt.


ezt knövi egyáltalán nem hazugag, egy emlékkép stb...

2010. szept. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Semmiképp ne büntess!

A kisgyermekekek gyakran tévesztik a valóságot, az álommal és a valótlan csak képzelt dolgokkal!

Ő biztosan úgy hiszi, hogy megtörtént!

Beszélgess vele és mond meg, hogy az ovónéni nem így tudja az eseményeket, hátha Neki is eszébe jut a valós történet!

Az én kisfiam 1-2 évig fantáziált így, és aztán megszűnt teljesen!

Nem csináltam belőle problémát, mert sok gyermeknek élénk a fantáziája, amiről nem tehet! Ahogy nő, majd elmarad és a valós világot éli meg!

2010. szept. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Épp ezért kérdeztem... Pl. eszembe sem jutott,hogy azt hinné,tényleg megtörtént az egész...
2010. szept. 11. 08:13
 5/6 anonim ***** válasza:

szia, ez ún. konfabulálás. itt tudsz utánaolvasni:

[link]

2010. szept. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt is! Elolvastam,nagyon tanulságos.
2010. szept. 14. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!