Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljük azt az esetet,...

Hogyan kezeljük azt az esetet, ha a gyermek elött kiderül egy hazugsag?

Figyelt kérdés
Most nem csupan a klasszikus "nyuszi -telapo hozza" dolgokra gondolok, hiszen ezt mi is vegig hallgattuk/hittük gyermekkorunkban, es nem hiszem, hogy barki is pszichologushoz került ezek miatt, hanem a mindennapok soran krealt hazugsagokra. Persze tudom, hogy sok esetben pont a gyerek miatt, az ö erdekeben törtenik, de megis mi van, ha rajön, hogy becsaptuk????
2009. júl. 2. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi az a hazugság...

Tudnád néhány szóban részletezni?

2009. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia, nincs nagy dologrol szo, de azert nekem lelkiismeret furdalasom van, mert erzem, tudom, hogy a gyerekem maximalisan hisz nekem, es e szerint gondolkozik ö is, ezaltal korlatozom, es szabalyozom. Egyik konkret peldam : mivel ö rengeteg edesseget evett, ezert mikor mar nagyobb lett, azt mondtam neki, hogy a csokitol kisebb lesz, nem lesz erös kisfiu stb. :( A mai napig, ha eszik valami edesseget oda fut a falra felszerelt magassag meröhöz, es megmeri magat, hogy alacsonyabb

lett-e. A szivem szakad meg ilyenkor, es mondanam is neki, meg nem is... Ugyhogy most az a megalapodasunk, hiszen tudom, hogy a csoki/nyaloka/cukor evest nem lehet, nem is szabad kiiktatni, hogy az edesseg utan rögtön enni kell valami gyümit is. Es igy magyarazom neki azt, hogy mivel evett vitamint, igy nem lett kisebb... Szörnyü anya vagyok??????

2009. júl. 2. 14:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Dehogyis:)

Sőt, szerintem aranyos ötlet. Mennyi idős most?

2009. júl. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na hát jó mikor az én gyerekem is állandóan a közeli kislányhoz akar menni játszani azt mondom hogy elmentek a közeli városba. Azért minden nap nem mehet oda sem.

Hát ez nekem furcsa amit te írtál hogy édességtől kisebb lesz, de ha eszik gyümit akkor mégsem lesz kisebb. De végül is nem olyan rossz ez. De ha kicsit nagyobb lesz és megérti mond el neki hogy ezt csak azért mondtad mert nem akart gyümit enni, csak mindig csokit, édességet és ezért ki kellett valamit találni. De amúgy nem vészes végül is.

2009. júl. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel azért nincs olyan nagy baj, de én amit lehet mindig őszintén megmondom neki. Hidd el megértik! Az én lányom is sok édességet enne és mindig mondom neki, hogy elromlanak a szép fogai, fájni fog, el kell menni a doktorbácsihoz stb. Végülis a te magyarázatod aranyos, de miért nem az igazat mondtad?
2009. júl. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
:-) Ez legyen a legnagyobb hazugság! Szerintem ez semmivel nem több, mint a télapó, vagy a gólya hozza. Ne aggódj, biztos nem hagy benne semmilyen komoly nyomot.
2009. júl. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a valaszokat. Termeszetesen nem ez volt az elsö variacio amit mondtam neki, hanem a fogorvossal kezdtem en is, de az teljesen hatastalan volt. Aztan elvittem a dokihoz, aki közölte, hogy szepek es egeszsegesek a fogai... Ugyhogy ez nem volt visszatarto erö... En nem akarok feltetlen hazudni neki, nekem is sokkal jobb lenne, ha az egyenes uton jarnank...

De ......

Amugy 5 eves.

2009. júl. 3. 10:23
 8/8 anonim ***** válasza:
És jöttél neki a fogtündérrel? Hogy a rossz fogakért nem hoz neki semmit a párnája alá csak a jókért? Ez is lehet egy kegyes hazogság, olyan mint a nyuszi meg a télapó, de mégis a fogairól szól.
2009. júl. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!