Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek ezzel bele szolok...

Szerintetek ezzel bele szolok a gyermeknevelésbe?

Figyelt kérdés
Párom tesója összejött egy lánnyal akinek egy 2 éves kisfia van. Náluk a nap úgy kezdődik, hogy reggelire a kisfiú ha éhes chipset és csokit szokott kapni. Ha van édesség a hűtőbe, a gyerek éhes megy kiveszi és az anyja már bontja is kifele. A gyerek nevelést nem kap. Az anyuka jelenlétében nem bír viselkedni. Amikor nálunk van, ( nálunk jócskán van nasi, édesség) mindig próbál venni belőle, ha nem bontom ki akkor dobálja. Karácsonykor is ez volt . Felbontogatta a csokikat, édességet amit bírt és beleharapott itt ott letette. Megelégeltem és az anyja előtt elvettem tőle és megmondtam ha éhes vagy akkor üljön le s veszek elő reggelit, persze az nem kellett neki csak az édességet nyamogná össze. Megelégeltem nálunk az van amit Én mondok, ha nem tetszik ellehet menni. A gyerek nem bír itt viselkedni, már volt hogy kicsúszott a számón hogy nem nem csináltok vele valamit akkor Én fogok. Egyszerűen dühítő, már lecsökkent a látogatások száma, ezen felül már a gyereket nem próbálják rám sózni. Szerintetek mi az a határ amíg elmehetek? Mondjam el az anyukának hogy ez nem normális akkor jöjjenek ha fegyelmezi a gyereket és foglalkozik is vele? Párom szülei sem nézik már jó szemmel a kiscsalád jelenlétét
2022. febr. 7. 14:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%
2 évesen még simán századszor is rá kell szólni, hogy mondjuk ne nyúljon a konnektorba, mosson kezet, ne dobálja a játékait és ne csokival szolgálja ki magát... stb. Igen, az gáz, hogy az anyja nem foglalkozik vele. És nyugodtan rászólhatsz, ha nálatok vannak, de természetesen nem ütheted meg nevelő célzattal se. Ha meg ennyire idegesítenek (ami nem a gyerek hibája), hát akkor ne hívd meg őket. Ha meg más meghívja, akivel laksz, akkor vele kell lemeccselned. Más gyerekét egy-egy vendégség alatt nem fogod átnevelni.
2022. febr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem akarom megutni, csak tenyleg ez van mar a fejembe hogy szivem szerint megis. Ha az anyja csak itt hagyja mert eppen csavarogni akar akkor tud viselkedni . Csak akkor van baj ha az anyja is itt van. Nem arrol van szo hogy el kell neki mindent mondani hanem arrol hogy nekem mert az anyja szarik ra. Es a gyerek sem hulye. Siman csak azert rossz mert az anyja figyelmere van szuksege. Siman csak jelezni szeretnem az anyuka fele hogy ez mar eleg nem szeretnem igy. Egyebkent szamtalan problmema van az egesszel.. nem ez az elso gyereke es nem is a masodik de csak ez a kisfiu van vele.
2022. febr. 7. 14:59
 13/20 A kérdező kommentje:
Az meg a masik hogy utoljara itt hagytak hogy jonnek fel ora mulva.. ez volt delbe. Este 9 kor ertek ide erte
2022. febr. 7. 15:00
 14/20 anonim ***** válasza:
81%
Egy kétéves nem érti, hogy összesarazza a lakást, hány éves vagy, hogy ennyit sem tudsz? Az anyjának kell róla levenni a cipőt és csak egy csokit adni neki, amíg nem eszi meg, nincs másik. Kétéves ezeket nem fogja fel, ha megvered akkor sem, kicsi gyerek.
2022. febr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Utolso latom nem ertetted meg az egeszet olvasd el ujra
2022. febr. 7. 15:07
 16/20 anonim ***** válasza:
88%

Èn nem hivnàm meg többször, ès nem vàllanam el. Ha ismeri az èdessèget, akkor persze, hogy 2 evesen nyùlkàl utàna. Ennyi idősen mèg 100%-ig az anyja felelőssege, hogy ne engedje, vonja el a figyelmèt. Ha ezt nem teszi meg, akkor ne hìvd àt. Attòl ,hogy vendègek, mèg viselkedniük kell.

Te sem vagy szàzas, hogy gyereket meg akarnàl ütni. A szüleid csapkodòs ,,nevelési" mòdszerènek meglett az eredmènye.

2022. febr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
88%
Most komolyan, mit vársz egy ilyen nőtől, 3 gyerekéből egyet nevel, gondolom megvan az oka. A testvérednek is nagy igénye lehet.
2022. febr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
22%
Az 'én' személyes névmást csak egy nárcisztikus ember képes nagy kezdőbetűvel írni...
2022. febr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
90%

Egy 2 éves kisgyerekről beszélsz.

Te komolyan azt várod a 2 évestől, hogy tudja le kell venni a cipőt, ne csocsálja meg az összes elérhető édességet, és viselkedjen mint egy kisangyal? 😂

Neked sincs gyereked gyanítom..

Ezeket max egy 5 éves ovistól várhatod el..


Nézd. Nem a kisgyerek tehet arról, hogy az anyjában semmiféle szociális kultúra, illem, és egyáltalán nevelési elv nem szorult.

2022. febr. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szerintem az észrevételeid a saját tulajdonod védelmében (sarazás, édességek kipakása) jogosak, de a gyereket ezek miatt meg nem jogos megszólni, büntetni, mert az nem elvárható hogy magától jusson eszébe.

Az viszont elvárható, hogy az anyja eszebe jusson, és ő levetesse/levegye a cipőjét.

Javaslom, hogy az anyukának szólj és mindig csak a konkrét kérésről ne általanos nevelesi elvekről. Pl. Kérlek, erre a tálcára tegyétek a cipőt, mielőtt bementek.

Ha ez se megy, ne fogadd őket.

Más gyerekét nem igazán szerencsés instruálni, kivéve ha a szülőkkel való viszony ezt megengedi, akkor még jól is kijöhet, hogy lam, másutt is ez meg ez a norma. De itt félek, nem ez a helyzet.

2022. febr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!