Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha elöző kapcsolatból autista...

Ha elöző kapcsolatból autista gyerek született , mennyi a valószinüsége , hogy új párral is autista baba szülessen ?

Figyelt kérdés
Ha apukának elöző kapcsolatábol autista gyereke született lehet esély hogy ha újraházasodott megint beteg gyereke szülessen ? Van erre amugy vizsgálat hogy megnézik ki hozza ezeket a géneket ?
2022. máj. 12. 08:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
32%
A sogorom autista. 3 gyereke van, ugyanattol a nőtől és közülük egy örökölte.
2022. máj. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a férjem autista. Magasan funkcionáló, nem is tudott róla. A három gyerekünk közül kettő auti, egyikük aspergeres, a legkisebb súlyosabban érintett(ő kapott először diagnózist). A gyerekek vizsgálata során merült fel először, hogy apuka is az lehet.

Nekünk azt mondták, hogy nem lehet magzati korban szűrni és ha esetünkben lenne még tesó akkor nagyjából 80÷, hogy ő is auti lenne. NEM tervezünk több gyereket.

2022. máj. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
65%

Általában apai ágon öröklődik, de nálunk kifejezetten női ágon.

Egy gyerekünk van,Asperger szindrómás kislány.

2022. máj. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
53%

Van valami vizsgálat, ami magzati korban kimutatja, de nem 100 %, szóval most emiatt elvetetnél egy magzatot, amelyik lehet, hogy mégis egészséges?

Egyik ismerősömnek mondták, és semmi baja a gyereknek.

Egyébként a hivatalos álláspont szerint genetikus, de szerintem sem biztosak benne. Sajnos én mozgok ilyen körökben, és elég sok anyukával beszélgettem, szinte mindegyiknek gond volt a szülésnél. Persze a dokik nem ismerik el, hogy ez lehet ok, mert akkor jönnének a kártérítési perek.

2022. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondjuk az autizmus nem olyan, mint pl a Down szindróma...Simán lehet hogy kb észrevehetetlen kis "stikkje" van csak a gyereknek tőle, nem minden auti ön és kozveszelyes. A sogorom pl 30 éves koráig nem is tudta magarol, akkor is csak azért derült ki, mert az idősebb fiát vizsgálták ADHD gyanúja miatt, és felmerult, hogy vannak a gyereknek hasonló dolgai, mint neki. A sógor majd' 60 éves, a nagyfiú 30, mindkettő teljes életet él. 11. voltam
2022. máj. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is volt osztálytársam, autista volt. Mérnök lett. Kicsit fura, kicsit hamar felkapta a vizet, ha nagyon közvetlen volt vele az ember, de intelligens és nem bolond.
2022. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!