Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hova forduljak vele váltsunk...

Hova forduljak vele váltsunk óvodát?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves lesz 1 hónap múlva. Volt bölcsis 1 évig... Egyedüli gyerek egyedüli unoka mindenki imádja a családban.

3 évesen nagyon rendetlen volt kértem a bölcsiben hogy lépjünk valamit..

Megyei szakszolgálatnál voltunk ahol azt írták a szakértői véleményben hogy feladathelyzetbe hozható, figyelme kissé szort de korai fejlesztést semmilyen területen nem igényel.

Nagyon sokat énekel és mondja a verseket szeret festeni, gyurmázni, nagyon ügyesen kirakozik, épít autókkal játszik.. Bár figyelme még mindig könnyen terhelhető.

Rajzolni színezi nem szeret de a helyes ceruza fogás már ki alakult nála.

Nagyon sokat mozog sokat vagyunk kint a szabadban..

3 és fél éves volt amikor közölte a biciklierol szedjük le a pótkereket nem is kellett vele futkarozni első pillanattol kezdve ügyesen megy nagyokat kerekparozunk tudja hogy zebranal stop táblánál meg kell állni annyira ha a hátam mögött utazik és én nem szállok le rám is rám szól...

Nagyon sokat beszél és kérdez szinte sose áll be a szája..

Nagyon szereti a növényeket saját kis virágai vannak amiket ő gondoz..

Ami a problémám otthon nagyon hisztis pillanatok alatt földhöz vágja magát és ordít hagyjal békén nem akarom stb főleg ha nem az van amit ő szeretne

... Apukája is elég makacs addig megy ő is ameddig el nem éri a célját nyilván őae nem hsiztivel de ő is egy elég erős jellem és a kisfiamon ugyan ezt látom..

Szóval az óvodát szakértői véleményel kezdtük egy vegyes 25 fős csoportban ahol 12 nagycsoportos van ebből 5 én már a 7 évesek.. Sok az SNI-is és a BTM-es gyerek...

Az óvónő már 2 hónap után pszichológushoz akarta küldeni úgy hogy előtte 4 hónappal voltunk a szakszolgálatnál..

Az akkori panaszok nem akar leulni enni pillanatok alatt földhöz vágja magát csak a nagyok társaságát keresi nem ül le foglalkozasokhoz.. Pedagógus vagyok én is es mondtam hogy nem értem oké rajzolni nem szeret de kirakozni festeni gyurmázni igen de az oviban nem csinálja...bölcsiben is csinálta ezeket... Fellall eves közben elbujik elmegy játszani... Sem otthon sem a bölcsiben nem csinált ilyet...

Óvónőnk akkor megfogalmazta kis is mondta hogy ő utána olvasott szerinte a gyerek Adhd-s.

Mondtam várjunk még 2 hónapja jár oviba..

Utána nagyon sokat volt beteg majd januárban újra behivott az óvóno hogy hát lát változást mert amúgy tud 10 ig számolni, tudja a verseket, mikulas ünnepséget vegigulte sokkal kevesebb a hiszti már nem veri egyből földhöz magát...

De gondolkozzunk a pszichológuson mert már meg agresszív verekszik.. Jelzem a gyerek sosem volt az és folyton arra panaszkodik hogy bántják a nagyok...

Rendben egy pszichológus megnezte csoportban lévő teljesítményét március végén .. Sajnos azóta sokat voltunk betegek tüdő gyulladása volt szteroidot illetve 2 fajta antibiotikumot is kapott azóta én is tapasztaltam hogy még sértődekenyebb hisztisebb.. így elhalasztott a dolog...

Most 3. Hete jár folyamatosan oviba folyton úgy jön haza hogy csufoljak hülyének és idiotanak nevezik a nagyok fejbe rúgják, elokik.. Semmivel nem játszhat mert kicsi.. Tudom biztos ő is ludas kotoszkodik ha nem engedik játszani lerombolja de szerintem az ovodapedagogus azért van ott hogy ezt próbálja orvosolni. Nem szóltam vártam hátha rendeződik a helyzet.. Erre reggel amikor mentünk az óvóno kérdezi hogy akkor miujsag a pszichologussal mert hogy a gyerek kezelhetetlen mindenen ordít földhöz veri magát verekszik...

Na akkor már egy kicsit besokkaltam és mondtam neki hogy a gyerek 2 hete folyton panaszkodik hogy fejbe rúgták megutotte lapáttal felboritjak csufoljak.

Erre hogy, hát ez igaz de azokat a gyerekeket meg szokták büntetni..

Mondtam hogy tudom az enyém sem egy kisangyal de már fel óvodába jönni és hogy ő agresszív az ovi előtt sosem volt sőt ha játszó térre megyünk is ügyesen játszik.. Erre hogy hát sosem szokott ő verekes kezdeményezni csak ha a nagyok bántják megvedi magát... De hogy csak vigyük szpichologushoz mert egyszerűen ő már ezt nem tudja kezelni hogy folyton sír ordít nem akar bemenni az udvarról és feláll eves közben...

Jövőheten kell mennünk a pszichológushoz

..


De teljesen nem értem amit mond az óvóno abban is ellentmondást látok egyikszee hogy hát sokat változott utána mégsem egyszer agresszív a gyerekekkel de ő sosem kezdeményez verekedest..

De jelzem szeptember óta egyszer sem hallottam hogy az óvóno megdicserte volna barmiert pedig egyedül öltözik, mindig köszön, meg köszön mindent. Volt hogy vitt mese könyvet hogy olvassanak belőle a kedvenc meséjét és mondta a gyerek hogy hát nem olvasta el az óvóno néni csak kirakta a szekrénybe..

Nyilván elfogult is vagyok de én nem gondolnam hogy ekkora lenne a baj vele..

De most már teljesen kétségbe vagyok esve..



2022. máj. 20. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem más oviban ugyanez lenne. Pszichológushoz vidd el, nagy eséllyel úgy sem csinál majd semmit. Van egy rokongyerek verekedős, agresszív, simán rámondta a pszichológus, hogy ez normális, pedig ordít róla, hogy, nem az.
2022. máj. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Te magad is írod, hogy otthon hisztis, földhöz csapkodja magát, meg a betegsége óta még inkább sértődékeny. Tehát azt belátod, hogy van gond a gyerekkel.

Nem értem, miért lenne annyira ördögtől való, hogy nézze meg egy szakember is, ahogy az óvónő kéri.

2022. máj. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

CSak a pszichológus tud majd szakvéleményt adni.

HIába írod le itt ilyen részletesen, nem lehet távdiagnózist mondani....

2022. máj. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell ez a kisregény. Beszélgess q gyerekeddel, hogy nem h3lses, ahogy viselkedik
2022. máj. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Egyébként amiket írtál, tipikus adhd, nem csoda, hogy az óvónő is erre gyanakodott:

Figyelme könnyen terelhető, sokat beszél, csak azzal tud huzamosan foglakozni ami igazán érdekli, lerombolja amit másik építettek, agresszió, nehezen alakít ki kapcsolatokat, nem tud megülni egy helyen.

2022. máj. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

“ Fellall eves közben elbujik elmegy játszani”


Ez mondjuk meredek. Tessék elvinni megmutatni szakembernek.

2022. máj. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nyilván nem örömteli dolog egy ilyen betegség, de hidd el, hogy azzal teszel a legjobbat, ha minél előbb szakemberhez kerül!


Nem érdemes bagatellizálni, és homokba dugni a fejedet.

2022. máj. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért 4 évesen még belefér a hiszti, verekedés.Erre az időre sokmindent megtanulnak,de még bőven kell minek rájuk ragadni.

Folyamatos stresszben van a kisfiú is.Az is ilyenné,sőt még ilyenebbé is teheti.

Az én gyerekem pld teljesen egészséges,összerakták őket télen más csoportokkal mert kevesen voltak,durva világ lett itthon belőle.Vagy egy hónapja így ment mikor szóltam az ovononek érdekes mód onnantól rendbejott minden.

Persze igaza van a többi valaszolonak menjetek el, nézzék meg.De ez lehet életkori és stresszre adott viselkedés is, nem csak betegség.

2022. máj. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha még jársz erre kérdező, elmesélnéd mi lett veletek azóta? Mi is hasonlóan állunk, csak nálunk 3,5 éves az alany. Evés közben ő mondjuk nem áll fel és hisztizni is csak nagyon fáradtan szokott, de nálunk is egy csomó olyan problémát felsoroltak az óvónők, amit a bölcsiben sose láttak (agresszív, nem akar játszani a többiekkel… érdekes, a játszón mindig akar, ha találkozunk ovis társsal). És nálunk is állandóan panaszkodik, hogy a nagyobbak bántják, butának nevezik (nagyon nem az) és az óvónőknek hiába jelezzük, nem nagyon foglalkoznak ezzel, pedig lehet kicsit más az ok-okozat, hogy ő miért csap oda esetleg.
2023. máj. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!