Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek bizonyítottan autista...

Akinek bizonyítottan autista a gyereke, annak egy évesen milyen akkor még vélhető tünetei voltak?

Figyelt kérdés
2022. aug. 10. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Unokaöcsém pörgette a karikáját aminek mindig nála kellett lennie.
2022. aug. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
2 évesen kezdődtek a tünetei.
2022. aug. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen.
2022. aug. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Nekem már gyanús volt 1 évesen.

Nem voltak gesztusai (se pápá, se nem-nem, semmi), nem figyelt oda ránk, ha játszani akartunk vele. Semmit nem próbált utánozni, ami ilyen ölbéli játék, sőt kifejezetten "bevadult" ha be akartad vonni (csapkodott, kitépte magát a kezemből). Nem hozott oda semmit megmutatni.

Kifejezetten kerülte a szemkontaktust.

Nagyon keveset gagyogott.

Nem tudott játszani a babajátékokkal (nem volt funkcionális játék).

Már ekkor is abnormális érdeklődést mutatott a forgó dolgok iránt, bár ezt akkor még nem találtam annyira kifejezettnek.

2022. aug. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
2-es. Leírnád milyen tünetei voltak?
2022. aug. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

2es vagyok. Csak felsorolásszerűen:


Nagyon rugalmatlan viselkedés

Nagyon merev napirend igény

Szegényes kommunikáció (2 év 8 hónaposan még gagyogott, bababa ilyeneket mondott. 3 éves szülinapja előtt 1 héttel szólalt meg)

Súlyos, több órás dührohamok,összeomlások

Súlyos önbántalmazás (vérig). Igen, 2 évesen.

Etetési nehézségek: bizonyos színű ételek elutasítása, ha lelógott az étel a kanálról, nem kapta be,visított.

Nagyon sokszor "elbambult", bezáródott a saját kis világába. Ezért nehezen ment a fejlesztés is.


Én,mivel pedagógus vagyok, már 20 hónaposan vittem a Szakértői Bizottság elé. Kapott millió fejlesztést a Szakszolgálatnál és a kórházban is. Ez a mai napig tart.


Ma 6.5 éves okos nagylány. 120 feletti IQ-ja van,de nagyon agresszív a felnőttek felé. Mindent elsőre megjegyez,hihetetlen agya van. Asperger szindrómás.

2022. aug. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
Ez nem Asperger szindrómás utolsó. Egy aspi időben kezd beszélni. Sima autistának is lehet magas IQ-ja.
2022. aug. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Aspi diagnózist kapott a 120 feletti IQ-ja miatt.
2022. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Amúgy meg nem teljesen mindegy? Így is,úgy is autista.
2022. aug. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!