Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek autista a gyereke de...

Akinek autista a gyereke de nem gondolta volna előtte, annak milyen tünetek alapján bizonyították be a szakértők, hogy mégis az?

Figyelt kérdés

Én egyszerűen nem bírom felfogni, elfogadni, hogy autista lenne a lányom. Nem problémamentes, de egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ennyi miatt már autistának "szakértsék".

Aki hasonló cipőben jár/t, mik voltak és milyen súlyosak a tünetek?


2011. máj. 15. 15:05
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
Milyen tünetekből itélték annak? Az autizmusnak is vannak fokozatai. Nem mindegy, hány éves, hiszen ha korai időszakban állapították meg, az még elég bizonytalan diagnózis.
2011. máj. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
38%
A szakértők elvileg azért szakértők, mert értenek hozzá. Az autizmusnak több fajtája van, nemcsak súlyos tünetekkel járó tipikus autista viselkedés. Egyébként Szegeden a gyermekklinikán csinálnak 5 napos bentfekvős kivizsgálást.
2011. máj. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:
Kaphatnék választ a kérdésemre?
2011. máj. 15. 15:59
 4/53 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező!

Az autizmusnak több fajtája is van. Most ha itt valaki azt írja neked, hogy a 10 éves gyereke a klasszikus hintázós-magába zárkózós-üveges tekintetű változatot produkálta attól még lehet hogy egy 5 éves, egyébként teljesen átlagos gyereknél az autizmus csupán az állandó rajzolásban jelentkezik.

Az én gyerekemnél voltak autisztikus tünetek. Időnként teljesen figyelmen kívül hagyta, ha beszéltek hozzá, összekötözgetett dolgokat,újra és újra ugyanazt a tevékenységi folyamatot ismételgette. A pszichiáter azt mondta, elképzelhető egy enyhe autizmus, ha biztos akarok benne lenni, akkor beutal vele a szegedi gyerekklinikára. Azt is mondta, hogy ilyen enyhe tünetekkel nem nagyon érdemes mit kezdeni, ő legalábbis nem javasolja, mivel a gyerek olyan korai életkorban van -4éves volt- hogy ez lehet életkori sajátosság is. Azóta eltelt 4 év és a tünetek szépen lassan megszüntek.

2011. máj. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
45%
Írjál a lányodról valamit. Hány éves, mik a szokásai, tünetei stb. Így nem tudunk segíteni. Azért is nevezik ezt a betegséget autisztikus spektrumzavarnak,mert sokféle fokozata van. Ahogy az utolsó is írta, és én is az első válaszban, fontos, hogy hány éves, mert korai életkorban nem lehet 100%-ig kijeleneni az autizmust, ha enyhék a tünetek. 3 éves kor alatt csak a súlyosabb fajtáját tudják diagnosztizálni.
2011. máj. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősnél a tünetek:

-4 évesen nem beszélt

-elvolt egész nap magában, senkivel nem törődött

Ezek voltak a látványos tünetek. eleibe azt hitték az orvosok hogy a hallásával van baj és azért nem beszél.

Bár nekem az a fura, hogy a jómultkor elkapta a kisfiam torkát, eddig én azt hittem az autisták viszolyognak a közelségtől.

2011. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:

-4 éves,

-későn kezdett el érthetően/tisztán beszélni, sokszor "blokkokban" beszél (mintha betanult volna szószerkezeteket) de azt adekvát módon.

-van humora,

-kötődik, érzelemgazdag (meg lehet érinteni, sőt szereti és ő is csinálja), van szemkontaktus

-nem tartják a gondozói problémásnak, kijönnek vele

-nem agresszív

-DE nehezen vehető rá, hogy megcsináljon olyasit amihez nincs kedve, ha mégis elkezd egy feladatot amihez nincs kedve 2 perc múlva kiszáll belőle

Az utóbbi miatt erőszakoskodnak velem a tanulásiban, hogy vigyem el egy autizmus vizsgálatra (bp-en)

Elviszem. De erősnek érzem, hogy emiatt autista lenne...

Most, mit gondoltok?

2011. máj. 15. 19:27
 8/53 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján megértem a kételyeidet. Szerintem is vidd el, és Ők mivel ezen a szakterületen hozzáértőbbek, nekik én is jobban elfogadnám a véleményüket. Minden jót, és remélem nem lesz semmi baj.
2011. máj. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. máj. 15. 21:17
 10/53 anonim ***** válasza:
84%
2,5 évesemnek jóval több autisztikus tünete van, mégis tudom, érzem, hogy semmi baja, csak különc kissé:) sehova nem fogom vinni emiatt, nem teszem ki felesleges macerálásnak. Amik eddig gyanusak voltak nekem, azok is kezdenek elkopni.
2011. máj. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!