Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tanítatok/tanítottatok a...

Mit tanítatok/tanítottatok a gyereketeknek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy pofozkodós nagycsoportos már évvesztes kislány az oviban. Aki minden előzmény nélkül odamegy egy gyerekhez és pofonvágja. Legtöbbször nem is 1x. Egy barátnőm mondta, oda jár az ő és az én gyerekem is. Beszéltem itthon a nagycsoportos fiammal azt mondta néha őt is megüti.

Mondtam neki hogy 1x üssön vissza és mondja meg az ovónőnek. Mivel tudom hogy van erő a fiamnak így inkább javítottam és azt mondtam hogy fogja meg a kezét és húzza az óvónők elé és mondja meg. Akkor is a a kis barátait pofozta.


De nem tudom mi a jó, nem akarom hogy tutyi mutyi legyen és ne védje meg magát meg azt sem hogy durván vetekedjen.


2022. nov. 26. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Meg se fordul a fejedben, hogy az óvónővel beszélj?
2022. nov. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De igen. Hétfőn fogok. De attól hogy beszélek vele a gyereknek akkor sem tudom mi a jobb.
2022. nov. 26. 22:26
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
A gyereknek az a legjobb, ha az óvónő odafigyel a verekedő gyerekre és megakadályozza, ill. kezeli a problémát. Nem az óvodásnak kell megoldania.
2022. nov. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Inkább azt tanítsd meg a gyereknek hogy tanuljon meg védekezni és hárítani. Ha váratlanul éri Őt az egész akkor picit adjon vissza de ne ütést, hanem mondjuk szorítsa meg a karját vagy határozottan induljon megfelé hogy megijedjen.



Nekem anno ezt tanították amikor egy nagyobb fiú szekált az oviban meg az iskolába és persze ne féljek szólni az óvónőnek, tanítónak.

2022. nov. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Balegyenest...
2022. nov. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Először is adja vissza.
2022. nov. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Védje meg magát,ha a szép szóból nem ért a gyerek, akkor igenis adja vissza. Nincs joga annak a gyereknek ok nélkül és következmény nélkül ütlegelni a többieket.


Nálunk most az iskolába került egy fiú, alsó tagozat, szintén minden nap megver valakit az osztályból. A tanító néni már kért, szépen, csúnyán, kapott nem tudom hány beírást,pont nem érdekli semmi,az anyukát sem, kb már az egész osztály fél töle.

Én bizony felbiztattam a lányomat, hogy ha csak egy rossz szót sźól hozzá az a fiú, kökeményen vágja fejbe a kemény mappájával. Több napi baszogatás után megtette. A gyerek annyira meglepődött, hogy valaki vissza mer ütni neki, hogy azóta visszavett az arcából.


Nem, nem erőszakra biztatom a gyerekem, de van az a pont, és van az a gyerek, akinél a szép szó nem használ. Mindemellett az anyukája, és a tanítónő jelenlétében én is elmagyaráztam a gyereknek, hogy ha még egyszer kezet emel a lányomra vagy valakire, annak nagyon csúnya vége lesz.

2022. nov. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én saját tapasztalatomat mondanám(igaz ez már első osztályban volt), mikor szóltam hogy bántott valaki, azt válaszolta a pedagógus hogy ne árulkodjak. Ennyit arról hogy szóljon, mert az adott embertől függ hogy akar-e segíteni. Utána sem lett vége a bántalmazásnak, csak miután otthagytam a sulit. Nem tudom miért ilyen a világ hogy a bántalmazót védi, az áldozatot hibáztatja.
2022. nov. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Kerülje el, ha nem tudja és bántani akarja akkor védje meg magát és jelezze az óvónőnek.
2022. nov. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Bar altalanos suliba tortent ez az eset..


Testveremet bantotta egy cigany lany.. veszekedtek es mindig ment a balhe...


Anya tobbszor volt bent ez miatt beszelni a tanarral es az igazgatoval de semmi..


5. Osztaly lehetett talan de a cigany lany 1000 szer bukott volt es 16 evesen meg ott basztatta a tarsait.



Egyszer addig fajult az egesz hogy ossze is verekedtek noveremmel vagy talan csak noveremet megutotte mar nem is tudom de arra tisztan emlekszem hogy sorakozo a tesi terem elott volt .


Noverem szolt anyanak hogy mi tortent. Abban a piklanatban jott is anya.. mar at voltunk oltozve es becsengettek.. osztaly fonok volt a tesi tanarunk..


Anya oda ment a sor elejere kirangatta a sorbol a ciganylanyt a kezenel fogva oda vitte a noverem ele es elkezdett vele kiabalni hogy ha megegyszer megmered utni vagy hozzaszolsz eltorom a kezedet.



Ennek a vege az volt hogy a ciganylany anyja felhivta anyat majd egy parkba negyesbe talalkoztak... es meg a lanyt az anyja is elverte ez miatt es meg bocsanatot is kellett kernie.


Es noveremmel megigertette a cigany anyuka hogy ha barmi lesz meg egy rossz szo neki szoljon es ugy elveri mint szodas a lovat . Tobb problema nem volt 😜😚


A tanarok szartak mindenre es elforduktak amikor csak tehettek..


Nem azt mondom hogy pofozd fel de ha nem valtozik a helyzet akkor en a helyedbe megvarnam az erintett anyukat a gyerekkel reggel akar tobb szulovel es az anyukanak nyomatekosan elmondanam majd a vegen lehajolnek a verekedos gyerekhez es elmondanam neki szepen ha meg egyszer bantani fogja a gyerekedet Te fogsz bejonni es visszaadni es az jobban fog fajni

2022. nov. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!