Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ezek autizmusra utaló jelek,...

Ezek autizmusra utaló jelek, vagy csak beképzelem?

Figyelt kérdés

Extra parázós anyuka vagyok, van egy 2 éves kisfiam (26 hónapos). Kommunikáció, szocializáció terén, mozgásban sincs eltérés nála. Imád a gyerekekkel játszani, mindennel játszik nagyjából, sokáig matricázunk stb, de mozogni is szeret nagyon, bölcsiben kisangyal, a gyógypedagógusunk szerint is rendben van. Amik miatt felmerült bennem:

Kisautókat és állatait sorba szokta tenni, de máshogy is játszik velük.

Pár hete napi többször rövid ideig lábujjhegyen jár, inkább bent.

Eddig bombát lehetett mellette robbantani, most, ha kattan a hűtő, mondja hogy hang! Vagy kicsit megijed.

Néha amikor már fáradt és eszünk, az etetőszékben rázza a fejét rövid ideig.

Már elkezdett szólni, hogy kaki, cseréljük ki, napi többször járt a wcre, hogy pisilni kell, most ez nem teljesen, de visszaesett. Már a pelus is száraz volt délutáni alvás után, de most újra nem hetek óta. Azt hittem már szobatiszta lesz, de úgy néz ki nem.

A beszéde eddig is szépen alakult, de most nagyon beindult, igennel is válaszol nekünk, szépen beszélgetünk.

Lehet, hogy csak egy dologra tud koncentrálni, azért esett vissza a szobatisztaság?

Hinnem kéne a körülöttem lévőknek tudom, de mentségemre szóljon, az unokatesóm autista, nincs jól, nagyon rossz őt így látni, talán emiatt van egy szorongás bennem.



2023. jan. 12. 16:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Beképzeled.
2023. jan. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
A fejlesztő szerint minden rendben, de ha itt a vécésnéni azt írja hogy baj van azt elhiszed?
2023. jan. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Az én kisfiam is pont 26 hónapos és auti.

Ezek alapján, amiket leírtál szerintem nincs félnivalód!

Enyhe szenzorosság lehet a háttérben (lábujjhegyen jár, hangok zavarják). Ez TSMT tornával könnyen korrigálható.

2023. jan. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
semmi baja
2023. jan. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, 2-es jogos amit írsz, valószínű szerintem, hogy ez az unokaöcsém miatt lehet bennem.
2023. jan. 12. 16:32
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
De unatkozol...semmi baja nincs, hagyd bèkèn
2023. jan. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
3. Ti hol kaptatok ilyen korán diagnózist?
2023. jan. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Beképzeled ,hidd el
2023. jan. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a véleményeket, megpróbálok változtatni a hozzáállásomon!
2023. jan. 12. 21:13
 10/15 anonim ***** válasza:
Esetleg koraszülött volt? Vagy miért jártok gyógypedagógushoz? Nálunk pl kicsinek is voltak furcsaságai a fiamnak és kb. 2,5 éves kora körül lettek egyre erősebb tünetei amivel már nem tudtunk mit kezdeni. (minden ajtónak csukva kellett lennie, fix útvonalon közlekedhettünk, állandóan dobált mindent ami a kezébe került, szelektíven kezdett enni, zavarta ha koszos a keze, de a legjellemzőbb a körözés volt a játszótér kerítésnél, a standon a medence körül stb) Ekkor kezdtük a kivizsgálást. (Auti és ADHD) A WC-t annyi minden befolyásolhatja... Nem volt esetleg megfázva mostanában? Nekünk betegség után volt/van mindig mindenben visszaesés...
2023. jan. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!